18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O Ty Piękna

lean12 • 2018-02-17, 06:25
Żulica z Krasnegostawu nie daje o sobie zapomnieć. :oops:

latino_lover

2018-02-17, 23:29
Co wy wszyscy pie**olicie :D Po pierwsze na wschodzie mieszkają dokładnie tacy sami ludzie jak wszędzie indziej, będąc w Lublinie, Rzeszowie czy nawet zadupiastym Białymstoku, nie licząc patologii która jest wszędzie, spotyka się dokładnie takich samych ludzi jak we Wrocku, Poznaniu czy Gdańsku (nawet bym powiedział, że ogólnie milsi ludzie i bardziej otwarci są we wschodniej Polsce.

tranzystor napisał/a:

Wybacz, ale ściana wschodnia, głównie lubelskie i podkarpackie, to nigdy nie było zagłębie produkcyjne. To był zawsze region zacofany technologicznie i specjalne strefy ekonomiczne tego nie zmienią. Jakie inicjatywy rządu chciałbyś tam widzieć, bo póki co cały kraj ładuje kasę w zasiłki cwaniaków, którzy częściowo stamtąd wyjechali i pracują na czarno.
Co innego podlaskie i dynamicznie rozwijający się Białystok.



Trochę się pomyliłeś.
Rzeszów bije Białystok zarówno pod względem dynamiki rozwoju, przyrostu mieszkańców, zarobków. Już nie mówiąc, że jest autostrada A4, lotnisko, rozwinięty przemysł lotniczy i IT, oddziały dużych korporacji itp.
Dane są bardzo łątwo dostępne i możesz sobie sprawdzić.
Już nie wspominając, że na Podlasiu jak widzą samolot to wychodzą na ulice, machają i krzyczą "panie pilocie dziura w samolocie" :szczerbaty:

mazin

2018-02-18, 00:14
Ma ktoś link do całości?

tranzystor

2018-02-18, 00:17
latino_lover napisał/a:

Trochę się pomyliłeś.
Rzeszów bije Białystok zarówno pod względem dynamiki rozwoju, przyrostu mieszkańców, zarobków. Już nie mówiąc, że jest autostrada A4, lotnisko, rozwinięty przemysł lotniczy i IT, oddziały dużych korporacji itp.
Dane są bardzo łątwo dostępne i możesz sobie sprawdzić.




To podaj źródło tych danych, bo jak już wspomniałem - nawet specjalne strefy ekonomiczne tego regionu nie aktywują w przemyśle.

latino_lover

2018-02-18, 00:43
tranzystor napisał/a:




To podaj źródło tych danych, bo jak już wspomniałem - nawet specjalne strefy ekonomiczne tego regionu nie aktywują w przemyśle.



Pogoogluj, bo nie mogę wrzucać linków, dla przykładu w Rzeszowie i okolicach skupia się 90% polskiego przemysłu lotniczego. Możesz sobie poczytać na temat "aviation valley". No i oczywiście przemysł IT, najszybciej rozwijający się w Polsce i dość wysoka lokata w ogóle w Europie (wg. raportu komisji eurpejskiej). Do tego możesz sobie wyszukać zarobki w polskich miastach (przykład średnie zarobki w MŚP oraz dużych - Rzeszów 4 319 brutto, Białystok 3 967 brutto) oraz najszybciej rozwijające się miasta w Polsce (według wielu źródeł Wrocław, Rzeszów, Lublin).

Poza tym nie ma też co tu spamować na temat wyższości Polski B nad Polską C, bo nei o tym temat, więc chyba już styknie. Jak chcesz to sobie poszukasz informacji.

PryszczatyJeż

2018-02-18, 03:32
Wielcy miastowi, widać jakie z was prostaki, które dzielą ten kraj. Tak jestem ze wschodu.

eruaknem

2018-02-18, 10:40
Ruda na pierwszym zdjęciu standardowo w swoim świecie :D

St...........on

2018-02-18, 14:51
tranzystor napisał/a:




Wybacz, ale ściana wschodnia, głównie lubelskie i podkarpackie, to nigdy nie było zagłębie produkcyjne. To był zawsze region zacofany technologicznie i specjalne strefy ekonomiczne tego nie zmienią. Jakie inicjatywy rządu chciałbyś tam widzieć, bo póki co cały kraj ładuje kasę w zasiłki cwaniaków, którzy częściowo stamtąd wyjechali i pracują na czarno.
Co innego podlaskie i dynamicznie rozwijający się Białystok.



Bzdura kolego, lubelszczyzna to byłe zagłębie produkcji owoców, głównie malin, truskawek, chmielu, a także mat. budowlanych, do dzisiaj stoją tam cegielnie z tradycyjną metodą wypalania w piecach Hoffmanowskich. Mało kto w ogóle tutaj wie (poza ludźmi z lubelszczyzny), że są tutaj także kopalnie węgla.

tranzystor

2018-02-18, 20:03
latino_lover napisał/a:

dla przykładu w Rzeszowie i okolicach skupia się 90% polskiego przemysłu lotniczego. Możesz sobie poczytać na temat "aviation valley".




Faktycznie, polski przemysł lotniczy. Te dwie fabryki, włoska i amerykańska, w których nawet procesy produkcyjne przychodzą na gotowo.

latino_lover napisał/a:

No i oczywiście przemysł IT, najszybciej rozwijający się w Polsce



Dlatego właśnie np Intel ma swój największy ośrodek rozwojowy w Polsce w Gdańsku. Liczące się ośrodki technologiczne, to Trójmiasto, Kraków, Gliwice i Warszawa jeśli prześledzisz liczebność personalną zaawansowanych technologicznie firm. Pozostałe wymienione przez Ciebie, to pobożne życzenia.

alexandrus napisał/a:

lubelszczyzna to byłe zagłębie produkcji owoców, głównie malin, truskawek, chmielu, a także mat. budowlanych, do dzisiaj stoją tam cegielnie z tradycyjną metodą wypalania w piecach Hoffmanowskich. Mało kto w ogóle tutaj wie (poza ludźmi z lubelszczyzny), że są tutaj także kopalnie węgla.



Produkcja owoców, do której trzeba i tak dopłacać, dlatego upadło z PRLem. Nie wspomnę o cegielniach - co chcesz w XXI wieku budować z cegły, parterowy wychodek? Skoro już powyżej 4 pięter nie daje się budować z Silki. O kopalniach węgla słyszałem, ale to kolejna gałąź, do której trzeba dopłacać.

Ojciec_Stiffmeistera

2018-02-18, 22:47
@up akurat do lubelskiego węgla nie trzeba bo tam wydobycie jest opłacalne do tego stopnia, że Australijczycy i Amerykanie od dawna zacierają ręce na LZW

latino_lover

2018-02-19, 16:59
@tranzystor
Chcesz się bardzo na siłę przyczepić, ale nie masz racji prawie w niczym co piszesz. Począwszy od tego, że Białystok rozwija się najszybciej na ścianie wschodniej, po ironiczne komentarze, które nijak mają się do prawdy i do tego co napisałem. Fabryk w dolinie lotniczej jest znacznie więcej, ale jak wiesz swoje to twoja sprawa. Można sobie przecież sprawdzić, ale po co. Oczywiście jest też sporo polskich firm, ale lepiej napisać, że są hehe dwie na krzyż i to zagraniczne.
Do tego ja nie napisałęm, że Rzeszów jest największym ośrodkiem IT w Polsce, tylko najszybciej rozwijającym się.

Sorry, ale jak już pisałęm, pomyliłeś się co do tego Białegostoku, a tteraz już tylko brniesz.

tranzystor

2018-02-20, 21:35
Ojciec_Stiffmeistera napisał/a:

@up akurat do lubelskiego węgla nie trzeba bo tam wydobycie jest opłacalne do tego stopnia, że Australijczycy i Amerykanie od dawna zacierają ręce na LZW




Wszyscy zacierają ręce. Tak samo, jak o śląsk wszyscy walczą.

latino_lover napisał/a:

hcesz się bardzo na siłę przyczepić, ale nie masz racji prawie w niczym co piszesz. Począwszy od tego, że Białystok rozwija się najszybciej na ścianie wschodniej, po ironiczne komentarze, które nijak mają się do prawdy i do tego co napisałem. Fabryk w dolinie lotniczej jest znacznie więcej, ale jak wiesz swoje to twoja sprawa. Można sobie przecież sprawdzić, ale po co. Oczywiście jest też sporo polskich firm, ale lepiej napisać, że są hehe dwie na krzyż i to zagraniczne.
Do tego ja nie napisałęm, że Rzeszów jest największym ośrodkiem IT w Polsce, tylko najszybciej rozwijającym się.



Białystok oceniłem na podstawie inwestycji, które tam przeprowadzono i na podstawie tego co tam zobaczyłem podczas wyjazdów służbowych.
Dyskusja z Tobą polega na tym, że nie potrafisz przytoczyć żadnych konkretów. Ciągle powtarzasz o wspaniałym rozwoju, a najbardziej komiczne jest stwierdzenie o Rzeszowie jako największym ośrodku IT w Polsce. Podałem Ci jeden, pierwszy z brzegu przykład. Jeden z większych ośrodków rozwojowych Intela w Gdańsku, niedawno przeniesionym do innego biurowca, bo tak się rozwija, że zabrakło powierzchni. Dlaczego nie został przeniesiony do polskiej Doliny Krzemowej z centrum w Rzeszowie? Przecież skoro to największy ośrodek IT w Polsce, to musi być w pobliżu źródło dobrych inżynierów. Takich przykładów mógłbym wymienić dużo.
Obecność fabryk o niczym jeszcze nie świadczy, szczególnie w SSE. Zachodni koncern wynajmuje halę w SSE i produkuje wykorzystując ulgi podatkowe i tanią siłę roboczą. Ale to tylko produkcja obcej technologii. Rozwój technologiczny jest gdzie indziej.

latino_lover

2018-02-21, 00:28
tranzystor napisał/a:

Ciągle powtarzasz o wspaniałym rozwoju, a najbardziej komiczne jest stwierdzenie o Rzeszowie jako największym ośrodku IT w Polsce



Ani razu nie napisałem, że Rzeszów jest największym ośrodkiem IT w Polsce. Nie potrafisz po prostu czytać, trudno.