18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Syryjscy uchodźcy chcieli uciec z Polski.

pa...........uj • 2015-08-24, 20:03
wiadomości z ostatniej chwili, jest nadzieja, wszyscy sie tego spodziewali

Syryjscy uchodźcy zatrzymani na granicy. Chcieli uciec z Polski
Czworo obywateli Syrii, którzy próbowali nielegalnie przedostać się do Niemiec, zatrzymała straż graniczna. Jak podaje RMF FM, to członkowie grupy uchodźców, którzy przyjechali do naszego kraju na zaproszenie Fundacji Estera.

Obywatele Syrii mogli przebywać na terenie Polski, pod warunkiem, że nie będą jej opuszczać.

Ponad miesiąc temu do naszego kraju przyleciało ponad 150 osób. To chrześcijańskie rodziny, które - jak zapewniała Fundacja - uciekły z Syrii w obawie o życie. Syryjczyków, którzy przyjechali do Polski, wskazywali tamtejsi katoliccy duchowni.

Ustalono, że jedna syryjska rodzina dostanie miesięcznie od sponsorów 2 tys. 600 złotych. Przekazuje je bezpośrednio Fundacja Estera. Pieniądze są gwarantowane przez rok.

Nav

2015-08-25, 00:44
pi73rmaster napisał/a:


1000 na żarcie? WTF? U mnie 3 osobowa rodzina i 2 koła na żarcie spokojnie idzie.



2000 zł / 30 dni = około 67 zł dziennie. To co wy do ch*ja wpie**alacie? Na serio jestem ciekaw.

No chyba że
pi73rmaster napisał/a:

I to bez jakichś ekstrawagancji, normalne w miarę zdrowe żarcie.


oznacza że żrecie jakieś eko-gówno ze sklepów ze zdrową żywnością (czytaj: sklepów dla debili, którzy płacą za ten sam towar 5x więcej, tylko dlatego, że na etykiecie ma napisane EKO).

Do...........00

2015-08-25, 02:43
Otwierać granice Niemiaszki, wiecej zaufania jak to macie nam w zwyczaju mowic. Co to za kontrole w strefie schengen, żądam odszkodowań :evil: Każdy przecież ma prawo wyboru, gdzie chce mieszkac, uwazacie tych uchodzcow za gorszych :-> ? Na szczescie jak juz ktos wyzej kilka razy wspomnial w Polsce na szczescie jest taki ch*jowy socjal, ze wielce szanowni imigranci nie beda narazeni na nieprzyjemnosci w naszym unizonym kraju i pojadą dalej. :-o Osobiscie mam nadzieje, ze Polska bedzie zachęcała do pracy niskimi podatkami, a nie wysokim socjalem. Nie możemy pozwolic na to, by imigranci mogli czuc sie upodleni dostajac pieniądze za nic nie robienie :-/

Loaloa

2015-08-25, 10:33
Przyjmowanie tylko rodzin chrześcijańskich to jawna dyskryminacja na te religijnym, zakazana przez polskie i unijne prawo. Problem sygnalizował m.in. Jacek Żakowski, mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za przyjmowanie uchodźców mają na tyle oleju w głowach, by uniknąć kompromitacji i skandalu. Druga sprawa - 2600 PLN na CAŁĄ RODZINĘ to jednak trochę mało. Jak się kogoś zaprasza, to wypada go godnie ugościć, a nie rzucać ochłapy. Widac, żePolsce sporo brakuje do cywilizowanej Europy.

siergiej_mce

2015-08-25, 11:11
Nav napisał/a:



2000 zł / 30 dni = około 67 zł dziennie. To co wy do ch*ja wpie**alacie? Na serio jestem ciekaw.

No chyba że

oznacza że żrecie jakieś eko-gówno ze sklepów ze zdrową żywnością (czytaj: sklepów dla debili, którzy płacą za ten sam towar 5x więcej, tylko dlatego, że na etykiecie ma napisane EKO).



chleb 6zł
masło 5zł
szynka (0,5kg) 15-20zł
1kg mięska na obiad 20-30zł
coś do tego 5zł
po ciastku na deser 10-15zł

masz na 3 osoby, dalej nie ma sensu wymieniać.

werewolfer

2015-08-25, 12:05
Loaloa napisał/a:

Przyjmowanie tylko rodzin chrześcijańskich to jawna dyskryminacja na te religijnym, zakazana przez polskie i unijne prawo. Problem sygnalizował m.in. Jacek Żakowski, mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za przyjmowanie uchodźców mają na tyle oleju w głowach, by uniknąć kompromitacji i skandalu. Druga sprawa - 2600 PLN na CAŁĄ RODZINĘ to jednak trochę mało. Jak się kogoś zaprasza, to wypada go godnie ugościć, a nie rzucać ochłapy. Widac, żePolsce sporo brakuje do cywilizowanej Europy.



Po pierwsze, w polsce jest od cholery rodzin ktore zyja za 2600 zl, po drugie może to jest dyskryminacja na tle religijnym, ale ze wzgledow bezpieczenstwa, bo mnie np nikt mnie nie zapewni ze taki ahmed za 5 lat nie spiknie sie z pojebami islamskimi i nie naładuje plecaka jakims gownym wybuchowym. 99% ataków terrorystycznych w ostatnich kilkunastu latach jest zwiazanych z islamem. A po trzecie to nie jest panikarstwo, bo w USA, czy Uk jest masa takich akcji gdzie normalna islamska rodzina przez X lat, a potem synek wraca z pracy, je obiad, zakłada plecak z zapalnikiem i leci do Bostonu na maraton...

Cały_Idiota

2015-08-25, 12:38
Loaloa napisał/a:

Przyjmowanie tylko rodzin chrześcijańskich to jawna dyskryminacja na te religijnym, zakazana przez polskie i unijne prawo. Problem sygnalizował m.in. Jacek Żakowski, mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za przyjmowanie uchodźców mają na tyle oleju w głowach, by uniknąć kompromitacji i skandalu. Druga sprawa - 2600 PLN na CAŁĄ RODZINĘ to jednak trochę mało. Jak się kogoś zaprasza, to wypada go godnie ugościć, a nie rzucać ochłapy. Widac, żePolsce sporo brakuje do cywilizowanej Europy.




Pamiętam jak się trollu o Polakach wyrażałeś - w co drugim wpisie polaczki to, polaczki tamto. Ban ci znieśli i znowu próbujesz ludziom ciśnienie podnosić, tym razem udając zwolennika multi-kulti. Kolejna maska którą przywdziałeś, życiowy przegrańcu.

artur_sz13

2015-08-25, 17:59
pi73rmaster napisał/a:


1000 na żarcie? WTF? U mnie 3 osobowa rodzina i 2 koła na żarcie spokojnie idzie. I to bez jakichś ekstrawagancji, normalne w miarę zdrowe żarcie.
Nie żebym ich bronił czy coś, po prostu na żarcie wydaje się znacznie więcej. Chyba, że jest się studenciakiem i woli przyoszczędzać co by sobie organizm rozj***ć.



Oni nie przyjechali niewiadomo skąd, że muszą mieć 1000 zł na osobę w rodzinie bo są tak przyzwyczajeni tylko przyjechali z Syrii! Myślisz, że tam mogli sobie pozwolić na kupno jedzenia (nawet jak jest tańsze sporo niż u nas) o ekwiwalencie tych 67 zł na dzień które tutaj dostali? Przecież tam jest wojna, czyli brud smród i ubóstwo i i jeszcze ci mogą wpaść na chatę w każdej chwili i łeb upierdzielić za to że jesteś chrześcijaninem. Także jeśli znajduje się fundacja która chce cię wyciągnąć z takiego gówna i daje mieszkanie i pieniądze na godne życie (kupując w Biedronce to można żyć jak Pan) to należy głowę spuścić i podziękować, że się znalazł ktoś kto ich ściągnął i im życie uratował a nie iść do mediów jak to mało dają. Był wybór, można było zostać i czekać aż przyjedzie fundacja z Francji czy UK. Przyjechali z Polski więc peszek. Kurde 2.500,00 zł na miesiąc. Ludzie jak we dwoje pracują i mają kredyt, do tego musza opłacić czynsz i media to szaremu Polakowi mało któremu te 2,5 koła zostaje na życie w miesiącu...

Loaloa

2015-08-25, 18:25
Cytat:

Po pierwsze, w polsce jest od cholery rodzin ktore zyja za 2600 zl...



Nie przeczę, ale nie można porównywać tych rodzin z uchodźcami. Rodziny polskie mieszkają tu od zawsze, mają (albo i nie) stałe dochody i to, że nie potrafią więcej zarobić na utrzymanie jest przede wszystkim ich "zasługą". Natomiast imigranci to ludzie, którzy stracili cały swój dobytek, często członków rodziny, musieli uciekać ze swojej ojczyzny i świat dosłownie zawalił im się na głowy. Trafili do kraju obcego kulturowo, zamieszkanego przez ksenofobiczne plemię, które każdego obcego utopiłoby w łyżce wody. Oni muszą mieć czas na nauczenie się języka i dostosowanie do wymogów ewentualnego zatrudnienia. O ile do zamiatania ulic czy wykładania towaru na półki w sklepie nie potrzeba biegle znać polszczyzny, to taki lekarz, pielęgniarka, nauczyciel musi w stopniu umiarkowanie biegłym znać język swoich uczniów czy pacjentów. I właśnie w tym okresie dostosowawczym imigrantom tak bardzo jest potrzebna pomoc państwa. Oczywiście można tych ludzi zamknąć w gettach i po dwudziestu latach dziwić się, że się nie zasymilowali i nienawidzą swojej nowej ojczyzny, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do np. Francji Polska ma mały odsetek imigrantów, a nowi szybko się uczą języka i asymilują, bo nie mają innego wyjścia. Nie wolno tego zaprzepaścić. Można przyjąć nawet milion imigrantów, ale umiejętnie ich poprowadzić, a na pewno wszyscy na tym skorzystają.

Cytat:

Pamiętam jak się trollu o Polakach wyrażałeś - w co drugim wpisie polaczki to, polaczki tamto. Ban ci znieśli i znowu próbujesz ludziom ciśnienie podnosić, tym razem udając zwolennika multi-kulti. Kolejna maska którą przywdziałeś, życiowy przegrańcu.



Na Polaków nigdy złego słowa nie powiedziałem, natomiast polaczków będę piętnował po kres moich dni. Jak im pasuje bycie przygłupimi rasistami i ksenofobami to ich problem, nie mój. Całowanie spasionych dup watykańskiego okupanta to też nie zachowanie godne Polaka, a właśnie polaczkowe poddaństwo wyrobione przez tresurę religijną.

pi73rmaster

2015-08-25, 18:33
Cytat:


Oni nie przyjechali niewiadomo skąd, że muszą mieć 1000 zł na osobę w rodzinie bo są tak przyzwyczajeni tylko przyjechali z Syrii! Myślisz, że tam mogli sobie pozwolić na kupno jedzenia (nawet jak jest tańsze sporo niż u nas) o ekwiwalencie tych 67 zł na dzień które tutaj dostali? Przecież tam jest wojna, czyli brud smród i ubóstwo i i jeszcze ci mogą wpaść na chatę w każdej chwili i łeb upierdzielić za to że jesteś chrześcijaninem. Także jeśli znajduje się fundacja która chce cię wyciągnąć z takiego gówna i daje mieszkanie i pieniądze na godne życie (kupując w Biedronce to można żyć jak Pan) to należy głowę spuścić i podziękować, że się znalazł ktoś kto ich ściągnął i im życie uratował a nie iść do mediów jak to mało dają. Był wybór, można było zostać i czekać aż przyjedzie fundacja z Francji czy UK. Przyjechali z Polski więc peszek. Kurde 2.500,00 zł na miesiąc. Ludzie jak we dwoje pracują i mają kredyt, do tego musza opłacić czynsz i media to szaremu Polakowi mało któremu te 2,5 koła zostaje na życie w miesiącu...


Oczywiście masz rację, ja tylko wspominałem o tym ile można i się wydaje.

Cytat:

oznacza że żrecie jakieś eko-gówno ze sklepów ze zdrową żywnością (czytaj: sklepów dla debili, którzy płacą za ten sam towar 5x więcej, tylko dlatego, że na etykiecie ma napisane EKO).


Nie, daj spokój. Normalne jedzenie, schaboszczaki, piersi z kurczaka etc. etc. Warzywa, owoce i mięso na bazarze, reszta po taniości w supermarketach.
Średnie-dobrawe wędliny/mięsa to MINIMUM od 20-30 zł się zaczynają. Zakładamy, że w rodzinie jest 2 chłopów, którzy co nieco potrafią zjeść to spokojnie wychodzi i więcej (kolega wyżej podał wyliczenia). Co jak co, mogę z imprez zrezygnować, mogę odpuścić inne rozrywki/ubrania, ale na jedzeniu nigdy nie będę oszczędzał, bo to zdrowie (+ dobre żarcie lepsze niż seks - nie nie jestem gruby). Wolę wydać więcej na szynkę i oj***ć parę browarów mniej niż srać po słabym żarciu.
I w sumie tak robię, bo faktycznie jakoś dużo ponad te 2,6k nie jesteśmy.

Gambi

2015-08-26, 02:13
Z piekła nie można ot tak wyjechać.

zriel

2015-08-27, 18:19
Loaloa napisał/a:



Nie przeczę, ale nie można porównywać tych rodzin z uchodźcami. Rodziny polskie mieszkają tu od zawsze, mają (albo i nie) stałe dochody i to, że nie potrafią więcej zarobić na utrzymanie jest przede wszystkim ich "zasługą". Natomiast imigranci to ludzie, którzy stracili cały swój dobytek, często członków rodziny, musieli uciekać ze swojej ojczyzny i świat dosłownie zawalił im się na głowy. Trafili do kraju obcego kulturowo, zamieszkanego przez ksenofobiczne plemię, które każdego obcego utopiłoby w łyżce wody. Oni muszą mieć czas na nauczenie się języka i dostosowanie do wymogów ewentualnego zatrudnienia. O ile do zamiatania ulic czy wykładania towaru na półki w sklepie nie potrzeba biegle znać polszczyzny, to taki lekarz, pielęgniarka, nauczyciel musi w stopniu umiarkowanie biegłym znać język swoich uczniów czy pacjentów. I właśnie w tym okresie dostosowawczym imigrantom tak bardzo jest potrzebna pomoc państwa. Oczywiście można tych ludzi zamknąć w gettach i po dwudziestu latach dziwić się, że się nie zasymilowali i nienawidzą swojej nowej ojczyzny, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do np. Francji Polska ma mały odsetek imigrantów, a nowi szybko się uczą języka i asymilują, bo nie mają innego wyjścia. Nie wolno tego zaprzepaścić. Można przyjąć nawet milion imigrantów, ale umiejętnie ich poprowadzić, a na pewno wszyscy na tym skorzystają.



Na Polaków nigdy złego słowa nie powiedziałem, natomiast polaczków będę piętnował po kres moich dni. Jak im pasuje bycie przygłupimi rasistami i ksenofobami to ich problem, nie mój. Całowanie spasionych dup watykańskiego okupanta to też nie zachowanie godne Polaka, a właśnie polaczkowe poddaństwo wyrobione przez tresurę religijną.



Widzę tu kolejną osobę ze "szczytnymi" ideałami ale z niewielkim pojęciem o świecie. No więc tak : żeby nie było to emigranci owszem - ale na rozsądnych warunkach : pół roku w czasie którego mają opłacane lokum i dostają kasę na jakieś ciuchy i wyżywienie, w tym czasie obowiązkowe kursy językowe i przystosowawcze. Do tego możliwość zdobycia i/lub poświadczenia uprawnień zawodowych. Po tym 3 miesięczny okres próbny w czasie którego muszą udowodnić że są w stanie utrzymać siebie i rodzinę bez pomocy(lub z nieiwelką). Po tym aż do czasu uzyskania możliwości zdobycia obywatelstwa taka rodzina jest pod stałą kontrolą służb emigracyjnych - jakiekolwiek dłuższe pozostawanie bez pracy i korzystanie z zasiłków oraz popełnienie poważniejszego przestępstwa skutkuje natychmiastową deportacją do kraju pochodzenia bez prawa powrotu.

Co do "emigrantów" z tej fundacji - nie trudno się domyśłeć że wyglądało to tak : hej , mam kontakt z fundacją z Polski, wchodzicie ? A ta cało "Polska" to gdzie jest ? No w europie. A w Unii oni są ? No są. A co ta fundacja daje ? Mieszkanie przez rok i kasę na żarcie itp. A ile tej kasy? Czekajcie chwilę zaraz sprawdzę... no dają 2600 jak na waszą rodzinę. @600 ? No to wchodzimy !

I dla tego "emigranci" czują się "oszukani" i próbują uciekać - bo nie sprawdzili że polska choć w UE to walutę ma inną i te 2600 zł to równowartość ok. 700 euro.

Bo wiesz jak to wyglądał ? Duchowny wskazywał "zagrożone" chrześcijańskie rodziny, tyle że te naprawdę zagrożone są biedne i nie stać ich na zapłacenie "duchownemu" mającymi kontakty z fundacjami itp. za "wskazanie" - te naprawdę zagrożone chrześcijańskie rodziny albo zostaną zamordowane, albo przyjmą islam. Tylko te bogatsze które sprzedały cały swój majątek stać było na opłacenie "duchownego" aby je "wskazał". I dla tego właśnie są wkurzeni bo liczyli że się szybko odkują, i być może odłożą na sprowadzenie reszty rodziny, a z fundacyjnych 700 ojro nie bardzo da się to zrobić dlatego do Niemiec chcą uciekać.

Niestety ten świat jest tak urządzony i ci najbardziej bezwzględni, cwani czy po prostu majętni mają szansę stamtąd uciec, ci najbardziej zagrożeni i potrzebujący zostają zaś z niczym.

Co do samych emigrantów jeszcze - w latach 60-70 (70 głównie) sporo ich przybyło do europy, i byli to w dużej części muzułmanie. tylko że oni naprawdę uciekali przed prześladowaniami i potrafili się zintegrować i zabrać za ciężką pracę. Dziś są szanowanymi członkami lokalnych społeczności i ci ludzie je rzeczywiście wzbogacili. Zaś ta swołocz z tej fundacji i ci którzy szturmują europę to cwaniaki które ciągną tu do socjalu, oni sprzedali wszystko co mieli, a niejednokrotnie w obozach dla uchodźców w afryce i na bliskim wschodzie bezwzględnie okradali i zabijali słabszych aby zdobyć pieniądze na opłacenie przemytu do UE.

Także kończąc : idee masz szcytne, ale mało wiesz o świecie. Najpierw dowiedz się czegokolwiek i zastanów za kim się wstawiasz i komu chcesz pomóc - bo na dzień dzisiejszy bronisz nie tych co trzeba.

nonnack

2015-08-29, 19:43
Zapie**alam 50 godzin tygodniowo i ledwo dostaję 2,600. A tym sk***ielom darmozjadom dają tyle, za co, pytam się, za co?! Co najśmieszniejsze im jest to tak zajebiście mało, że uciekają. Jedyny plus ch*jowej sytuacji gospodarczej Polski jest taki, że nie osiedli się tu żadne leniwe ciapate bydło.