18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

FN FAL slow motion

Suselot • 2015-09-01, 00:12
Film przedstawia zasadę działania belgijskiego automatycznego karabinu FN FAL (7,62x51mm).




tranzystor

2015-09-01, 15:58
kordziu napisał/a:

Szkoda, że normalny biały człowiek w Polsce nie może kupić sobie takiego karabinu do obrony domu lub rekreacji.



Skończ pie**olić, bo to już się stało nudne. Normalny człowiek może kupić w Polsce broń. Podstawa, aby był normalny, czyli musi przejść badania psychiki i znajomości obsługi broni. Nic nie stoi na przeszkodzie. Jak jesteś pie**olnięty, to pozwolenia na broń nie dostaniesz w żadnym cywilizowanym kraju. I dobrze.

GhostRider32

2015-09-01, 16:07
tranzystor,
Jeszcze kwestia finansowa :P Nie każdego na to stać, nawet liberalizacja dostępu do broni tego nie zmieni :)
A do samoobrony wystarczy taser za 1000 zł :P i do tego gaz pieprzowy do 50 zł :)

kordziu

2015-09-01, 16:41
tranzystor, pie**olisz głupoty przeczytaj uważnie statystyki przesłane przez dexter37. Pewnie nie zauważyłeś, że bron bojowa oznaczona jest kolorem k***a czerwonym. Jest prawie 67 tys zarejestrowanych sztuk broni w Polsce na 38 mln mieszkańców. Jak byś nie wiedział to jest k***a bardzo mało.

Jesteś gamoniem, nie czytasz treści do końca i sam pie**olisz głupoty wymądrzając się na temat posiadania broni palnej. :ks_homer: pozdrawiam.

tranzystor

2015-09-01, 17:34
GhostRider32 napisał/a:

Jeszcze kwestia finansowa Nie każdego na to stać, nawet liberalizacja dostępu do broni tego nie zmieni



Wiesz jakie są ceny broni w stanach USA, które umożliwiają zakup bez pozwolenia? To też nie jest mało.

Ja wolę, żeby dostęp był ograniczony, przynajmniej przez testy psychologiczne. W krajach rozwiniętych, w których niegdyś był ułatwiony dostęp do broni, zrezygnowano z tego (np w Niemeczech).


kordziu napisał/a:

pie**olisz głupoty przeczytaj uważnie statystyki przesłane przez dexter37. Pewnie nie zauważyłeś, że bron bojowa oznaczona jest kolorem k***a czerwonym. Jest prawie 67 tys zarejestrowanych sztuk broni w Polsce na 38 mln mieszkańców. Jak byś nie wiedział to jest k***a bardzo mało.

Jesteś gamoniem, nie czytasz treści do końca i sam pie**olisz głupoty wymądrzając się na temat posiadania broni palnej.



A Ty jesteś niedorozwiniętym dzieciakiem, więc nawet wiek w profilu musiałeś zawyżyć, ale po poziomie Twojej wypowiedzi odrazu wychodzi intelektualny bachor.

Broń bojowa, to broń, którą kupują głównie profesjonalne agencje ochrony.
Do samoobrony używa się broni gazowej, która skutecznie obezwładnia ewentualnego napastnika, ale jednocześnie trudno jest z takiej broni zabić. Takich pozwoleń wydaje się w Polsce najwięcej. I jest to optymalne rozwiązanie, żeby taki szczyl jak Ty nikogo niewinnego nie zabił.

De...........37

2015-09-01, 18:23
Ale pie**olicie :D . Policja miesza typ broni i sztucznie rozdziela go od przeznaczenia. Użytkownik ma zezwolenie względem przeznaczenia, broń jednak jest dzielona wg sztucznego podziału na "typ". Stąd nie ma co za bardzo patrzeć na ten podział na typ bo glock 17 będzie zaliczany jako bojowa bez względu na to czy masz go na pozwolenie kolekcjonerskie, sportowe, do samoobrony czy do celów szkoleniowych. Podobnie MCM bedzie bronią sportową bez względu na to czy masz go na kolekcjonerskie czy sportowe czy do celów szkoleniowych a jest bronią "typu" na wskroś sportowego.

Sprawa w Polsce obecnie z bronią wygląda niemal idealnie pomijając papier na broń do samoobrony gdzie zachowano uznaniowość. To działa bardzo prosto. Spełniasz warunki, gromadzisz kwity, składasz, dostajesz papier. A te płacze jak to u nas nie można dostać broni... wydobywają się spod palców osób które nawet nie raczyły na ten temat czegoś poczytać.

Wypie**alać się douczyć j***ni internetowi teoretycy-znawcy wszystkiego.

"Swojego czasu nazywana prawą ręką zachodu tak jak g3 na szczęście wyparte przez nowsze konstrukcje (g36,m4,scar,famas)"



No nie tak to działa. Nie można powiedzieć, że karabiny zostały wyparte przez nowsze konstrukcje podając za przykłady karabinki bo to nie ten sam w ogóle typ broni. Trochę tak, jakby napisać, że wojska zmechanizowane wyparły kawalerię. No niby w pewnym uproszczeniu ale nie będzie to do końca prawda. Może "zastąpiły" ponieważ broni na amunicję karabinową jak dotąd wcale nic nie wyparło i ma ona swoje miejsce w armiach świata.

rawilk

2015-09-01, 18:26
I znowu zaczęła się gówno burza odnośnie dostępu broni w Polsce. Książki już przygotowane do szkoły ?

th...........ng

2015-09-01, 21:13
Ja jestem przeciw legalizacji broni. I żadne statystyki tego nie zmienią. Fakt, można zabić człowieka i nożem i butelką, scyzorykiem, kijem - ale nie k***a z 50 czy 100 metrów. I nie masz 15 noży - jak 15 kul w magu. Taka legalizacja mogłaby mieć katastrofalne skutki. Już to k***a widzę jak PRZESTĘPCZOŚĆ W POLSCE SPADA, EHE. Prędzej bym się spodziewał strzelaniny pod każdymi baletami w sobotę czy gdzies na remizach, gdzie jest normalne że sztachety latają.

Jezdziec666

2015-09-02, 09:22
@up
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile obecnie broni czarnoprochowej jest w posiadaniu ludzi w Polsce. Są i repliki rewolwerów z bębnami 6cio nabojowymi, które mogą strzelać strzał za strzałem dokładnie jak ich nowoczesne odpowiedniki, różnią się tylko sposobem ładowania.

Osobiście nie słyszałem o jakichś masakrach i nagminnych morderstwach z użyciem takiej broni.


tranzystor

2015-09-04, 22:01
Jezdziec666 napisał/a:

@up
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile obecnie broni czarnoprochowej jest w posiadaniu ludzi w Polsce. Są i repliki rewolwerów z bębnami 6cio nabojowymi, które mogą strzelać strzał za strzałem dokładnie jak ich nowoczesne odpowiedniki, różnią się tylko sposobem ładowania.

Osobiście nie słyszałem o jakichś masakrach i nagminnych morderstwach z użyciem takiej broni.



Czy ty wogóle masz pojęcie o temacie, w którym się chcesz wypowiedzieć? Bo najwyraźniej nie i pie**olisz głupoty. Poczytaj sobie o broni czarnoprochowej, szczególnie o celności i skutecznym zasięgu. I najwyraźniej to Ty nie zdajesz sobie sprawy z ilości broni czarnoprochowej wśród obywateli PL.