18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

No Szkoda

Di...........ar • 2018-04-26, 12:49
Włączę się do ruchu ale potem szybko się wyłączę. :homer:


Etheriel

2018-04-27, 11:26
Dobra dziewczynki już się nie kłócimy. Prawda jest taka że winę ponoszą wspólnie. Tak nagrywający ma refleks szachisty i nie potrafi przewidzieć co się może stać. Ale mówcie co chcecie jak widzę osoby co włączają się do ruchu wymuszeniem tylko po to żeby za 100 metrów skręcić to aż mnie trzęsie.
Pzdr

~PowerBoBass

2018-04-27, 13:44
No no, muszę przyznać Velture i Jaczuro, że trolling Wam wyszedł, dałem się złapać :D

spoiler

marcinsud

2018-04-27, 14:04
wyjechał mu? wyjechał, ale wystarczyło zwolnić, a nie jechać na pałę do ostatniej chwili. Sytuacja całkowicie do uniknięcia. Co do prędkości jak sam nagrywam i jadę 50 to na filmie się wydaje, że jadę bardzo wolno. Wali mnie jednak ile jechał nagrywający, faktem jest, że patrzy 10 metrów przed zderzak i mimo, że ktoś odj***ł manianę mógł spokojnie uniknąć sytuacji, gdyby nie chęć oszczędzenia 2 gr benzyny i 3 sekund życia :)

Jak mi wyjechał koleś praktycznie przed maskę (przyj***łbym w jego narożnik nie dupę) to jakoś potrafiłem wyhamować.

Przez takich ch*jków co im się ciągle śpieszy mam rozj***ny samochód, bo zatrzymałem się przed przejściem na którym babka już szła (na pasie obok stał samochód i była na jego wysokości).

Często robią trasę ok 100 km w jedną stronę i czy zapie**alam czy jadę 50/50 i 90/90 to oszczędzę może 5 minut. ch*ja to warte szczerze mówiąc, bo na mandaty swoje też już wyj***łem.

korowiow777

2018-04-27, 20:19
nnvmen napisał/a:



Właśnie jesteś pierwszym kandydatem do odbycia ponownie egzaminu. Tutaj wyprzedzanie było spowodowane dużą różnicą szybkości poruszających się pojazdów, a nie faktem włączenia się do ruchu.



Czytam te Wasze wypociny, popijam herbatę i uśmiecham się złowieszczo. Nie chce mi się sprawdzać kto ile ma lat, ale potwierdzacie, ze nasze drogi są niebezpieczne nie dlatego, ze są złe czy jeździmy starymi gratami - ale - przede wszystkim dlatego, że nie znacie przepisów prawa drogowego. Wyrokujecie na "czuja" bo Wam tak się wydaje. A już teorie, że winny bo "uderzył w tył, a jakby w bok to wina skody" powala ignorancja, dyletanctwem i ogólną niewiedzą. Po co zabieracie stanowisko w sprawach o których jak widać pojęcia nie macie????
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. – Mark Twain.
Napiszę ostatni raz. Bez znaczenia jaką prędkość miał nagrywający - skoda wymusiła pierwszeństwo. Wygooglajcie sobie co oznacza wymuszenie pierwszeństwa, przeczytajcie kodeks o ruchu drogowym (Prawo o ruchu drogowym)
Dobra, pomogę:
Cytat:

„Nie sposób przyjąć, że jeśli pojazd jadący z przeciwka na wprost porusza się z niedozwoloną prędkością, to kierowca pojazdu jadącego w przeciwnym kierunku tą drogą i mający wykonać manewr skrętu w lewo nie musi ustąpić mu pierwszeństwa tylko z tego powodu, iż kierowca pojazdu mającego pierwszeństwo przejazdu (art. 25 ust. 1 i 3 p.r.d.) narusza w ten sposób zasady ruchu drogowego. Takie dekodowanie treści nakazu "ustąpienia pierwszeństwa" nie tylko nie znajduje żadnego oparcia w ustawowej definicji, ale prowadziłoby w konsekwencji do ustalenia, że nakaz ten ma charakter względny, a więc zależny od oceny zachowań poszczególnych uczestników ruchu drogowego W ustawowej definicji zasady ustąpienia pierwszeństwa jest wprost zawarty nakaz oceny prędkości pojazdu jadącego z pierwszeństwem przejazdu. Z definicji tej zasady, ujmowanej a contrario, wynika także i to, że kierowca samochodu zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa nie musi powstrzymywać się od ruchu, ale tylko wtedy jeżeli ruch jego pojazdu nie mógłby zmusić kierującego pojazdem, posiadającego pierwszeństwo przejazdu do zmiany prędkości czy pasa ruchu."

(SN z dnia 5 maja 2011 r. sygn. akt IV KK 44/11 )



Jeździ po Polsce banda nieuków, frustratów, furiatów i innego bydła zagrażającego życiu moim i Twoim, naszych dzieci, rodziców i przyjaciół. Jazda samochodem to nie zabawa. Uczcie się przepisów. Pisze to na serio. I ten kierowca busa co robi 10k km miesięcznie.... Echh. Idę zamienić herbatę na piwo.

~PowerBoBass

2018-04-28, 11:03
korowiow777 napisał/a:



Czytam te Wasze wypociny, popijam herbatę i uśmiecham się złowieszczo. Nie chce mi się sprawdzać kto ile ma lat, ale potwierdzacie, ze nasze drogi są niebezpieczne nie dlatego, ze są złe czy jeździmy starymi gratami - ale - przede wszystkim dlatego, że nie znacie przepisów prawa drogowego. Wyrokujecie na "czuja" bo Wam tak się wydaje. A już teorie, że winny bo "uderzył w tył, a jakby w bok to wina skody" powala ignorancja, dyletanctwem i ogólną niewiedzą. Po co zabieracie stanowisko w sprawach o których jak widać pojęcia nie macie????
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. – Mark Twain.
Napiszę ostatni raz. Bez znaczenia jaką prędkość miał nagrywający - skoda wymusiła pierwszeństwo. Wygooglajcie sobie co oznacza wymuszenie pierwszeństwa, przeczytajcie kodeks o ruchu drogowym (Prawo o ruchu drogowym)
Dobra, pomogę:


Jeździ po Polsce banda nieuków, frustratów, furiatów i innego bydła zagrażającego życiu moim i Twoim, naszych dzieci, rodziców i przyjaciół. Jazda samochodem to nie zabawa. Uczcie się przepisów. Pisze to na serio. I ten kierowca busa co robi 10k km miesięcznie.... Echh. Idę zamienić herbatę na piwo.



Choć masz rację to i tak Cię zaraz zjadą, że cytat dotyczy pojazdów jadących w przeciwnych kierunkach. Pokonają głupotą :krejzi:

marcinsud

2018-04-29, 19:09
@up no wymusił k***a, ale takie wymuszenia w mieście są na porządku dziennym (takie w których musisz zwolnić, by nie wj***ć się w dupę komuś). Kwestia właśnie tego czy się wpie**alać w dupę bo ma się pierwszeństwo, czy lepiej przekląć pod nosem i jednak zwolnić.

Moim zdaniem lepiej wypadku uniknąć kosztem 5 sekund z życia. Różni ludzie jeżdżą po drogach i lepiej jeździć asekuracyjnie niż się rozbijać, bo się miało pierwszeństwo.

Tak czy inaczej wymuszenia należy piętnować, a sytuacja z filmu była całkowicie do uniknięcia.

korowiow777

2018-04-29, 21:11
nie do konca. Kierujący chciał wyprzedzić skode która mu zajechała drogę. Ta jednak skręciła po raz drugi w lewo. Wszystkiego nie przewidzisz.

willoo

2018-05-08, 23:09
@korowiow777 Mam rozumieć że kierowca skody kiedy wymusił pierwszeństwo na nagrywającym to nagrywający miał prawo wjechać mu (w tej konkretnej sytuacji) w dupe i to skody wina tak?

Piolho1987

2022-01-21, 18:22
korowiow777 napisał/a:

macie radary w monitorach? biegli z zakresu prawa drogowego... k***a, że większość z Was ma prawo jazdy to dramat.
Jeżeli nagrywający został zmuszony do hamowania lub wyprzedzenia tego pojazdu to dlatego, że wymuszono na nim pierwszeństwo. Jechał główna (czy 50 czy 70 nie Wam wyrokować zapewniam) , miał pierwszeństwo. Dobrze, ze miał kamerę.
PS. Robić obowiązkowe egzaminy należy co 5 lat. Z teorii właśnie. Jestem za.



nieprawidłowe wyprzedzanie nagrywającego - podwójna ciągła.....