18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nietypowy wypadek w Stargardzie Szczecińskim

krzyks • 2015-12-08, 11:58
Akcja od 1:30....



Nie wiem co kierowca MANa chciał zrobić, ale chyba przegiął.

masterwow

2015-12-08, 21:21
miałem tak samo tylko że z jedną przyczepą. W ciągniku nie ma pasów to cała kabina była moja.

krzyks

2015-12-08, 21:28
robson54321 napisał/a:

No i powiem tak samo jak autor krzyks na inne lepsze tematy (nie moje także to nie zmesta ;-) )
CO TO TUTAJ ROBI???



Już odpowiadam... to tutaj wywołuje dyskusję :lol: i jest na głównej w przeciwieństwie do tematów, które zdarza mi się skrytykować. Paru ludzi dowiedziało się właśnie, że na takie ciągniki z przyczepami trzeba uważać, bo ich kierowcy oszczędzają na hamulcach i paliwie.

P.S. - rozumiem, że pisząc o zemście chodzi Ci o to 8-)

http://www.sadistic.pl/zabawa-vt390843.htm

qbsusus

2015-12-08, 21:42
Szkoda że nie wrzuciłeś godzinnego filmu z opisem oglądać od 59 minuty...

TheGrzywacz

2015-12-08, 21:45
@S.T.U_Cummins Co Ty pie**olisz z jakąś redukcją kosztów? Swoje doświadczenie opierasz na grze w symulator farmy czy jaki ch*j?!

krzyks

2015-12-08, 21:48
qbsusus napisał/a:

Szkoda że nie wrzuciłeś godzinnego filmu z opisem oglądać od 59 minuty...



Tak... mogłem skrócić, wrzucić na sadolowego playera i oglądałbyś to dwa razy dłużej.... :homer: Podane od której akcja? Ciężko przewinąć?

pieces13

2015-12-08, 21:50
TheGrzywacz ta sama zasada co ze sprężarką klimy tylko w większym stopniu. Ale nie wytłumaczę tego kierownikowi cieniasa...

Medivith

2015-12-08, 22:12
@pieces 13 @S.T.U_Cummins
Co wy to pie**olicie przecież nawet jeśli naciśniemy pedał hamulca bez podłączonej przyczepy to powietrze ucieka z układu. Gdy mamy podłaczoną przyczepe ucieka tego trochę więcej, ale na pewno nie aż tyle żeby tak mocno zwiększyć spalanie. A te 2 litry na godzine to chyba podczas jazdy na torze gdzie do chwile trzeba się zatrzymywać. Jestem ekspertem.

Pajoresko

2015-12-08, 22:53
Medivith napisał/a:

@pieces 13 @S.T.U_Cummins
Co wy to pie**olicie przecież nawet jeśli naciśniemy pedał hamulca bez podłączonej przyczepy to powietrze ucieka z układu. Gdy mamy podłaczoną przyczepe ucieka tego trochę więcej, ale na pewno nie aż tyle żeby tak mocno zwiększyć spalanie. A te 2 litry na godzine to chyba podczas jazdy na torze gdzie do chwile trzeba się zatrzymywać. Jestem ekspertem.



Klimatyzacja zwiększa spalanie nawet do 1 litra, to sprężarka do hamulców nie zwiększy? zapewne jest tam mocniejszy silnik elektryczny, który stawia większy opór w układzie mechanicznym lub mówiąc profesjonalnie, posiada większy moment mechaniczny w przeciwną stronę :P .

Medivith

2015-12-08, 22:57
Jednak nie jestem ekspertem

kolejny

2015-12-08, 23:17
A nie opłacało by się bardziej wykorzystać pick-upa jak w Hameryce robią, mniej spali jak traktor i korków nie będzię powodował?

S.T.U_Cummins

2015-12-09, 00:41
@TheGrzywacz Od małego pracuje na roli i nie raz jechałem bez hamulców i raz za dzieciaka mnie złożyło z beczkowozem tak jak kolesia na filmie.

@ Medivith Nabijesz zbiornik powietrza w ciągniku i przyczepie, to u mnie starczy na 5 hamowań i nie ma odpowiedniego ciśnienia by hamulce się wyłączyły albo będą stawiały lekki opór... A po za tym te hamulce tak działają, albo nie hamują w cale albo z całej siły, i nawet pulsacyjne hamowanie nie doświadczonemu kierowcy może doprowadzić do zatrzymania się zestawu.

Wiem że to jest taki paradoks ale 1 obwodowy układ hamulcowy tak działa (najpopularniejszy w rolnictwie). Gdy mamy w przewodzie ciśnienie ok 4bar hamulce nie działają a gdy naciśniemy hamulec/odepnie się przyczepa i rozerwie się przewód hamulcowy, ciśnienie w przewodzie spada i automatyczny mechanizm sprężone powietrze ze zbiornika w przyczepie przekieruje do hamulców. Natomiast gdy ciśnienie w przewodzie znowu wzrośnie, hamulce się zwalniają a powietrze z przewodu trafia do zbiornika(uzupełnia się ubytek powietrza po ostatnim hamowaniu)

Już nie będę wam tłumaczył o układach hamulcowych, bo są 2, 3 przewodowe. Hydrauliczne, hydrauliczno/pneumatyczne, knorry (nie kostki rosołowe :D ) itd.

ogarniety_ogier

2015-12-09, 03:24
Traktorzysta oprocz przyciecia spalania, przycial sobie jeszcze myslenie. Pol biedy z pustymi przyczepami, ale jakim trzeba byc zjebem by odjebac taki motyw z zaladowanymi przyczepami? :D

Ucholski

2015-12-09, 04:00
Najbardziej sp***olone światła w cały Stargardzie, 6 sekund zielone 30 czerwone...a nie czekaj, jeszcze na Dworcowej(wylot na Wyszyńskiego) są takie same :idzwch*j: MAN podobno sp***olił :D

Ver0

2015-12-09, 09:19
Ogólnie to wy ZST nie przyjeżdżajcie do Szczecina swoimi golfami mk III ponieważ gubicie się na pierwszym rondzie