18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Nigdy nie ufaj mapie"

carOla • 2015-08-21, 21:10
Bardzo ciekawa animacja pokazująca co wynika z przełożenia trójwymiarowego globu na dwuwymiarową mapę. Rzeczywista wielkość państw może być zgoła odmienna od tego, co widzimy w atlasach ;)



Wymagany podstawowy angielski

dr_dex

2015-08-21, 21:40
A cos tak czulem pare ladnych lat temu ze dz**ka nauczycielka z geografii robi mnie w ch*ja...

LisekChytrusek

2015-08-21, 21:51
@up
I tak jej dupa nie mieściła się na mapie 8-)

voidinfinity

2015-08-21, 22:16
Przeczytałem: "Nigdy nie ufaj małpie" :krejzi:

Za dużo sadola.

Prometheus_Coprophagus

2015-08-21, 22:42
Gratuluję. Wrzuciłeś film traktujący o tym, co było poruszane w piątej klasie szkoły podstawowej na lekcjach geografii. Zniekształcenia kątów, zniekształcenia odwzorowawcze, zniekształcenia odległości i powierzchni w rzutach zapewniających wierne odwzorowanie kątów - i tak dalej.

voidinfinity

2015-08-21, 22:45
Prometheus_Coprophagus napisał/a:

Gratuluję. Wrzuciłeś film traktujący o tym, co było poruszane w piątej klasie szkoły podstawowej na lekcjach geografii. Przy Zniekształcenia kątów, zniekształcenia odwzorowawcze - i tak dalej.



I słusznie - ostatecznie wrzesień blisko. Przyda się większości :lol:

jormungand

2015-08-21, 23:00
Już gdzieś to widziałem, nie pamiętam gdzie ale piwo :D

Prometheus_Coprophagus napisał/a:

Gratuluję. Wrzuciłeś film traktujący o tym, co było poruszane w piątej klasie szkoły podstawowej na lekcjach geografii. Przy Zniekształcenia kątów, zniekształcenia odwzorowawcze, zniekształcenia odległości i powierzchni w rzutach zapewniających wierne odwzorowanie kątów - i tak dalej.



Pozazdrościć że do takiej szkoły chodziłeś. Nauczyciele chyba z pasją. U mnie nie bardzo. Pozdr

Haylash

2015-08-21, 23:23
voidinfinity napisał/a:

Przeczytałem: "Nigdy nie ufaj małpie" :krejzi:

Za dużo sadola.


Coś w tym musi być, bo ja także :szczerbaty:

carOla

2015-08-21, 23:47
Prometheus_Coprophagus napisał/a:

Gratuluję. Wrzuciłeś film traktujący o tym, co było poruszane w piątej klasie szkoły podstawowej na lekcjach geografii. Zniekształcenia kątów, zniekształcenia odwzorowawcze, zniekształcenia odległości i powierzchni w rzutach zapewniających wierne odwzorowanie kątów - i tak dalej.


Geografia w podstawówce? Szkoda, że za moich czasów zaczynała się od 1 klasy gimnazjum i traktowała o zgoła odmiennych rzeczach.

PS -"wrzuciłaś". Nie mam fiuta.

Prometheus_Coprophagus

2015-08-21, 23:51
carOla napisał/a:

Geografia w podstawówce?

O ile mnie pamięć nie myli - od czwartej klasy. Wcześniej część zagadnień (tych najprostszych) pojawiło się w nauczaniu początkowym na przedmiocie o nazwie środowisko społeczno-przyrodnicze. Jako że jestem przedstawicielem drugiego rocznika dotkniętego reformą z 1999 roku, miałem jeszcze takie same przedmioty, jak moi starsi o kilka lat koledzy.
carOla napisał/a:

PS -"wrzuciłaś". Nie mam fiuta.

Pardon mademoiselle, nie zerknąłem na nick, ani też na znaczek płci.
Pozdrawiam.

Goju09

2015-08-21, 23:56
O k***a, buzzfeed na sadisticu 0.o Świat się kończy islam nadchodzi.

Górnik_Roku

2015-08-22, 00:14
Co mnie to obchodzi, skoro i tak siedzę w Polsce.

uho82

2015-08-22, 00:19
nie ufaj obrazkom, czytaj! i jeszcze raz czytaj. dowiesz się więcej

GTi

2015-08-22, 00:30
Wbija facet do biura turystycznego i mówi:
- Chce lecieć na wakacje.
Babka odpowiada:
- A gdzie pan chce lecieć?
- No sam nie wiem, może pani coś doradzi.
I dała mu globus, dodając:
- Niech pan sobie obejrzy i wybierze miejsce w które chce pan się udać.
Facet ogląda, ogląda i po dłuższej chwili zarzuca:
- Niech pani da mi inny globus, bo na tym nic ciekawego nie ma.

Do...........00

2015-08-22, 01:01
Wielkie mi k***a odkrycie, że istnieje takie coś jak mapa wiernopowierzchniowa kosztem innych własciwosci. :roll: