18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Freediving gruner see

xcroser • 2015-06-17, 10:07


Kolejna z serii moich wypraw free. Tym razem w Zielonym jeziorku w Austrii. Jezioro pojawia się z tak wysokim stanem wody tylko raz do roku. Normalnie jest tam krystalicznie czysta woda ale ze względu na ilość osób w wodzie wizura w niektórych miejscach nie powala. Dodatkowo Jechaliśmy z przeświadczeniem, że jest tam 7,5m głębokości. Takie info było bowiem na ich stronie a to daje pewność, że mostek i ławeczka będą pod wodą. Niestety na miejscu okazało się że max głębokość to 5,5m . Taki Austriacki sposób na przyciągnięcie turysty :) Podejrzewam że jakiś sadol tam ten poziom wody mierzy :)




Wiem muzyka do bani bla bla bla. Jak się nie podoba to nacisnąć taki mikrofonik w rogu. :lodowka:

Jeadong

2015-06-17, 19:04
Z tego co wiem to rekord po inhalacji czystym tlenem to ok 9min więc strzelam, że z uwagi na poruszanie się pod wodą dla dobrze wyćwiczonego organizmu to ok 2-3min. Jakiego obciążenia używacie przy nurkowaniu ?

filemonczyk

2015-06-17, 19:13
Ten film nie jest dostępny w Twoim kraju, ponieważ może zawierać muzykę należącą do UMG, co do której nie udało nam się uzgodnić warunków korzystania z organizacją GEMA.

no k***a mac

dzikowsky

2015-06-17, 21:00
xcroser piwko leci.
BTW: 4101?

Murtaggh

2015-06-18, 23:09
Mikrofonik? Jak dla mnie to jest głośnik...

xcroser

2015-06-19, 07:31
Jeadong .Mistrzu który się tlenem saturował to Ricardo da Gama Bahia, 26l, został najnowszym rekordzistą wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa. Jego wynik, przebywania pod wodą ponad 20min na wstrzymanym oddechu, to najlepszy wynik, jaki się udało komukolwiek osiągnąć. Łowcy podwodni z zagranicy polują średnio pod wodą po 3 do 4 min (powtarzalne zanurzenia do 30 i więcej w ciągu polowania)Ja jestem na etapie 2 do 3 min przebywania pod wodą kiedy poluję.
Typowi freediverzy wytrzymują na zawodach od 8min do 11 czy nawet 12 na zwykłym powietrzu, ale to jest jednorazowy wyczyn. Generalnie trzeba bardzo uważać bo możesz załapać sambe albo BO. Dlatego zawsze staram nurać się z kimś. Balast to sprawa indywidualna jest (grubość pianki,gęstość twojego ciała, i planowana głębokość na której chcesz mieć zerową pływalność )to tylko kilka parametrów a jest ich deko więcej :) Ja na tę piankę miałem 9kg i zero na 4m