18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wybory, ach wybory

Pravicow • 2015-05-11, 01:34
Znowu mnie tak naszło, żeby podzielić się pewną historią z użytkownikami naszego wspaniałego serwisu.

Właśnie wróciłem z "wyborów", tzn. byłem w Komisji.

W sumie, nie wiedziałem, czego mam się spodziewać, bo to był pierwszy raz, gdy uczestniczyłem w czymś takim.

Kilka rzeczy mnie rozśmieszyło, a mianowicie:

1. Z rana zaczęli przychodzić ludzie, wchodzi małżeństwo, okazuje mi dowody osobiste, sprawdzam ich adres zamieszkania i proszę o podpisy; oddaję dowód i podaję im długopis, a na to pan: "Nie, nie. My mamy własne, bo te wasze po kilku godzinach znikają". Na początku mnie to bawiło, ale powiem wam, że naprawdę spora część osób miała własne długopisy i jasno sygnalizowała, że nie "wierzy" tym naszym.

2. Powiem wam tyle, że nasz szanowny szogun ma przewagę nad innymi, wartości nie podam, bo jestem obsrany, że mogą mnie zamknąć, ale powiedzmy, że była trzykrotna w porównaniu do drugiej najsilniejszej pozycji. - w sumie, to zawsze byłem przekonany, że wybory są fałszowane, ale dziś przekonałem się, iż chyba nawet nie muszą być - ludzie to po prostu debile.

Szczególnie zapadł mi w pamięć jeden pan - typowy Janusz, który przyszedł, pobrał kartę i zaczął do nas mówić - "Mnie nie zależy na mnie, mi to mogą naskoczyć, mi należy na kraju", etc. - po tym oddał głos na pewnego Kena z "pie**olenia i Schizofrenii". Naprawdę, gdybym mógł coś powiedzieć...

Polska.

Gr00baz

2015-05-11, 10:46
" w sumie, to zawsze byłem przekonany, że wybory są fałszowane, ale dziś przekonałem się, iż chyba nawet nie muszą być - ludzie to po prostu debile. " W sumie nic nowego wystarczy wejść na jakikolwiek fanpage jakiegokolwiek kandydata albo coś o tym kibicu" Concordii Knurów" co dostał kulę w szyję i mamy idealny przykład jakich "inteligentnych obywateli" mamy w kraju.

Kartofelhoffen

2015-05-11, 10:48
Miles87 napisał/a:

Jak pis rządził to były najgorsze czasy.



No tak, bo to PiS podniósł VAT, ograbił ludzi z setek milardów z OFE, zadłużył kraj na kwoty przy których dług Gierka blaknie, rozpanoszył korupcję od góry do dołu, wyprzedaje majątek narodowy, łupi i destabilizuje firmy Skarbu Państwa, robi Polaków w ch*ja w sprawie pakietu klimatycznego, degraduje szkolnictwo. Faktycznie, k***a. Mamy za PO złote czasy...

QuovadisSadolu

2015-05-11, 10:49
Kartofelhoffen napisał/a:

Sprowadzacie Kukiza do jednego hasła (JOWy) a tak naprawdę powinniście widzieć go jak orędownika obywatelskiego państwa.
Państwa, które nie ma w dupie miliona podpisów we wnioskach o referendum.
Państwa, gdzie polityk parlamentarny jest odpowiedzialny przed ludźmi, którzy władzę mu powierzyli.
Państwa, którego władza sądownicza wyrokuje wg przepisów prawa a nie telefonicznych wytycznych z Kancelarii Premiera
Państwa, w którym jest wola ścigania przestępstw a nie zamiatania ich pod dywan.
Państwa, w którym polityk-aferzysta jest usuwany z życia publicznego i struktur Skarbu Państwa a nie 'przesuwany' do rady nadzorczej jakiejś spółeczki.



czyli tak ogólnie rzecz ujmując :
Państwa banałów, które każdy inny antysystemowiec chciał realizować :roll:

PhantomMask

2015-05-11, 10:49
Miles87 napisał/a:

Wiesz 20% głosowało na piosenkarza bez wykształcenia, poważnie on ma coś reprezentować? Faktycznie to musi być kandydat inteligencji.


O ho kogoś zabolało że na Bula nie głosował, moja babka z dziadkiem gadają podobnie "bo to fajny facet który sobą reprezentuje szyk i elegancje". Czy może trzeba głosować na Krula ? Który swoje wyniki sondażowe opiera na "głosach" zbieranych w gimnazjach ?

arturo1988

2015-05-11, 10:51
Zapomniałeś dodać że będziemy dłużej pracować od 2 do 8 lat :) w zależności od wieku i płci :)

Ptoon

2015-05-11, 10:57
Miles87 napisał/a:

Jak pis rządził to były najgorsze czasy. Dziwi mnie że barany tutaj o tym nie wspominają . Prawdopodobnie bo byli za małymi gnojami. Za czasów pisiorów trzeba było przyspieszać wybory.



Ja pamiętam bardzo dobrze. Pamiętam, że właściwie nie rządzili, bo było dużo pie**olenia z koalicją, czegoś co media okrzyknęły LiS (liga polskich rodzin i samoobrona). Pamiętam też dużo lamentu, TVNu i GW, pamiętam, że udało im się wprowadzić średnio użyteczne becikowe i że pani z zezem, była uznawana za ch*jowego ministra spraw zagranicznych. Pamiętam też, że wszyscy lubili Marcinkiewicza zanim mu odbiło. Generalnie nic złego się nie działo, a PiS tak naprawdę nie miał szans na rządzenie. To, że ścigali lekarza, który brał łapówki, to bardo dobrze, bo wszyscy w Krakowie wiedzieli, że temu panu trzeba zapłacić, a to że Ziobro się przy tym politycznie przypucował to już tylko jego błąd. Przez ostanie 9 lat narosła jakaś wielka propaganda czasów IV RP, a tego po prostu nie było, a to że łapówkarze źle wspominają to akurat mnie cieszy. We wszystkich krajach Europy środkowej i wschodniej łapówki to rak, który toczy społeczeństwa i sprawia, że państwo gnije od środka, więc potrzebna jest u nas ostra walka z tym procederem, aż jako społeczeństwo dojrzejemy do tego żeby nie dawać i nie brać. No ale wiem, że stare aparatczyki głowa boli na samą myśl o tym, że niemogli by dostać w łapę, wychowani na ruskich standardach, gdzie od 300 lat właściwie nie ma administracji publicznej tylko jest administracja prywatna(opłacona łapówką), nie mogą się przestać bać tego, że w Polsce mogłoby się to skończyć.

Kartofelhoffen

2015-05-11, 10:58
@QuovadisSadolu

Możesz to nazywać banałami, ale tak - ja to nazywam zwykłą prostą uczciwością i odpowiedzialnością.

PonuryUser

2015-05-11, 11:00
Również byłem w komisji i przyłączam się do stwierdzenia autora ze obywatele to debile - bez żadnego matactwa wybierają między komorowskim a dudą

QuovadisSadolu

2015-05-11, 11:04
Kartofelhoffen nazywam to banałami bynajmniej nie z pogardą. Zgadzam się, że to uczciwość, odpowiedzialność i absolutne "must be" . Chodzi mi bardziej o to, że każdy kandydat antysystemowy to mówił. Jakim więc cudem to właśnie kukiz, a nie wyraźnie lepsi merytorycznie wilk, korwin, czy braun (pomijając spuszczanie się nad religią) zdobył serca młodych? Czym, powiedz mi, akurat on, w stosunku do reszty kandydatów cię urzekł?

Slavvek

2015-05-11, 11:12
Dobra, aż się zalogowałem specjalnie dla Miles87.
Nie mam pojęcia jak taki burak jak ty wydostał się z jakiegoś pola, ale to że jeszcze w internet wskoczył to już jakiś cud. Nigdy w życiu nie dam głosu na kolesiostwo z ''bulu'. W pierwszej zagłosowałem na kukiza, bo on chce rozpieprzyć te układy z komuny, a na drugiej pójdę na PIS. Wiecej tych kasztanów z PO nie będę oglądać.

KOLABORACJONISTA

2015-05-11, 11:28
Kartofelhoffen napisał/a:

No tak, bo to PiS podniósł VAT, ograbił ludzi z setek milardów z OFE, zadłużył kraj na kwoty przy których dług Gierka blaknie, rozpanoszył korupcję od góry do dołu, wyprzedaje majątek narodowy, łupi i destabilizuje firmy Skarbu Państwa, robi Polaków w ch*ja w sprawie pakietu klimatycznego, degraduje szkolnictwo. Faktycznie, k***a. Mamy za PO złote czasy...

Było gorzej.
A i zaznaczam, obecni kandydaci są siebie warci.
I z ludkami operującymi takimi pojęciami, jak "wojna", "rewolucja", "reżim" nie ma nawet co dyskutować.

Dżezus_Chryptus

2015-05-11, 11:29
A skąd wiesz na kogo oddał głos ten "Janusz"? Podpisał się czy wbiłeś z nim do kabiny?

Miles87

2015-05-11, 11:29
OK to tak na koniec odpowiem tępakom z tego tematu czyli pewnie 90% komentujących. Wasza frustracja wynika z 2 elementów po pierwsze tępaki po drugie leniwe śmiecie. Mi się żyje bardzo dobrze na wysokim poziomie tylko i wyłącznie dzięki pracy. 10 lat temu nie było takich możliwości, ale są polskie cygany którym jest źle bo chcą bez wysiłku coś dostać. Pewnie jakby był porządny socjal to 90 % śmieci z tego tematu by na bezrobociu siedziało. Bardzo mocna liczę na zwycięstwo Bronka żebyście się posrali z żalu. Nieroby i frajerzy takie można mieć zdanie o sadolowych śmieciach - zwolennikach k***ina 2 miesiące temu a teraz k***a piosenkarza....

Kartofelhoffen

2015-05-11, 11:41
@QuovadisSadolu:
Ależ proszę bardzo: Kukiza odebrałem jako autentycznego, z pasją i charyzmą, jako reprezentanta Polski obywatelskiej mówiącego dokładnie to co myślę. Korwin to mój 'drugi wybór', bo czasem zupełnie nie zgadzam się z jego pomysłami. Wilk do mnie nie dotarł wcale, nic nie potrafię o nim i jego poglądach powiedzieć. Prędzej poparłbym Mariana Kowalskiego, szczególnie po debacie. Braun zbyt religijnie radykalny. Nie jestem antyklerykałem, ale tak uparte forsowanie religii do mnie nie przemawia.

PhantomMask

2015-05-11, 11:47
Miles87 napisał/a:

OK to tak na koniec odpowiem tępakom z tego tematu czyli pewnie 90% komentujących. Wasza frustracja wynika z 2 elementów po pierwsze tępaki po drugie leniwe śmiecie. Mi się żyje bardzo dobrze na wysokim poziomie tylko i wyłącznie dzięki pracy. 10 lat temu nie było takich możliwości, ale są polskie cygany którym jest źle bo chcą bez wysiłku coś dostać. Pewnie jakby był porządny socjal to 90 % śmieci z tego tematu by na bezrobociu siedziało. Bardzo mocna liczę na zwycięstwo Bronka żebyście się posrali z żalu. Nieroby i frajerzy takie można mieć zdanie o sadolowych śmieciach - zwolennikach k***ina 2 miesiące temu a teraz k***a piosenkarza....


ja pie**ole :homer:
ps 10 lat temu to ty pały z pszyry wyłapywałeś