18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowy spot promujący ideę transplantacji. #NieZabieram

agathos • 2016-03-21, 17:58
Mocny film z silnym przesłaniem. Co o nim myślicie?


X-man

2016-03-21, 18:00
Filmik zajebisty, lekko główną sadola trąci(to pompujące serce i komentarz do szorującego)- ale do reklamy dopuszczą.
Ja tam noszę oświadczenie w portfelu, że jak padnę to mogą sobie ze mnie brać co chcą, mi się to nie przyda.
Inna sprawa, że przy takim poziomie smogu i spożycia alko wezmą pewnie tylko nerki, bo dobrze przefiltrowane :krejzi:

cholonek

2016-03-21, 18:02
Myślę o tym, że to niezły biznes, niekontrolowany i niebezpieczny. Nie chcę, żeby pocięli mnie na organy, gdy będzie chociaż cień uratowania mojej osoby, a takie przypadki się zdarzają. Dlatego też nie wyrażę zgody na pobranie moich organów.

Yellow_Submarine

2016-03-21, 18:43
cholonek napisał/a:

Myślę o tym, że to niezły biznes, niekontrolowany i niebezpieczny. Nie chcę, żeby pocięli mnie na organy, gdy będzie chociaż cień uratowania mojej osoby, a takie przypadki się zdarzają. Dlatego też nie wyrażę zgody na pobranie moich organów.



Dlaczego zakładasz, że jedynie możesz komuś "dać" organ, a nigdy go nie potrzebować?
Wtedy możesz mieć inne zdanie

koniosraj

2016-03-21, 18:55
Co za durny spot. Jak ja będę w piekle żył bez wątroby?

czyhanastrychu

2016-03-21, 18:55
Cała idea transplantacji wydaje mi się obrzydliwa. Bo czym jest przeszczep organów jak nie konsumpcją zwłok? Ćwiartują zwłoki człowieka jak półtusze wieprzowe... serce tu... wątróbka tam, a oczka do lodówki. Transplantologia to obecnie całkiem intratny przemysł. I nie chodzi mi tylko o koszt operacji ale również o handel organami. Konsumpcjonizm w czystej postaci, że nawet reklamy(jak ta powyżej) robią.
Nie wiem czy odraza do noszenia w sobie kawałka czyichś zwłok przeważy u mnie nad instynktem samozachowawczym ale z pewnością nie oddam swoich organów do przeszczepu. Moim zdaniem jest to jeden z objawów barbaryzacji społeczeństw "zachodu".


lakeroll

2016-03-21, 19:15
Kiedyś słyszałem, że organy tylko można pobrać od żywej osoby. Potwierdzeniem tego jest sam film na którym serce "bije" a denat niby leży w kostnicy sztywny.

Siberian_Meat_Grinder

2016-03-21, 19:16
zostawiłbym ... gdyby można było zamieścić w "uwagach", że trafią jedynie do osoby, której organy zawiodły z przyczyn od niej niezależnych - na przykład człowiek z wrodzoną wadą serca. Bo nie po to k***a dbam o zdrowie, uprawiam sport, nie jem gówna, nie palę fajek, nie chlam alko w hurtowych ilościach, żeby kawałki ciała o które dbałem trafiły do grubasa z miażdżycą i chorym sercem albo pijusowi z rozj***ną wątrobą, którzy na swoje kichy mieli wyj***ne ... bo i ja na nich mam wyj***ne.

czyhanastrychu napisał/a:

I nie chodzi mi tylko o koszt operacji ale również o handel organami. Konsumpcjonizm w czystej postaci, że nawet reklamy(jak ta powyżej) robią.



Hehe mam czasem schizy odnośnie oddania próbki szpiku na przykład. Bo przecież zostawiamy obcym osobom swoje DNA, z których tworzy się jakąś tam bazę danych. A ludzie są tylko ludźmi - jeżeli znajdzie się jakiś bogaty sk***iel, któremu będzie brakować nerki czy serca, to zapłaci komu trzeba i będzie szukał jak w katalogu IKEI odpowiedniej, pasującej mu "części zamiennej". Wyśle później taki swoich paziów po ciebie i "znikniesz bez śladu". Z jedną nerką może cię wypuszczą i będziesz żył, bez pikawy raczej słaby temat ...

Achajos

2016-03-21, 22:22
Ja zabieram. Z nimi się urodziłem, z nimi umrę, no chyba że ktoś z rodziny będzie w potrzebie.

ProVVe

2016-03-21, 22:35
Pfff pie**ole lece caly jak stoje do piachu i w ch*ju mam :-D

1.Michal

2016-03-21, 23:03
Jeśli ktoś za życia nie wyrazi sprzeciwu, to automatycznie według prawa może być dawcą. Wątpię, że ktoś z was taki wyraził. Niestety do przeszczepu nadają się najczęściej tylko organy osoby ze śmiercią mózgu, ale bijącym sercem. Od trupa nie można nic pobrać.

Uc...........pa

2016-03-22, 01:34
A ja zabieram! jebac was k***y!

AgentGrzesiek

2016-03-22, 08:36


MP należy studiować jak Talmud, można tam znaleźć wszystkie odpowiedzi 8-)

burex666

2016-03-22, 09:49
Myślę,że jest to mocny film z silnym przesłaniem.

sars80

2016-03-22, 09:53
w pewnym sensie jest to dobre, ale czy jeżeli masz wypadek, gdzie tracisz przytomność, czy korhydron nie zadziała zbyt szybko???