18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec ery kałacha w polskiej armii?

Suspens • 2017-02-25, 21:40
Jeśli Polskie Siły Zbrojne wprowadzą w pełnym wymiarze pakiet Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS), będzie to oznaczało, że po raz pierwszy w historii uzbrojeniem indywidualnym żołnierza znad Wisły stanie się całkowicie krajowa konstrukcja. Od 70 lat wyposażenie strzeleckie WP bazowało na konstrukcji słynnego rosyjskiego AK-47 czyli kałasznikowa i jego kolejnych modyfikacji.






spoiler


Zdjęcia:

spoiler

Sabajone

2017-02-25, 21:47
Cytat:

Koniec ery kałacha w polskiej armii?



A ty wiesz że Kałacha w polskiej armii już dawno nie ma?

Daedra

2017-02-25, 22:44
Jedyny powód, aby nie zmieść Radomia z powierzchni planety Świętym Blaskiem.

maksymilian45

2017-02-26, 01:40
Żyjemy w takich czasach kiedy już nie powinno być żadnych walk a nadal są rejony gdzie wysyła się wojska i morduje wzajemnie. Ten świat jest sp***olony.

TytanowyRosomak

2017-02-26, 01:57
Jak dla mnie to trochę podrasowany izraelski TAR-21 który jest produkowany od 2000r. Ciekawy jestem jak wypadnie w testach polowych bo osobiście wolałbym latać w boju z AK niż gównem które po wypadnięciu z ręki na ziemię przestanie strzelać.

dziaad

2017-02-26, 03:36
a co z pestkami do kałasza?

offduty

2017-02-26, 04:36
Up. Do ogniska...

Adrian92

2017-02-26, 04:40
maksymilian45 napisał/a:

Żyjemy w takich czasach kiedy już nie powinno być żadnych walk a nadal są rejony gdzie wysyła się wojska i morduje wzajemnie. Ten świat jest sp***olony.



Świat jest sp***olony bo ludzie są sp***oleni. Łatwi do zmanipulowania, ktoś coś kiedyś napisał w książce czyt. biblii, koranie a ludzie w to wierzą i co gorsza są gotowi w imie tego zabijać.
Religia robi wodę z mózgu ludziom i to przez te religie są wojny. Do tego dodać wpływy, ropa, ogólnie pieniądze i mamy co mamy.

Zresztą my mamy spokój, jak na razie. Ale nawet w przypadku konfliktu, patrząc na mentalnośc Polaków jak i całej zachodniej europy która została zalana lewacka polityką, to już na starcie bedzie wywieszona biała flaga, europa cały czas się stopniowo rozbraja. To już nawet nie chodzi o sam sprzęt a o podejście ludzi do wojny. Kiedyś mężczyźni cechowali się męskością, odwagą, dzisiaj? Mamy samych teoretyków, pacyfistów którzy są od myślenia a nie od strzelania. Zaraz mi któryś napisze, ze on ma za wysokie IQ, że on nie bedzie walczył za kraj który mu nic nie dał, za polityków i taka gadka w kółko. Nie będziesz walczył to zostaniesz pojmany do niewoli albo będziesz w kanałach z kobietami i dziećmi wpie**alał szczury. Chyba, ze jakims fartem Ci sie uda sp***olić za granice. Ewentualnie zostaniesz w domu, wpadną żołnierze i Ci przelecą żone na twoich oczach a później dostaniesz kulkę w łeb. Myślicie, że jak minęło 70 lat od czasów II WŚ to sk***ysynów wśród żołnierzy już nie ma? Tak było kiedyś i tak będzie zawsze w przypadku wojny.
Nikt nie jest nauczony zabijać ale trzeba sobie zdać sprawę, że w przypadku wojny litości nie ma. Ty zabijesz albo zabiją Ciebie. Jak jeden z drugim straci kogos bliskiego czy bliskich, straci dom czy majątek życia, na pewno zmieni podejście do pewnych spraw :) choć jestem zdania, zę charakter i wolę walki albo się ma albo sie nie ma.

Hvsarz

2017-02-26, 05:49
Oby nie. Na papierze jest sporo gorszy. A poza tym główną zaletą kbk akms była niezawodność w ciężkich warunkach i prostota.
Tym karabinkiem można było nawet zestrzelić nisko lecący samolot.

POPEJE

2017-02-26, 07:59
wbrew pozorom to akms jest używany w WP.

ellsworth

2017-02-26, 08:33
To jest forum militaria.pl czy o co chodzi? Masz jakiś filmik jak komuś rozerwało tą broń w ręce, albo pie**olnął arsenał?

SaveTheTrees

2017-02-26, 09:14
rafalemilian, Hvsarz,
Gdzieś jakiś czas temu wyczytałem, że MSBS ma być niezawodny i prosty w obsłudze. A do tego tani w produkcji.

jbone

2017-02-26, 09:29
15:09 bagnet służy do smarowania pieczywa tudzież innych rzeczy(pokazuje dźganie )o których nie mam zielonego pojęcia .kolo mnie rozj***ł.

tropical

2017-02-26, 09:34
Sabajone napisał/a:



A ty wiesz że Kałacha w polskiej armii już dawno nie ma?



A kiedy ty ostatnio w wojsku byłeś Synek? ;)