18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Norman Davies o historii Polski

LucaBrasi • 2012-12-05, 09:09
Kilka słów na temat naszej przeszłości.


SirPEWLOK

2012-12-05, 22:36
Zajebisty filmik. Aż mnie ciary przechodziły

drakers4

2012-12-05, 22:54
Kural napisał/a:

No k***a tolerancja nie jest czymś złym, ale tylko na papierze


Tolerancja jest problematyczna. Lepiej zamiast coś tolerować (od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”) uznać coś za normę, standard. jak np. tu:
Cytat:

Mieszkam na granicy wschodniej. mamy tu litwinów, białorusinów, ukraińców, rosjan, tatarów, ormian i paru murzynów.

Murzyni co prawda nie mają lekkiego życia tutaj ale reszta? Phi. Normalni sasiedzi. Rope kupujesz, fajki kupujesz, handluejsz z pogranicznikami jak sie da. Nikomu nie przeszkadzaja w sasiedztwie. To normalne tutaj.



Według mnie problem nie leży w wielokulturowości narodu a podejściu ludzi. Jeśli Hanys mówi, że jest najpierw Hanysem niż Polakiem - problem, jeśli Żyd powie o sobie Żyd a nie Polak - problem, to samo z resztą. Najpierw Ojczyzna potem reszta - bez problemu.

pa...........66

2012-12-05, 23:05
Pater patriae napisał/a:

Oj zawiodłem się na panu Davisie, myślałem, że jako osoba, która zna bardzo dobrze historię Polski i Europy powinna wiedzieć, co się dzieje, gdy "sztucznie" są tworzone wspólnoty narodów i wyciągnąć z tego wnioski. No cóż, niech się wynosi do Anglii i żyje sobie obok jakiegoś nieroba muslima, zobaczymy, jak długo wytrzyma..


ty to dobiero zablysnales wlasnie rzeczpospolita byla wspolnota naturalnie tworzona by bronic sie przed wrogiem zewnetrznym to ze zle zarzadzana to inna sprawa. jestes zwyczajnym idiota ktory nie tylko nie ma pojecia o historii ale zwyczajnie nie mysli i nie potrafi wyciagac wnioskow. Wysil ten mozg przeczytaj ksiazke ktora ma wiecej niz 50 stron a najlepiej paredziesiat to moze zaczniesz tworzyc cos takiego jak wnioski baranie. a ta wlasnie anglia jako wielka brytania najwieksza swietność osiagnela jako panstwo wielokultorowe z jednym narodem przewodnim tak jak polska gdzie my przewodzilismy ale dopuszczalismy do glosu inne nacje.

na pewno nie takich ignorantow jak ty

gonzu96 napisał/a:

Zrozumcie tumany, że ten bełkot i cukrowanie nam ma na celu tylko i wyłącznie osiągnięcie celu autora - kasa, a jego zleceniodawcy wpie**olenie kitu w wasze zakute łby... Podniecanie się tym co mówi zarówno jak i hejt - nie mają tutaj najmniejszego sensu. Dziękuję. Dobranoc.


no wiem ze takie pozycje cie przerastaja ale moze kiedys nauczysz sie czytac bo te ksiazki sa w kazdej bibliotece za darmo....aa nie wiesz co to za miejsce. no ale to widac

konrad3112

2012-12-05, 23:07
Widać, że większość tutaj chyba nie wie kim jest Norman Davies. Gość zna lepiej historię naszego kraju od 99% Polaków. Jego książki są świetne i chwalą je również historycy. Skoro sami nie potrafimy promować siebie i swojej historii za granicą, dobrze, że wziął się za to ktoś tak inteligentny jak Davies. Oczywiście, wszyscy tutaj są wielkimi przeciwnikami żydów wszelkiej maści i widzą ich wszędzie. To, że w Rzeczpospolitej Obojga Narodów żyło wielu żydów jest faktem, a nie propagandą. Jaką mieli tu opinie, to już inna sprawa.

szczyru

2012-12-05, 23:24
@konrad3112
Jak ja nie znoszę ludzi którzy tak generalizują.
Mimo że merytorycznie się zgadzam z Twoim postem to najchętniej dałbym Ci anty-piwo..

anonymousm

2012-12-05, 23:35
Norman Davis daje naszemu narodowi 100 razy większą szansę na przetrwanie niż wszystkie mochery razem wzięte i posypane antyislamistami.
Oni pójdą do piachu. Powzmagają się, pomobilizują, zrobią z siebie idiotów i krzywdę Bogu ducha winnym "obcym" i pójdą do piachu. A Polska będzie trwać dzięki ludziom takim jak Davis. Będzie trwać jako wielka idea i będzie się zawsze odradzać i zawsze trwać.
Polska przetrwa jako idea wielkiej tolerancyjnej Rzeczpospolitej, a nie jakiejś pipidówy, gdzie ciapaci nie mają czego szukać. Takiej zamkniętej Polski nikt na świecie nie chce, na taką Polskę świat się wypnie (oprócz Węgrów z ich jupikiem), taką zamkniętą Polskę wszyscy przeklną i odetchną z ulgą, kiedy jej nie będzie. Włącznie ze mną i z moim sąsiadem Arabem, który nie jest nierobem, a lekarzem i codziennie ratuje życie ludziom.