18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

No Szkoda

Di...........ar • 2018-04-26, 12:49
Włączę się do ruchu ale potem szybko się wyłączę. :homer:


korowiow777

2018-04-26, 22:25
macie radary w monitorach? biegli z zakresu prawa drogowego... k***a, że większość z Was ma prawo jazdy to dramat.
Jeżeli nagrywający został zmuszony do hamowania lub wyprzedzenia tego pojazdu to dlatego, że wymuszono na nim pierwszeństwo. Jechał główna (czy 50 czy 70 nie Wam wyrokować zapewniam) , miał pierwszeństwo. Dobrze, ze miał kamerę.

PS. Robić obowiązkowe egzaminy należy co 5 lat. Z teorii właśnie. Jestem za.

Smokw

2018-04-26, 22:31
Czy tylko ja widzę, że nagrywający wyprzedzał tam gdzie nie powinien? Podwójna ciągła to podwójna.

czerczil

2018-04-26, 22:32
nagrywajacy jechal ambulansem pajace, wiec wina skodziny 100%, jestę ekspertę

Steam_tank

2018-04-26, 22:37
@up
Dokładnie. Wyprzedzał na początku linii przerywanej więc zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, w momencie manewru wyprzedzania w miejscu dozwolonym pojazd wyprzedzający ma pierwszeństwo ruchu na pasie przez który bohatyr skody chciał przejechać. Warto zamontować sobie taką kamerkę szczególnie jak się dużo jeździ, tego typu sytuacje gdy mają miejsce w podobnym stanie jak tutaj ciężko dowieść w sądzie tzn. że kierujący z przodu nie włączył kierunku. ( W sądzie gdyby zapie**alał na nagraniu 100 w zabudowanym nie udowodnią mu tego więc to że jechał szybko to nie argument )

korowiow777

2018-04-26, 22:37
Smokw napisał/a:

Czy tylko ja widzę, że nagrywający wyprzedzał tam gdzie nie powinien? Podwójna ciągła to podwójna.



Tylko Ty. Reszta widzi, że czeka aż się ciągła skończy.

PS. Co Wy zawsze o tej podwójnej? Kierowcę obowiązuje ta jedna ciągła, od jego strony. Bez znaczenia czy druga dla przeciwnego kierunku jest ciągła, przerywana czy jej nie ma. Powtarzacie banialuki po innych, nawet nie zastanawiając się nad sensem tego co powtarzacie :/

willoo

2018-04-26, 22:43
W tej sytuacji winę ponosi nagrywający film, bo uderzył skodę w tyłek. Natomiast mogłaby to być wina skody, gdyby nagrywający jednak zdecydował się wyprzedzić skodę i uderzyłby go w momencie wyprzedzania na pasie w do jazdy w przeciwnym kierunku. Ponieważ linia była w tym miejscu przerywana, tym samym wyprzedzanie dozwolone. Mam prawo jazdy od 10 lat, jestem kierowcą busa i robię 10tys. km miesięcznie. Pozdrawiam.

prasa

2018-04-26, 22:49
UP:

Dokładnie racja,zależy w która stronę samochodu uderzył ... wina nagrywającego.

BogerPL

2018-04-26, 23:22
Ewidentna wina wyprzedzającego - wjechał Skodzie w tyłek. Gdyby uderzył go na lewym pasie to byłaby wina Skody.

Skoda zapaliła kierunkowskaz z tym że jest on bardzo słaby - pierwsze mignięcie na przełomie 14 i 15s jest mało widoczne jednak jest i to jeszcze zanim nagrywający rozpoczął manewr wyprzedzania.

Generalnie nagrywający jechał za szybko jak na teren zabudowany i rozpoczął manewr wyprzedzania jeszcze na ciągłej - ewidentnie kołem przejeżdża po linii ciągłej. Nie zachował ostrożności.

Oczywiście gościu w Skodzie też się nie popisał - wiedząc że zaraz skręca w lewo mógł poczekać te kilka sekund i poczekać aż nie będzie nic jechało - zachował się trochę nieelegancko :)

WiesławWszywka

2018-04-26, 23:23
Zacharael napisał/a:

Typ z kamerą naj***ny, albo upośledzony. Prawko do utylizacji.


Twoje jak najbardziej. Ciężko wywnioskować po nagraniu czy doszło do kolizji czy też nie(skoro się zatrzymał domniemywam że tak), jeśli jednak do niej doszło wina leży po stronie kierowcy skręcającego w lewo, gdyż nie ustąpił pierwszeństwa nagrywającemu. Popełnił On 2 wykroczenia, brak odpowiednio wczesnej informacji o zamierzę skrętu jak i brak upewnienia się co do możliwości skrętu co skutkuje wymuszeniem pierwszeństwa, jedyne o co można się przyczepić do nagrywającego to prawdopodobnie zbyt wysoka prędkość, lecz nie była Ona na tyle zawrotna żeby go nie zobaczyć w lusterku jak jadący 200km/h motocykl.

ZajętyPelikan

2018-04-26, 23:30
killua napisał/a:

ale hopie piedolisz. Gość zapie**alał za szybko w zabudowie. Próbował wymijać gdy zorientował się ze nie wyhamuje i od prawej nie wezmie. Ten przed nim wcześniej włączył kierunkowskaz niż nagrywający chciał wymijać. nagrywający zwykła p*zda co nie zachowała odległości.



Z całym szacunkiem, czy też nie. Ale manewr wyprzedzania został przeprowadzony prawidłowo. Nawet jak kurde skręcasz w polną drogę to masz obowiązek sprawdzić czy nic nie jedzie z naprzeciwka, ani czy nic cię nie wyprzedza. A tutaj linia przerywana jak najbardziej daje prawo do wyprzedzania.

Jechał za szybko w zabudowanym... ile miał z 60-70? no faktycznie tak popie**alał, że dylatacja czasu się załączyła... bez przesady.

A co do oddawania prawek, to powinni je oddać wszyscy ci co blokują lewe pasy, jadą jak p*zdy, zwalniają do 30 gdy widzą policję i nie patrzą się w lusterka.

Ja...........ro

2018-04-26, 23:44
Dla ułomów którzy twierdzą, że manewr wyprzedzania był przeprowadzony prawidłowo trzy screeny:
spoiler

widać wyraźnie jak w trakcie wyprzedzania pojazd przekracza podwójną ciągłą.
A dla całej reszty szukającej winnego - winni są obaj.
Nagrywający: przekroczenie prędkości, zachowanie szczególnej ostrożności, manewr wyprzedzania w ostatniej chwili, nie zachowanie odpowiedniej odległości.
Wyjeżdzający: zła sygnalizacja świetlna, również nie zachowanie szczególnej ostrożności, w sytuacji gdy skręca 10m dalej. Czy podciągnąć pod wymuszenie? Może. Widoczność obojga z nich była zablokowana przez pojazdy z naprzeciwka.

jak dla mnie mandaty dla obu z nich za brak wyobraźni

nnvmen

2018-04-27, 00:34
korowiow777 napisał/a:

macie radary w monitorach? biegli z zakresu prawa drogowego... k***a, że większość z Was ma prawo jazdy to dramat.
Jeżeli nagrywający został zmuszony do hamowania lub wyprzedzenia tego pojazdu to dlatego, że wymuszono na nim pierwszeństwo. Jechał główna (czy 50 czy 70 nie Wam wyrokować zapewniam) , miał pierwszeństwo. Dobrze, ze miał kamerę.

PS. Robić obowiązkowe egzaminy należy co 5 lat. Z teorii właśnie. Jestem za.



Właśnie jesteś pierwszym kandydatem do odbycia ponownie egzaminu. Tutaj wyprzedzanie było spowodowane dużą różnicą szybkości poruszających się pojazdów, a nie faktem włączenia się do ruchu.

krzyks_08.0

2018-04-27, 04:53
horod napisał/a:

Gość zapie**ala w zabudowanym,nie zachowuje ostrożności.Jedyną winą skody,jest zbyt późne włączenie kierunku



Co ty pie**olisz. Jakie zapie**alanie. Kto nie zachował tu ostrożności? Tacy k***a kierowcy jak te komentarze. No ja pie**olę.

crotoan123

2018-04-27, 07:50
Nawet jeśli włączył kierunek za późno, to nagrywający jest kretynem. Widać było, że tamten samochód stoi - więc jakiś powód do tego miał. Czy to przebiegające dziecko, czy maciora z małymi, czy zamiar skrętu w lewo. Mózgu nie ma, że nie potrafi przeanalizować sytuacji i zwolnić?

Lizodup

2018-04-27, 08:34
"Gość zapie**ala w zabudowanym,nie zachowuje ostrożności.Jedyną winą skody,jest zbyt późne włączenie kierunku "


lecz sie, nie zapie**alał znafco