18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lot dronem nad Auschwitz

nomad83 • 2016-02-16, 21:02
„Minuta w Auschwitz była jak cały dzień. Dzień jak rok. Miesiąc, jak cała wieczność” – powiedział Roman Kent, któremu udało się przeżyć koszmar w największym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Życie straciło tam ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Przedstawiamy Wam film, który z pewnością uzyska miano jednego z najbardziej wzruszających filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono za pomocą drona. Materiał z lotu ptaka, oddaje więcej niż tysiąc słów, opisuje cierpienie i tragedię, jakie towarzyszyły ludziom, którzy przebywali w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.








Jeśli było, to wiadomo- do pieca.

Ojciec_Stiffmeistera

2016-02-17, 11:46
Wzruszające a zarazem szokujące jest zwiedzanie na żywo tego miejsca co każdemu polecam. Dociera mocno do człowieka jakich okrucieństw byli w stanie dopuszczać się niemcy.

defcon1

2016-02-17, 14:32
Jak są "polskie obozy" to tylko "polskie obozy".

A jak są "niemieckie", to nie "niemieckie obozy", tylko "niemieckie nazistowskie obozy na terytorium Polski".

Filogyna

2016-02-17, 15:03
AgentGrzesiek napisał/a:

Filogyna, znowu problem z czytaniem ze zrozumieniem :-P

A na to że głupoty wypisujesz to można bardzo szybko można znaleźć dużo przykładów. Nie chodzi o twoich znajomych, ale wypowiedzi przedstawicieli władz a nawet historyków z różnych krajów.
Ot choćby pierwszy z brzegu przykład jaki niedawno się pojawił

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polskie-ss-w-kanadyjskiej-ksiazce-autorzy-przepraszaja,617604.html



Ale takie publikację w ogóle nie są nic warte, skoro ludzie nie są w stanie nawet zidentyfikować Polski na mapie świata.


Jeszcze raz: świat nie dba o imię Polski, bo go ono zwyczaje nie obchodzi. Równie dobrze mogli napisać, że Rumunia odpowiedzialna jest za holocaust.

robson54321 napisał/a:



Ty nie p***dol bo właśnie chodzi o to, że jak Ci powiedzą w tvzjeben, że te twoje chile zaatakowały usrael i wybili 1/10 ludności to przyjmiesz to jako fakt i tyle, bo nic o tym kraju nie wiesz. Tak samo jest z tematem o którym jest mowa i nie jest to bez odbicia nawet na Tobie. Ktoś spotka Cię i uzna z miejsca za antysemitę z góry, bo jesteś polakiem. Jednocześnie denerwuje mnie przejmowanie się nadwyraz opinią innych społeczności - w tym się z Tobą zgadzam. Jeszcze jedno (co do Twoich znajomych) - każdy spotyka się, z reguły, z ludźmi swojego pokroju, o podobnych zainteresowaniach itd. więc nie znaczy to, że Twoich kilku znajomych z Europy przedstawia miliony osób z innymi zainteresowaniami m. in. o historii.



Nie-fanatycy nie myślą z tendencją do absolutnej masy. Niech jakiś Chilijczyk zabije moją starą, a nadal nie będę mieć powodów, by nienawidzić Chile jak zbiór wszystkich urodzonych w obrębie granic Chile.


I teraz - analogicznie - w dupie mam każdego, kto uzna Polaka - w tym także mnie - za antysemitę; przyjaźń z nimi w końcu mówiłaby "o moim pokroju". Zwłaszcza, że niewielu spoza Polski zajmuje to, co dotyczy Polski. Tak też Hindus będzie wierzył, że w Europie powszechnie legalna i refundowana jest aborcja, a to ze względu na problem 'przeludnienia' (im bowiem nie jest znany problem niskiego przyrostu naturalnego, dlatego próbują oceniać świat im nieznany swoimi kategoriami), Duńczyk, że w Polsce powszechne jest przekonanie o stworzeniu świata w siedem dni (oni już dawno zerwali z religią - i to pomimo tego, że rządzą tam konserwatyści; oni także nie przyjmują imigrantów z bliskiego wschodu, o czym nie mówi się w mediach Europejskich), znów Kanadyjczyk, który wyobraża sobie Europe trochę na kształt USA. Temat "polskich obozów zagłady" jest niemal nieznany obcokrajowcom.

Eramod

2016-02-17, 15:42
ten porownał Szczecin do Holokaustu co za baran k***a kilka osob wypowiadających sie tu powinna z bomby dostac bana za to ze ferment w eter puszcza. mimo ze juz troche po wojnie to nadal widze swieży temat, trzeba mowic prawde i tylko prawde niemcy to k***y i tyle

paniemarianie

2016-02-17, 16:34
@Solangelica
wreszcie spotkałem kogoś kto też przeczytał 5 lat kacetu..
Piwo :)

Annihilator666

2016-02-17, 17:04
Jedyna rzecz z której moje miasto "słynie", trochę to przykre :)

woofer51

2016-02-17, 17:10
Mamy miejsce dla uchodźców

Patriota93

2016-02-17, 19:45
Paragraf jest albo ma byc za rozpowszechnianie ''Polskie Obozy Smierci'', jezeli, ktos bedzie sie wypowiadal albo pisal, że obozy jakie powstaly przez nazistow ( niemcow) na terenie Polski, sa polskie, grozi to kara do 5 lat pozbawienia wolnosci :) w koncu sie dobra do dupy cenzorom historycznym :)

Compatriot

2016-02-17, 19:47
Te polskie obozy to jednak są wielkie :O

admiralsuchy

2016-02-17, 20:56
Filogyna napisał/a:


Co więcej, niewielu ludzi spoza Europy potrafi cokolwiek powiedzieć o Polsce (co wy moglibyście powiedzieć np. o Chile, jednym z kilkunastu krajów ameryki południowej, z tak samo ziejącą z nudów historią jak ta polska? Polska nie obchodzi nie-Polaków, zmartwię was). Jakże więc mogliby mylić agresora?! Co z kolei mówią o Niemcach? Wymieniają zaraz szybko Hitlera w jednym szeregu z Mozartem, Kantem i Einsteinem.



Noszz k***a.. Poj***na jakaś? Śmiesz pisać, że Polska ma "nudną" historię?
- Upadek i Powstanie państwa polskiego
- Opanowanie Moskwy
- Husaria
To garstka tego z czego jest dumny każdy Polak!
Poza tym.. Poszperałem troszkę na internetach o historii Chile i powiem, że... Zajebiste porównanie hehe patrząc na zestawienie (z samej Wiki):
- wojen: 2<21 na korzyść Polska
- bitew: 14<yyy nie chce mi się liczyć ale proszz https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Bitwy_w_historii_Polski
Uprzedzam, że jeżeli masz zamiar tępić pazurki za to co napisałem to mam na to ekhemm.. Starczy epitetów.. Sama wybrałaś Chile więc sp***alaj 8-)

AgentGrzesiek

2016-02-17, 23:02
Filogyna napisał/a:


Jeszcze raz: świat nie dba o imię Polski, bo go ono zwyczaje nie obchodzi.



Myślę, że tak naprawdę to ciebie nie obchodzi.
Prezentujesz typowo "polaczkowe"* poczucie niższości. Na kolana i robić Amerykanom laskę za darmo, jak to nasz wielki minister stwierdził. Albo "Polska to brzydka panna bez posagu" wg pewnego "profesora".
To że większość obywateli USA nie potrafi nawet Polski wskazać na mapie to nic nie szkodzi ,bo są elity, które doskonale sobie z tym radzą.
Możesz sobie tłumaczyć że plują, ale to napewno przez przypadek bo przecież mają nas w dupie. :-P

Tak możesz sobie myśleć osobiście, a co do "świata" to mylisz się :-D
Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały dobitnie jak bardzo sprawa Polska "leży na serduszku" świata.
Oj jak wszyscy się martwią czy aby demokracja taka jak trzeba, czy może jakaś krzywda się Polakom nie dzieje.
Serio można się wzruszyć :lol:


* bo są Polacy i polaczki :-P

Filogyna

2016-02-18, 02:26
admiralsuchy napisał/a:



Noszz k***a.. Poj***na jakaś? Śmiesz pisać, że Polska ma "nudną" historię?
- Upadek i Powstanie państwa polskiego
- Opanowanie Moskwy
- Husaria
To garstka tego z czego jest dumny każdy Polak!
Poza tym.. Poszperałem troszkę na internetach o historii Chile i powiem, że... Zajebiste porównanie hehe patrząc na zestawienie (z samej Wiki):
- wojen: 2<21 na korzyść Polska
- bitew: 14<yyy nie chce mi się liczyć ale proszz https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Bitwy_w_historii_Polski
Uprzedzam, że jeżeli masz zamiar tępić pazurki za to co napisałem to mam na to ekhemm.. Starczy epitetów.. Sama wybrałaś Chile więc sp***alaj 8-)



Chcesz wyliczać "ciekawość" historii, błaźnie? "Ziejąca z nudów historia" to figura retoryczna użyta wcześniej przez Stasiuka. Cóż, można podmienić to zdanie na raczej "nieznacząca w kontekście historii powszechnej". Niemca, Hindusa, Kazacha i Etiopczyka nie obchodzi twoja megalomania... Z Australijczykiem, Południowo-Afrykańczykiem, Chińczykiem i Brazylijczykiem z kolei pogadasz o dziejach Rzymu, Persji, USA, UK, czy Egipcjan.

AgentGrzesiek napisał/a:



Myślę, że tak naprawdę to ciebie nie obchodzi.
Prezentujesz typowo "polaczkowe"* poczucie niższości. Na kolana i robić Amerykanom laskę za darmo, jak to nasz wielki minister stwierdził. Albo "Polska to brzydka panna bez posagu" wg pewnego "profesora".
To że większość obywateli USA nie potrafi nawet Polski wskazać na mapie to nic nie szkodzi ,bo są elity, które doskonale sobie z tym radzą.
Możesz sobie tłumaczyć że plują, ale to napewno przez przypadek bo przecież mają nas w dupie. :-P

Tak możesz sobie myśleć osobiście, a co do "świata" to mylisz się :-D
Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały dobitnie jak bardzo sprawa Polska "leży na serduszku" świata.
Oj jak wszyscy się martwią czy aby demokracja taka jak trzeba, czy może jakaś krzywda się Polakom nie dzieje.
Serio można się wzruszyć :lol:


* bo są Polacy i polaczki :-P



Wybacz, jednak zostaje przy przekonaniu, że jedynie ci, którym brakuje własnych zasług, mogą podpierać się dumą narodową, jako protezą zastępującą im dumę z samego siebie. Dlatego też laskę Amerykanom, Niemcom, Chińczykom i innym prędzej zrobią patrioci twojego pokroju, gdy już odkryją, że połowa noblistów to Niemcy i Amerykanie, a Chiny wyrastają na największą potęgę gospodarczą. Polskość mi nie przeszkadza, wbrew twoim mniemaniom - jednak nic złego nie wiedzę i w niemieckości, ukrainckości, paragwoitości i kanadyjskości.

AgentGrzesiek

2016-02-18, 09:02
Filogyna napisał/a:

podpierać się dumą narodową, jako protezą zastępującą im dumę z samego siebie



he he - nie :-D
Duma narodowa to czysty biznes który się opłaca.
Opłaca sie oczywiście narodom które ją posiadają.
czyli np. :
Filogyna napisał/a:

Amerykanom, Niemcom, Chińczykom



Ale to oczywiście czysty przypadek :lol: :lol: :lol:

Filogyna

2016-02-18, 14:50
AgentGrzesiek napisał/a:



he he - nie :-D
Duma narodowa to czysty biznes który się opłaca.
Opłaca sie oczywiście narodom które ją posiadają.
czyli np. :


Ale to oczywiście czysty przypadek :lol: :lol: :lol:



Ano, jest. To, że Einstein, Gauss czy Durer byli Niemcami, nie pomoże wyrwać się przeciętnemu Niemcowi z przeciętności. To, że USA posiada najpotężniejszą armię świata, nie nadaje potęgi jakiemuś grubaski, który wpie**ala hamburgery na czas. Znowu: to, że Polacy stawiali czynny opór Niemcom podczas okupacji w czasie II wś, nie robi z Polaków 'mężnych wojowników'. A skoro już utożsamiamy się z sukcesami historycznymi Polski, utożsamiajmy się i z klęskami, jako z całością historii Polski. Jak z Potopem Szwedzkim... Słabo rozwinięty gospodarczo kraj napadł na jeden z najbogatszych w Europie (bo Polska w tym czasie była potęgą eksportową) i dokonał spustoszenia w nim na niespotykaną skalę (szacuje się, że w czasie Potopu Szwedzkiego Polska straciła więcej, niż w czasie II wś.; ponad 200 zrównanych z ziemią wsi i małych miasteczek, kilkadziesiąt zburzonych wielkich warowni (oddawanych bez walki), doszczętnie splądrowane skarbce królewskie [skradli z Polski więcej złota, niż Szwecja w ogóle miała w całym skarbcu; stąd mieli pieniądze na pokrycie długów związanych z wynajęciem najemnej armii - w niej bowiem walczyli i Niemcy, i Rosjanie, i Litwini, i Polacy...], bałagan polityczny przez następnych kilkadziesiąt lat...)

AgentGrzesiek

2016-02-18, 15:39
Filogyna napisał/a:

Słabo rozwinięty gospodarczo kraj napadł na jeden z najbogatszych w Europie (bo Polska w tym czasie była potęgą eksportową) i dokonał spustoszenia



o właśnie :-D
Masz pod nosem doskonały przykład.
Czy to nie jest tak że głównym powodem tej klęski był brak dumy narodowej i poczucie niższości wobec innych ?
To samo przy rozbiorach a nawet bardziej.