18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

No to siup Panowie

~Angel • 2017-11-29, 15:18
Cytat:

Slobodan Praljak, który został skazany na 20 lat więzienia za zbrodnie wojenne w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie, w trakcie odczytywania wyroku apelacyjnego wyciągnął buteleczkę i wypił jej zawartość jednocześnie krzycząc "wypiłem truciznę". Rozprawa została natychmiast przerwana, a mężczyzna wyprowadzony z sali. Po kilku godzinach zmarł w szpitalu.
W trakcie środowej rozprawy Chorwat usłyszał wyrok sądu apelacyjnego, który podtrzymał decyzję Trybunału w Hadze z 2013 roku. Praljak został skazany na 20 lat więzienia za zbrodnie wojenne popełnione na Muzułmanach w Mostarze.

W momencie, gdy usłyszał, że sędzia podtrzymuje wyrok powiedział: "Sobodan Praljak nie jest zbrodniarzem wojennym, z pogardą odrzucam wasz wyrok". Następnie wyciągnął małą buteleczkę i wypił jej zawartość krzycząc "wypiłem truciznę". Jak podają chorwackie media obrończymi skazanego potwierdziła, że padły z jego ust takie słowa.




Dr0mg

2017-11-29, 17:51
@Velture, wiesz jak ciężko o cyjanek w dzisiejszych czasach? obstawiam Cis pospolity , Tojad Mocny lub coś łatwo dostępnego i cholerne skutecznego gdzie przy obu staje serce a układ oddechowy zostaje porażony, przy buteleczce 30/50ml czyli taką jak miał i dobrym stężeniu wystarczy spokojnie 40min, a że go płukali i co z nim tam jeszcze robili to przedłużyło mu życie o jakiś czas :v owych trucizn używano od średniowiecza jako skutecznych środków rycerzo /królo/ mężo -bójczych , truciznę podawano doustnie np w winie, lub implementowano poprzez strzały, bełty, miecze, noże etc ahh to były czasy teraz nazywacie trucicielem kogoś kto się zesrał :D

eMJay8086

2017-11-29, 18:37
Hahaha a to się zdziwiły lewackie k***y z trybunału! Chcieli mu dokleić 20 lat za niby-to-zbrodnie-wojenne a on się im bezczelnie wyślizgnął!
Kufelek trucizny dla pana!

black88

2017-11-29, 18:42
może się wypowie jakiś historyk ew. znawca tematów wojny bałkańskiej czy to jest faktycznie zbrodniarz? czy może gdyby druga opcja wygrała /gdyby ruscy nie byli wtedy słabi/ stałby się bohaterem narodowym?? Jakie są opinie na jego temat w chorwacji??

parolpl

2017-11-29, 19:11
@black88
Zbrodnia to pojęcie względne, najczęściej używane przez stronę, na której się zbrodni (np. wojennej) dokonuje. Z tego co obiło mi się reportaży, każda z narodowości, oprócz muzułmanów, raczej nie jest negatywnie nastawiona do swoich działań (z wyjątkiem młodszego pokolenia, którego zlewaciała propaganda nastawia przeciwko "nietolerancji"). Trzeba tu także zaznaczyć, że zniszczenia, emigracja itp. nigdy nie będą pozytywnie ocenianie, ale można to wrzucić jako cena pozbycia się muzułmanów (mówię to z tamtejszej perspektywy).
To czy wygraliby, czy nie było kwestą rosji. Zwycięstwo militarne to jedno, a skutki po wojnie to drugie. Jakby władze w krajach Europy uznawały muzułmanów za wrogą kulturę, pokręciliby nosem i może by im się upiekło. A tak to jest stworzenie albanii v.2 tj. kosowo.

Jeśli się gdzieś jebnąłem, to poprawcie.

Nutzz

2017-11-29, 19:13
Black

Oni tam wszyscy są siebie warci, każda strona miała zbrodniarzy wojennych. Różnica jest taka, że Chorwaci zatrudnili agencję PR, więc dzisiaj są czyściutcy. I wybrali zachód jako sojuszników.

Gdyby stało się tak jak mówisz, cóż, pewnie bohaterem by nie został, tak jak i nie zostali nimi dowódcy strony przeciwnej. Ale i nie spędziłby tylu lat w więzieniu.

kenzol

2017-11-29, 19:42
b0r000 napisał/a:

Trzeba przyznać odszedł z klasą
no i te "zbrodnie" na szmatogłowych
:piwo:


Wojna to fajna rzecz, no nie?

loleklbn

2017-11-29, 19:53
klasa sama w sobie piwko za zbrodnie na arabach i brak skrupułów warto było !

BrunerOvned

2017-11-29, 20:00
Wielka szkoda, że po słowach "wypiłem truciznę" sąd nie powiedział "...ale mając na uwadze pański stan zdrowia wyrok zmieniamy na areszt domowy" albo "żartowaliśmy". Zobaczyć wtedy minę tego typa - bezcenne.

To byłby k***a prank stulecia, nie do pobicia! :D

mazin

2017-11-29, 20:39
O tak sobie wyobrażałem zawsze Semena Korczaszkę.

picek444

2017-11-29, 20:50
Nutzz napisał/a:

Black

Oni tam wszyscy są siebie warci, każda strona miała zbrodniarzy wojennych. Różnica jest taka, że Chorwaci zatrudnili agencję PR, więc dzisiaj są czyściutcy. I wybrali zachód jako sojuszników.

Gdyby stało się tak jak mówisz, cóż, pewnie bohaterem by nie został, tak jak i nie zostali nimi dowódcy strony przeciwnej. Ale i nie spędziłby tylu lat w więzieniu.


a ten pan akurat był Chorwatem.

Pankracy_Młot

2017-11-29, 20:51
Dobrze ,że zdechł. Mam nadzieję ,że ta k***a skręcała się z bólu przez te parę godzin i leżała we własnym gównie.

zairland

2017-11-29, 20:58
Cytat:

klasa sama w sobie piwko za zbrodnie na arabach


Akurat bośniacy to Słowianie którzy pod osmańskim panowaniem na Bałkanach przeszli na islam... Kiedyś coś czytałem że różnice w językach Chorwatów, Serbów i Bośniaków były na podobnym poziomie co czeski i słowacki, a podział nastąpił na tle religijnym, czy ktoś może coś więcej może napisać na ten temat, bo to cholernie ciekawe i tłumaczy burdel na Bałkanach, gdzie mapa etniczna regionów wygląda jak puzzle przed ułożeniem...

Omgjkla

2017-11-29, 21:06
Ciekawostka gościu i tak by nie siedział tych 20lat bo już wcześniej odsiedział tak z 2/3 wyroku. A siedział wcześniej bo twierdził, że jest niewinny i sam oddał się w ręce prawa licząc na to iż nie zostanie oficjalnie uznany za winnego.

evilmatt

2017-11-29, 21:08
Miny składu sędziowskiego bezcenne. Skazali go na 20 lat co w jego wieku właściwie oznacza dożywocie, a ten im zmienił wyrok na karę śmierci. Ich lewackie umysły musiały dostać niezłego zwarcia. :amused: