18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nieudany napad

phrontch • 2020-05-14, 12:26
Niech się wypowiedzą przeciwnicy posiadania broni




driveroo

2020-05-14, 15:53
Geigi napisał/a:

jak można użyć broni palnej bez strzelania? waląc magazynkiem w łeb?



A można, tak jak na filmie do postraszenia

Super_los

2020-05-14, 16:32
W Polsce kazdy moze posiadac bron - nie jest to bardziej skomplikowane od zdobycia prawa jazdy :)

Moze ten kupic sobie w sklepie/allegro/olx np rewolwer czarnoporchowy, kilka dodatkowych bebnow i nikt, ale to nikt nie moze mu tego zabronic wiec przestancie jojczyc ze w Polsce jest jakikolwiek prblem z posiadaniem broni

lysout

2020-05-14, 17:30
Super_los napisał/a:

W Polsce kazdy moze posiadac bron - nie jest to bardziej skomplikowane od zdobycia prawa jazdy
Moze ten kupic sobie w sklepie/allegro/olx np rewolwer czarnoporchowy, kilka dodatkowych bebnow i nikt, ale to nikt nie moze mu tego zabronic wiec przestancie jojczyc ze w Polsce jest jakikolwiek prblem z posiadaniem broni


Jesteś moim bohaterem czarnoprochowy rewolwerowcu !!


EdmundKemper

2020-05-14, 18:33
Jakoś nie chodziłbym spokojniej po ulicach wiedząc, że każdy dookoła mnie może mieć przy sobie pistolet.

Maras0803

2020-05-14, 19:34
Axis3d napisał/a:

Powiem Ci (jako przeciwnik wprowadzenia broni), że przepracowałem w Polsce jako urzędnik w sumie jakieś 4 lata. Do urzędów naprawdę przychodzą ludzie z bardzo dużą ilością nienawiści (nawet jak chcesz im pomóc) oraz tacy którzy "nie zależy mi, niech cały świat płonie". Zalegalizujesz broń to będzie tego pełno, pełno strzelanin w urzędach, szkołach, szpitalach etc. Nawet w kolejce na poczcie wyjmie Ci broń jakiś straceniec. Dlatego nigdy w Polsce nie wprowadzą broni. Dodatkowo zastanów się kto będzie płacił za osobę, która przeżyje taki atak, ale będzie np. przykuta do łóżka do końca życia? Ten typ co strzelał - przeważnie to bankruty? Rodzina - w każdej znajdzie się ktoś pie**olnięty.




Zastanów się co ty w ogóle pie**olisz. Jesteś tępy jak każdy lewak. Broń czarno prochową możesz kupić na allegro za grosze i gdzie masz te strzelaniny? Jak masz mózg to z odrobiną chęci wejdziesz w posiadanie broni automatycznej lub myśliwskiej a jakoś nikt k***a nie schodzi po ulicy i nie strzela do niewinnych ludzi. Wyobraź sobie, że ten agresywny zły i niedobry pełen nienawiści człowiek który chcę cie skrzywdzić wyciąga nagle w urzędzie maczetę, nóż, młotek, siekierę, k***a kamień albo śrubokręt. Czym się przed nim obronisz? Powiesz mu, że to nielegalne i tak nie wolno czy tylko się zesrasz w gacie i będziesz patrzył jak cie dźga aż zdechniesz? Gościu zabije ciebie i kilkanaście innych osób, bo nikt go k***a słowami nie zatrzyma. A teraz wyobraź sobie, że w tym urzędzie co piąta osoba ma broń zdobytą legalnie i będąc po kursach strzeleckich bez których nie dostaniesz pozwolenia na broń. Jak myślisz, ile napastnik będzie wstanie zdziałać przeciwko uzbrojonym obywatelom? Przypomnij sobie Bataclan gdzie 6 brudasów zabiło prawie setkę osób i przejrzyjcie lewaki na oczy, bo jak do czegoś dojdzie to kredkami będziecie pisać po chodniku :idzwch*j:

Rozjebie

2020-05-14, 21:50
Ja tylko powiem, ze jeśli nie masz jaj, jesteś p*zdą i nie potrafisz obronić się przed sebiksem, który napada na Ciebie z pięściami, to tak samo nie będziesz potrafił zachować zimnej krwi i strzelać celnie do sebiksa, który napada na Ciebie z pistoletem

PsikutaBezS

2020-05-14, 22:48
Dla zwolenników posiadania broni.


BigDaddyD

2020-05-14, 23:40
~HAL9000/2 napisał/a:

Nie ma i nie będzie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie... Przykład: mogłeś dostać pozwolenie na broń bo spełniałeś wszystkie warunki a 3 lata później coś ci sie poj***ło z psychą z dnia na dzień i wyj***łeś jak kaczki kilkanaście niewinnych osób..



Odbierzmy policji też broń , bo taki policjant też może przecież zwariować?
Axis3d napisał/a:

Powiem Ci (jako przeciwnik wprowadzenia broni), że przepracowałem w Polsce jako urzędnik w sumie jakieś 4 lata. Do urzędów naprawdę przychodzą ludzie z bardzo dużą ilością nienawiści (nawet jak chcesz im pomóc) oraz tacy którzy "nie zależy mi, niech cały świat płonie". Zalegalizujesz broń to będzie tego pełno, pełno strzelanin w urzędach, szkołach, szpitalach etc. Nawet w kolejce na poczcie wyjmie Ci broń jakiś straceniec. Dlatego nigdy w Polsce nie wprowadzą broni. Dodatkowo zastanów się kto będzie płacił za osobę, która przeżyje taki atak, ale będzie np. przykuta do łóżka do końca życia? Ten typ co strzelał - przeważnie to bankruty? Rodzina - w każdej znajdzie się ktoś pie**olnięty.



Ech z niewiedzą dobrze Ci się pewnie śpi, ale Cię oświecę, że mamy w Polsce powszechny dostęp do broni czarnoprochowej i jakoś się nie słyszy o takich wydarzeniach cały czas, a uwierz mi mamy pełno broni tego typu już w domach.
PsikutaBezS napisał/a:

Dla zwolenników posiadania broni.


Dlatego jest wymóg przechowywania broni w sejfach klasy S1.

PsikutaBezS

2020-05-15, 00:30
BigDaddyD napisał/a:

Odbierzmy policji też broń , bo taki policjant też może przecież zwariować?



Bzdurny przykład. Bywają okoliczności, że policjant wychodzi do służby bez broni. Poza tym policjant ma codziennie odprawy gdzie jest oceniany jego "stan" w tym stan trzeźwości. A cywil jest poza kontrolą.

Zwykłym pistoletem posłuży się każdy głupek, a broń czarno-prochowa wymaga jakiś umiejętności i wiedzy. (proch lubi zawilgotnieć)

Broń jako obrona osobista to fikcja. Jak mam się bronić skoro mam broń schowaną w sejfie "klasy S" ??

...Atak "paniki" u jednego z interweniujących policjantów. Jeden z ciekawszych filmików.


BigDaddyD

2020-05-15, 01:11
PsikutaBezS napisał/a:

Bzdurny przykład. Bywają okoliczności, że policjant wychodzi do służby bez broni. Poza tym policjant ma codziennie odprawy gdzie jest oceniany jego "stan" w tym stan trzeźwości. A cywil jest poza kontrolą.
Zwykłym pistoletem posłuży się każdy głupek, a broń czarno-prochowa wymaga jakiś umiejętności i wiedzy. (proch lubi zawilgotnieć)
Broń jako obrona osobista to fikcja. Jak mam się bronić skoro mam broń schowaną w sejfie "klasy S" ??
...Atak "paniki" u jednego z interweniujących policjantów. Jeden z ciekawszych filmików.



Myślę, że przykładowo każdy policjant gdyby miał myśli samobójcze i był zdeterminowany, to popełniłby samobójstwo na służbie/ po służbie. Jak ktoś ma taki zamiar, to zrobi to i nie musi się z tym obnosić. Nie wmówisz mi raczej, że policjanci mają codziennie badania psychologiczne i psychiatryczne.... Najwyżej pobieżny kontakt z kolegami z pracy.
Proch lubi zawilgotnieć, ale prawidłowo załadowany pistolet potrafi w warunkach ciągłego noszenia przez rok odpalić wszystkie 6 komór w rewolwerze ala remington 1858 (widziałem taki test).

Fikcja? Broń można nosić załadowaną przy sobie, więc nie rozumiem jaki jest problem z jej użyciem w samoobronie na ulicy. W domu, jak się ktoś boi, to wystarczy sejf z elektronicznym zamkiem i w ~~2 sekundy można dobyć broń, gdy słychać, że ktoś się włamuje.
Zastanawiam się jaki wniosek mam wysnuć z tego filmu w nawiązaniu ogólnie do broni, nie wiem jakie jest twoje przesłanie tutaj.

edmund

2020-05-15, 08:10
NILE75 napisał/a:

Jak ktoś chce zabić, to i łyżeczką do herbaty zabije.



jakoś nie widziałem żadnego filmu gdy ktoś robi napad przy uzyciu łyżeczki

Nikt_nie

2020-05-15, 11:06
Miles87 napisał/a:

Przeciwnicy posiadania broni przez kogo? Taki jełop jak ty miałby posiadać broń? Zwolennikom posiadania broni przez wszystkich obywateli powinno się przekonywać jednym argumentem. Takim zwolennikom wsadza się pistolet w dupę i pociąga za spust. Później niech dyskutują na temat legalizacji posiadania broni tępe prawicowe psy.



a Ty znowu prubujesz być śmieszny ?? Fajny ??

Panie 6 tematów xD

Mom and Death

2020-05-15, 15:40
Ależ się zrobił toksyczno-nerwowy temat. Dziewczyny zluzujcie trochę pierogi, i tak ch*j kogo interesuje wasza superopinia.

BigDaddyD

2020-05-15, 17:39
PsikutaBezS napisał/a:

Legalna broń tak naprawdę sieje śmierć. I nie obronisz się , lepiej nosić granat w odbycie i trzymać zawleczkę w palcach.



Nigdzie w artykule nie jest napisane (a przynajmniej nie znalazłem, bo tekst jest rozjechany cały przez zdjęcia itd.) skąd miał broń i czy była legalna.

Edit, przepraszam doczytałem. Ukradł z sejfu broń bratu, czyli nie miał prawa do posiadania broni, więc jak najbardziej argument z dupy.