18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowy spot promujący ideę transplantacji. #NieZabieram

agathos • 2016-03-21, 17:58
Mocny film z silnym przesłaniem. Co o nim myślicie?


Novik

2016-03-22, 10:00
ch*ja dostana a nie organy

omgłomatkobosko

2016-03-22, 10:11
Ja zabieram, bo Ziemia i tak jest przeludniona. Niech zdychają ci, którzy mają zdychać. Z jednym wyjątkiem. Rodzinie bym nie odmówił.

Nutzz

2016-03-22, 10:57
czyhanastrychu napisał/a:

Cała idea transplantacji wydaje mi się obrzydliwa. Bo czym jest przeszczep organów jak nie konsumpcją zwłok? Ćwiartują zwłoki człowieka jak półtusze wieprzowe... serce tu... wątróbka tam, a oczka do lodówki. Transplantologia to obecnie całkiem intratny przemysł. I nie chodzi mi tylko o koszt operacji ale również o handel organami. Konsumpcjonizm w czystej postaci, że nawet reklamy(jak ta powyżej) robią.
Nie wiem czy odraza do noszenia w sobie kawałka czyichś zwłok przeważy u mnie nad instynktem samozachowawczym ale z pewnością nie oddam swoich organów do przeszczepu. Moim zdaniem jest to jeden z objawów barbaryzacji społeczeństw "zachodu".



Życzę Ci żebyś czym prędzej potrzebował organów do transplantacji i z powodu braku dawców zdechł. Razem z wszystkimi sobie podobnymi.

Cebulacka k***o.

KingOfDarkness

2016-03-22, 11:09
@UP

Nie no pięknie mu życzysz k***a, postawa godna WIELKIEGO CZŁOWIEKA NIE-CEBULAKA, który zgodził się być dawcą. Teraz pomyśl jaka jest szansa, że Twoje organy trafią, w przypadku dotacji, do osoby z podejściem jak czyhanastrychu :amused:

botcislaw

2016-03-22, 11:52
Spoko spoko za kilka lat transplantologia padnie. To będziemy hodować serca w laboratoriach lub na farmach organów(Pewnie fiuta większego też da się przeszczepić). Ludzie-Cyborgi w przyszłości.
Wtedy też będą czuli obrzydzenie bo coś tam ale nie będzie wymówki że od trupa.

Ohoho

2016-03-22, 12:10
No mocne w ch*j, na harda z tym

JohnyNieznany

2016-03-22, 12:44
Ja tam bym jeszcze wykorzystał świeże zwłoki młodej dziewczyny :krejzi:

Wiewór

2016-03-22, 12:53
Zapach prawdziwej polsko katolickiej miłości do bliźniego o zapachu cebuli unosi się nad tym tematem. Po śmierci mi wszystko jedno. Mogą mnie poćwiartować i nawozić mną kwiatki. Co mi k***a szkodzi?

Vredestein

2016-03-22, 13:01
Ja swoich części zamiennych nie oddam.

Kislowy_wampir

2016-03-22, 13:15
@ up Siberian_Meat_Grinder

Nie martw się grubas czy pijak nie dostaną wątroby :P serioo żeby dostać organ trzeba spełnić mase warunków a najlepsze jest to że jak już go dostanie i nie będziesz dbał i okaże się że przeszczep został odrzucony, bo osoba nie dbała np o nerkę itp. to automatycznie jest na stałe wykreślana z listy "biorców" serio Ci piszę :) Zainteresuj się tym, poczytaj, a zobaczysz, że ktoś to przemyślał :)

SpeedyG

2016-03-22, 14:17
Ja się zastanawiam czy w Polsce nie jest z oddawaniem organów jak z krwiodawstwem. Ile było afer gdy wydało się, że polskie szpitale sprzedają hektolitry krwi Niemcom (najczęśćiej grupy 0), bo są zadłużone? Nie chciałbym oddać swoich organów, żeby szpital mógł zarobić i żeby np moje serce biło u jakiejś starej helgi lub innego hansa, potomka hitlerowskich zbrodniarzy.

Detal45

2016-03-22, 15:53
Jakie to jest k***a egoistyczne mieć wyj***ne w innych ludzi i zabrać ze sobą coś co się Tobie nie przyda, ale jakbyś sam czekał w kolejce to byś płakał do kamery byleby Ci to dwoje durne dupsko uratowali. Wiadomo, że nie musi to trafić do koniecznie super zajebistej osoby ale trzeba myśleć o tej części ludzi, którzy nie są niczemu winni. Mój tato potrzebował wątroby 2 razy więc tym bardziej czuję że mam dług do spłacenia. Mam nadzieję że nie znajdziecie się w takiej ch*jowej sytuacji myśląc czy przeżyjecie następną godzinę i modląc się do Boga,Allaha czy innego wymyślnego bożka o pomoc.
Oświadczenie podpisałem wraz z ukończeniem 18 lat w razie czego. Jeśli w obecnych czasach ludzie dalej są tacy prymitywni to k***a szkoda słów.

RedHairMeanie

2016-03-22, 16:19
Bierzcie co sie da, potem spalcie o/

Hvsarz

2016-03-22, 18:03
X-man napisał/a:

Filmik zajebisty, lekko główną sadola trąci(to pompujące serce i komentarz do szorującego)- ale do reklamy dopuszczą.
Ja tam noszę oświadczenie w portfelu, że jak padnę to mogą sobie ze mnie brać co chcą, mi się to nie przyda.
Inna sprawa, że przy takim poziomie smogu i spożycia alko wezmą pewnie tylko nerki, bo dobrze przefiltrowane :krejzi:


Według polskiego prawa w domyśle mogą sobie zabrać Twoje organy. Nie mogą tylko jeśli wcześniej napiszesz oświadczenie, że się na to nie zgadasz, bez tego domyślnie każdy jest "na tak".