18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szanuj miejsce dla niepełnosprawnych

valdziu • 2015-12-13, 21:14

Mamy wiele różnych kampanii, ale może w ten sposób uda się dotrzeć do niektórych.

Misiek_KRK

2015-12-13, 21:51
Nie znam nikogo na wózku, ale dbam o to aby sprawni nie stawali na miejscach dla niepłnosprawnych. Jestem aktywny sportowo i wózek byłby dla mnie jak wyrok. Dlatego chętnie opie**alam baranów stojących na tych miejscach bez karteczki za szybą. W kulturalny sposób pytam czy naprawdę chcą aby to miejsce było im potrzebne? 99% osób przeprasza i odjeżdża.

bhendzioh

2015-12-13, 22:11
ja jestem za równością, uważam, że te osoby powinnny być traktowane jak wszyscy równi, zeby ich nie wykluczac i poczuć się normalnmi, z tego sądzę że te miejsca można by wykorzystać jako takie specjalne dla mnie, z racji że to wymyśliłem. To by był taki fajny gest ludności polskiej z jej strony, że zostawili mi prywatne miejsca po całej polsce na których tylko ja bym mógł parkować. np jadę sobie do krakowa nigdy nie byłem a tu miejsce już na mnie 5 lat czeka hehe

prusek1

2015-12-13, 23:21
@bhendzioh Trzeba ci upie**olić nogi to wtedy będziesz się domagał swojej równości....

roy197

2015-12-13, 23:26
@prusek1 jedną wystarczy...częściowo dobrze gada

PolaczekRR

2015-12-14, 01:54
ej j***ć miejsca na niepoełnosprawnych , jestem za równouprawnieniem jak jesteś k***a warzywem to nie moja wina ani nikogo innego deal with it i nie oczekuj współczucia a tutaj sp***oliny robią sobie jakąś jewtubową telewizje z dobrym przekazem co to za ch*jnia na głównej :(

Hvsarz

2015-12-14, 02:55
Kiedyś, gdy nie było szaleństwa prawnego z przywilejami dla różnych mniejszości, nie było takich problemów. To od kiedy "równość" polega na przywilejach dla różnych grup ludzie zaczynają patrzeć wilkiem na nich.
To tak jak z kobietami w ciąży. Normalne, że się je przepuszcza w kolejce. Ale od kiedy zaczęto to regulować, robić specjalne kasy to ewidentnie ludzie przestali być tacy mili. Nie raz widziałem akcję w stylu "nie przepuszczę Pani, proszę iść do kasy dla osób w ciąży".
prusek1 nie gada dobrze. Gada typowo populistycznie. Niestety żyjemy w bagnie właśnie dlatego, że większość ludzi zamiast posługiwać się zimną logiką w sprawach światopoglądowych, kierują się emocjami.

czarnyblack

2015-12-14, 07:16
Gdyby temu panu obcielo w wypadku paluszki wskazujace chyba skonczylby z filmikami. No bo jakby wtedy sie wital z widzami?

MormoCS

2015-12-14, 08:36
Jak widać do niektórych nie trafił jasny przekaz 13 minutowego filmu. Miejsca te nie są po to, żeby ludzie niepełnosprawni czuli się uprzywilejowani bo mogą stawać bliżej i jest super.. Miejsca te są po to, żeby mogli WYDOSTAĆ się z auta i później do niego WSIĄŚĆ. j***ne sp***oliny umysłowe

"z tego sądzę że te miejsca można by wykorzystać jako takie specjalne dla mnie, z racji że to wymyśliłem"
Data urodzenia: 17 Paź 1997

"jak jesteś k***a warzywem to nie moja wina ani nikogo innego deal with it i nie oczekuj współczucia"
Data urodzenia: 02 Lut 1988

"Niestety żyjemy w bagnie właśnie dlatego, że większość ludzi zamiast posługiwać się zimną logiką w sprawach światopoglądowych, kierują się emocjami."
Data urodzenia: 13 Lip 1985

Nie zacytuje użytkownika czarnyblack, bo jego komentarz w 100% pasuje do portalu, ale ale:
Data urodzenia: 17 Kwi 1925

Czyli mamy tutaj jednego szczyla, który jeszcze nie dorósł, 2 sadolowych użytkowników, którzy nie potrafią słuchać ze zrozumieniem i zapewne ich edukacja zakończyła się na jakimś marnym technikum lub totalnie ch*jowym kierunku studiów oraz dziadka, który pamięta stan wojenny lub przylazł z kwejka i jest tak naprawdę j***nym szczylem.

Siberian_Meat_Grinder

2015-12-14, 08:39
ogólnie z tymi miejscami też czasem dochodzi do absurdów ... kiedyś pod blokiem/klatką miałem 8 miejsc parkingowych, z czego TRZY były oznaczone jako miejsca dla niepełnosprawnych. Absurd. W tłoku samochody były ustawiane nawet na trawnikach i chodnikach blokując przejście, a praktycznie dwa z tych trzech miejsc pozostawały cały czas puste.

bastolinii

2015-12-14, 08:41
Takie pie**olenie ! k***a pod jednym marketem jest więcej miejsc dla inwalidów niż inwalidów w mieście.

cveljan

2015-12-14, 08:44
Ja wszystko rozumiem ale zastanawia mnie jedna rzecz- pod wszystkimi marketami jest od zaj***nia miejsc dla niepełnosprawnych (w 90% pustych) i powstają kolejne- dla rodzin z dziećmi jednak nie powstają, a co więcej pod wrocławskim tesco było 6 miejsc dla rodzin i zlikwidowano je robiąc miejsca dla inwalidów. Nie twierdzę że nie powinno się pomagać takim ludziom ale po prostu w naszym kraju z racji biedy nie ma aż tylu zmotoryzowanych niepełnosprawnych w proporcji do ilości specjalnych miejsc parkingowych. Zwróćcie uwagę, że na kopertach zawsze są wolne miejsca- czasem jedno, maks dwa zajęte natomiast wyjmowanie dwójki dzieci z wózkami z samochodu jest jak bieg przez płotki na wózku inwalidzkim.

Marachi

2015-12-14, 08:54
Czemu tak łagodnie koledzy ? Może uśpijmy wszystkich niepełnosprawnych, po co nam równemu i prawemu społeczeństwu taki ewenement. Eh .... Te durne miejsca dla niepełnosprawnych to dobra inicjatywa jak ktoś k***a jego mać nie potrafi chodzić lub ku chwale tego portalu uj***ł sobie nogi to coś mu się należy (chodzi mi o te durne miejsce parkingowe) po prostu ktoś kto parkuje na takim miejscu na prawdę musi mieć siekę z mózgu... wręcz niedoj***nie. Dla tego minimum empatii też nie zaszkodzi, nic nie szkodzi zaparkować sobie trochę dalej, samem się przejśc spalic tą j***ną nadwagę i odrobinę pomyśleć. Choć zgadzam się z tym że tymi akcjami o przywilejach i ogólnym bólu dupy o wszystkie mniejszości wszelakiego rodzaju normalni ludzi dostają k***icy i sa coraz mniej empatyczni, niemniej odrobina DOBREGO WYCHOWANIA nie zaszkodzi, ba może nawet pomóc.

valdziu

2015-12-14, 08:58
czarnyblack napisał/a:

Gdyby temu panu obcielo w wypadku paluszki wskazujace chyba skonczylby z filmikami. No bo jakby wtedy sie wital z widzami?



Ja nigdy nikomu źle nie życzyłem, bez tego przywitania też spokojnie dałbym sobie radę :)

esdopedoen

2015-12-14, 09:22
Parkujesz-zdrapujesz! to była świetna akcja. Z przyjemnością 'znaczyło' cwaniaczków zajmujących bezprawnie miejsce uprzywilejowane.

Tak to parę lat temu wyglądało. Szkoda, że już to nie funkcjonuje..