18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szanuj miejsce dla niepełnosprawnych

valdziu • 2015-12-13, 21:14

Mamy wiele różnych kampanii, ale może w ten sposób uda się dotrzeć do niektórych.

Bir

2015-12-14, 11:36
Dobra, a jak niepełnosprawny ma pożyczony samochód od znajomego i nie ma tej plakietki?

Piotru70

2015-12-14, 12:26
Zawsze chciałem zobaczyć kłótnię dwóch osób niepełnosprawnych o miejsce do parkowania komu przysługuje, czy temu bez prawej ręki czy temu bez lewej ręki. Ludzie uparli się na te niepełnosprawności a to nie jest tak do końca że jak ktoś ma taką kartę to od razu jest niepełnosprawny. Jestem świadkiem, pewnego zdarzenia. Jest w pewnym miejscu miejsce dla niepełnosprawnych i uwierzcie że od kiedy te miejsce wytyczono żaden niepełnosprawny tam nie zaparkował, u mnie pod blokiem wiec wiem. A jak ktoś, to było w lato w 2014 roku. jakiś gościu zaparkował połowa samochodu bo nie było miejsca gdzie parkować. To pewna osoba strzelała z dupy że to miejsce dla niepełnosprawnych itd... To jest jakaś żenada... Niepełnosprawni siedzą w domu i nie mają samochodów bo są przykuci do łóżek, Ci z wózkami mają specjalne samochody i też niema różnicy czy na wózku przejedzie sobie z parkingu 5 czy 20 metrów. Zdarza się że są osoby nie tyle że niepełnosprawne ale stare, które mają problemy z plecami. I dla takich osób to miejsce powinno być. Bo nieraz spotkałem się z przypadkiem kiedy starsza kobieta mająca problem z miednicą nie dostała takiej karty, a jak widziałem to stęka z każdym krokiem schodząc, wchodząc po schodach czy idąc po prostu chodnikiem. I taka kobieta ma problem aby przejść te zasrane 15 metrów a nie jakiś typ który i tak siedzi na wózku. Dla przykładu mój dziadek, niema nogi. Zazwyczaj nigdzie nie chodzi bo jest w ch*j leniwy, ale jak już ma iść na działkę a babcią bo wie że w słoneczku walnie sobie browarka to na pieszo dwa kiliometry wali z protezą. I ja nie widzę za ch*j logiki tego miejsca dla niepełnosprawnych.

Eramod

2015-12-14, 13:04
piotru ty taki tepy jesteś? z twojej wypowiedzi widac ze bardzo przejąłeś sie tematem "Ci z wózkami mają specjalne samochody i też niema różnicy czy na wózku przejedzie sobie z parkingu 5 czy 20 metrów" <<<<< k***a takie miejsca specjalne są szersze zeby taki kolo na wózku mogł sobie wyjśc normlanie z samochodu. Nie wiem przypie**alacie się ale i tak nic nie wskóracie w tej sprawie, bo kłócąc sie sami jesteście niepełnosprawni umysłowo

tombaz

2015-12-14, 13:08
Ja bym rozwiązał problem kompleksowo. Zaliczyłbym buractwo do chorób powodujących niepełnosprawność. I każdy mógłby dostać ten niebieski papierek.

korinogaro

2015-12-14, 13:48
@PosameYaya przecież to nie naklejka a legitymacja którą wkładasz za szybę uprawnia Cię do stania na takim miejscu.

BTW. Ja mam wyj***ne na to jak się komuś dzieje krzywda dlatego tutaj jestem, ale nie widzę powodu żeby być ch*jem dla kogoś kogo spotkała już krzywda. Dla mnie fakt że muszę zaparkować nieco dalej i przejść się 2 minuty to tyle co wysłuchanie połowy piosenki bo nie widzę w tym innego 'kosztu' dla mnie, a i tak jak ktoś jest niepełnosprawny to pewnie go minę zanim się zdąży dobrze z auta wygramolić. Smuci mnie to że zawsze miałem nadzieję na to że portal ten przyciąga głównie ludzi którzy są w pewnym sensie pogodzeni z tym jakie jest życie realne i dlatego nieco znieczuleni szukają silniejszych bodźców. Niestety od jakiegoś czasu widzę w komentarzach że większość to patologia która odczuwa złośliwą przyjemność z krzywdy innych ludzi.

danilo

2015-12-14, 14:04
korinogaro

Patalogia o bardzo ograniczonych możliwościach umysłowych. Tez czasami zastanawiam się na Sadolami. 70-80% jest baaaaaardzo specyficzne.

1408

2015-12-14, 14:08
Hvsarz napisał/a:

Kiedyś, gdy nie było szaleństwa prawnego z przywilejami dla różnych mniejszości, nie było takich problemów. To od kiedy "równość" polega na przywilejach dla różnych grup ludzie zaczynają patrzeć wilkiem na nich.
To tak jak z kobietami w ciąży. Normalne, że się je przepuszcza w kolejce. Ale od kiedy zaczęto to regulować, robić specjalne kasy to ewidentnie ludzie przestali być tacy mili. Nie raz widziałem akcję w stylu "nie przepuszczę Pani, proszę iść do kasy dla osób w ciąży".
prusek1 nie gada dobrze. Gada typowo populistycznie. Niestety żyjemy w bagnie właśnie dlatego, że większość ludzi zamiast posługiwać się zimną logiką w sprawach światopoglądowych, kierują się emocjami.



A czy ty kretynie nie jesteś w stanie zrozumieć prostej rzeczy, że te miejsca są po prostu szersze od zwykłych, by osoby na wózku mogły się przesiąść nie przerysowując wszystkich aut dookoła? To nie jakiś j***ny przywilej, tylko zabezpieczenie zarówno dla ciebie jak i osoby niepełnosprawnej, która chce zaparkować. Życzę ci, żeby kiedyś jakaś osoba niepełnosprawna była zmuszona zaparkować na zwykłym parkingu obok twojego samochodu i przerysowała ci cały bok podczas wysiadania. Wtedy sobie zdasz sprawę z tego jak bardzo niepotrzebny przywilej mają ci rozwydrzeni inwalidzi...

kitsun

2015-12-14, 16:14
To nie tylko chodzi o samo szersze miejsce. Takie miejsca są też ustawione blisko wejścia (np. do galerii) i to nie ze względu, żeby 'inwalida się nie męczył", ale przede wszystkim dla jego i innych kierowców bezpieczeństwa.
Osoby idące wzdłuż samochodów na parkingów kierowca widzi, natomiast osoba na wózku zza tej linii jest kompletnie niewidoczna, co skutkować może potrąceniem...

Al-Yazir_Ima_Fhatti

2015-12-15, 20:22
800zł wg KRD za parkowanie na ich miejscu parkingowym.. chore !!!!!!