18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

No nie ma to ...

Im...........ed • 2010-04-27, 18:39
No nie ma to jak poginać na karpia :facepalm:



W ogóle pieśń też epicka ...

grzech.

2010-04-27, 18:41
nie dość że playback to jeszcze wypadł mu mikrofon :facepalm:

lesiot

2010-04-27, 19:12
Polecam zapoznać się ze znaczeniem słowa "epicki" w słowniku języka polskiego.
Ktoś palnął, a reszta bezmyślnie powtarza.
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10510

To samo ze słowem "żal"... barany bezmyślnie używały i nadal używają, nie znając znaczenia tego słowa.

Myśleć dzieci... myśleć.

bolszewik

2010-04-27, 20:41
rozumiem że Wy zajebiści poloniści nie uzywacie jakichkolwiek wyrażeń typu "ale beka" itp itd? znam znqaczenie słowa "żal" i jednak czasem go używam, co teraz? masz beznadziejne argumenty człowieczku...

Im...........ed

2010-04-27, 21:30
Cytat:

Polecam zapoznać się ze znaczeniem słowa "epicki" w słowniku języka polskiego.
Ktoś palnął, a reszta bezmyślnie powtarza.
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10510

To samo ze słowem "żal"... barany bezmyślnie używały i nadal używają, nie znając znaczenia tego słowa.

Myśleć dzieci... myśleć.



Rarka plusa pomyśli za Ciebie.

Cytat:

o odpowiednikiem w języku polskim może być nie tylko przymiotnik epicki, lecz także przymiotniki imponujący [...]



Poza tym czy ta piosenka nie jest imponująca :amused:

MasterEvil

2010-04-27, 22:27
o.O ale imprezka ;]

kudi88

2010-04-27, 22:32
ale graj jusz ale graj jusz ! :D

lesiot

2010-04-27, 22:58
Impaled napisał/a:

Poza tym czy ta piosenka nie jest imponująca :amused:



Zaczynam wątpić w Twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem...

Cytat:

Przymiotnik epic ma w angielszczyźnie szersze znaczenie niż w polszczyźnie, jego odpowiednikiem w języku polskim może być nie tylko przymiotnik epicki, lecz także przymiotniki imponujący, epokowy, heroiczny itp.



Zatem jeżeli już to:
epic song = imponująca piosenka (angielski epic można tak tłumaczyć jak w cytacie, a nie co znaczy polskie "epicki").
W kontekście tego cytatu bzdurą jest tłumaczenie sobie, że
epicka piosenka to imponująca piosenka...
Pomyśl odrobinę.

bolszewik napisał/a:

rozumiem że Wy zajebiści poloniści nie uzywacie jakichkolwiek wyrażeń typu "ale beka" itp itd? znam znqaczenie słowa "żal" i jednak czasem go używam, co teraz? masz beznadziejne argumenty człowieczku...



I dlatego że Ty jesteś niechlujem językowym, to wszyscy mają być... bo Tobie się myśleć nie chce i czytać ze zrozumieniem. I jeszcze się obrażasz, że ktoś Cię poprawia i ewidentne błędy wytyka.

Bardzo Cię chyba zdziwię, ale nie jestem polonistą... jestem inżynierem. Używam różnych wyrażeń i stwierdzeń, również kolokwializmów, ale staram się tak używać, żeby nawet moja mowa potoczna, była schludna i zrozumiała.
Niestety co raz gorsze wykształcenie, bezmyślność, niechęć do myślenia i rozumienia, powodują, że ludziom nawet nie chce się myśleć nad tym, co chcą wyartykułować mową lub pismem... W wyniku czego wychodzą takie koślawce językowe, a co głupsi bezmyślnie powtarzają... a najgłupsi jeszcze w tak beznadziejny sposób bronią takie kalectwa językowe.

Nie zaniżaj poziomu ogółu (innych) do swojego... To jak piszesz świadczy tylko i wyłącznie o Tobie, nie martw się o innych, pisząc tak i mówiąc sobie świadectwo wystawiasz i pokazujesz na jakim poziomie jest Twój język, zdolność myślenia i czytania ze zrozumieniem.

Moje argumenty są niepodważalne, nie zmienisz znaczenia słowa używanego od setek lat. A Twoje argumenty "człowieczku"? Bo Tobie się tak powie to znaczy, że można... LOL. Nasraj w gacie i staraj się zrobić z tego normę i innych do tego przekonaj, bo Tobie się tak zdarza.

pozeracz_kotow

2010-04-27, 23:37
@up
a nie łatwiej napisać do gościa "sp***alaj"? chyba, że wtedy wyszedłbyś na niechluja...

trauma

2010-04-27, 23:47
Fog napisał/a:

nie dość że playback to jeszcze wypadł mu mikrofon :facepalm:



Fog, Ty Sherlocku...

Grace

2010-04-28, 00:34
lesiot, rozumiem Twój punkt widzenia. Jednak błędy językowe są popełniane na codzień przez większość Polaków. Tego się nie uniknie i nie zmieni prawiąc morały innym użytkownikom sadistic.pl

Cała ta dyskusja jest oparta na niekoniecznie nietrafnym użyciu słowa epicki w temacie. Kto wie, jakie były zamierzenia twórcy postu.

Takie kłótnie to jak rozwalające się małżeństwo. Szuka się dziury w całym.

Lesiot i nie chwal się że ty inżynier :P

gumol

2010-04-28, 00:55
zostawny "żal" i "epicki" dla ludzi od "swEeT f0Teq ^^ Bu$$i"

vass

2010-04-28, 05:28
Normalnie Demis Russos w Sopocie, też z playbacku nawijał :)

Im...........ed

2010-04-28, 07:37
Dobra. Od teraz zaczynam wymyślać inteligentne i pisane poprawną polszczyzną opisy do kompletnych k***a bzdur.

utopjec

2010-04-28, 09:42
lesiot napisał/a:

Polecam zapoznać się ze znaczeniem słowa "epicki" w słowniku języka polskiego.
Ktoś palnął, a reszta bezmyślnie powtarza.
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10510

To samo ze słowem "żal"... barany bezmyślnie używały i nadal używają, nie znając znaczenia tego słowa.

Myśleć dzieci... myśleć.



jestem polonistą i aż k***a żal mi ciebie

w podanym przez Ciebie linku nawet masz to wyjaśnione:
1. jest to neosemantyzacja
2. "czasami – na mocy kryterium uzualnego (użycia) – wchodzą do normy potocznej"

możesz w gronie swoich (wykształconych i światowych zapewne )znajomków przeprowadzać takie tyrady, ale nie tutaj, k***a strażnik polszczyzny się znalazł, pewnie zamiast 'komuputer' mówisz 'maszyna matematyczna'


lesiot napisał/a:



nie zmienisz znaczenia słowa używanego od setek lat



to, że twój szacowny przodek używał słowa 'epicki', nie znaczy, że w tym znaczeniu!

człowieku poczytaj coś o normie wzorcowej i użytkowej, jeśli koniecznie chcesz się już napinać

słowa i ich znaczenia zmieniają się bez przerwy, gdyby tak nie było na dz**kę mówiłbyś kobieta, a na kobietę dz**ka link


to nie słownik decyduje o użyciu, ale użycie o słowniku...

ja pie**olę (wulgaryzm!) drugi facepalm (anglicyzm!) dzisiejszego dnia (tak, k***a pleonazm na końcu, tobie na złość)

nie no, po co ja się produkuję :samoboj: