18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niestrawne jedzonko

~Velture • 2018-03-30, 08:01
Człowiek śmieci a zwierzęta cierpią.


janlew

2018-03-30, 08:45
Wielki bydlak, ale by zupy było.

pazuzu

2018-03-30, 08:54
janlew napisał/a:

Wielki bydlak, ale by zupy było.



W każdym zwierzęciu widzisz jedzenie ? Jak chodzisz po zoo to też oceniasz ile kiełbasy by wyszło z wielbłąda ?

~Velture

2018-03-30, 09:02
pazuzu napisał/a:



W każdym zwierzęciu widzisz jedzenie ? Jak chodzisz po zoo to też oceniasz ile kiełbasy by wyszło z wielbłąda ?


No i co w tym takiego dziwnego, że tak robi?

Jak widzę gdzieś luźno latającą przy drodze kurę na wiochach to pierwsza moja myśl "dobry byłby z niej rosół" a jak widzę bażanta to żałuję, że nie mam wiatrówki w samochodzie...

Normalna reakcja na widok zwierzyny.

janlew

2018-03-30, 09:41
pazuzu napisał/a:


W każdym zwierzęciu widzisz jedzenie ? Jak chodzisz po zoo to też oceniasz ile kiełbasy by wyszło z wielbłąda ?


Nie w kazdym, bo niektóre są zbyt obrzydliwe. Niektóre służą do pilnowania podworka, łapania myszy, albo wożenia wozu na morskie oko. Inne do ozdoby. Ale tak, generalnie w całej reszcie widzę jedzenie.
Na pewno nie widze w nich żony jak ahmet, czy czlonka rodziny jak jakiś lewus. Zwierze to zwierze.
Obecnie gdy lewaki wrzeszczą "precz z psem na łańcuchu", "koniem przy wozie", "kotem w piwnicy",a rzad to przyklepuje, to może się i przekonam do szwajcarskiego pasztetu z kociny, chinskiego gulaszu z psiny, czy włoskiej kiełbasy z koniny. Gdy tylko zwierzeta te dzięki lewackim zjebom, przestałą spełniać swoją dotychczasową użyteczną funkcję, ich miejsce jest na talerzu.

Piotru70

2018-03-30, 09:59
pazuzu napisał/a:



W każdym zwierzęciu widzisz jedzenie ? Jak chodzisz po zoo to też oceniasz ile kiełbasy by wyszło z wielbłąda ?



Kiełbasa nigdzie nie chodzi bo niema nóg.

BundyR

2018-03-30, 11:14
@Velture, nieprawda, Ty jak widzisz kurę biegającą po wsi to myslisz: nagrałbym i wrzucił na sadistica, nie takie badziewia wrzucałem:)

~Velture

2018-03-30, 11:34
Nagrał bym a potem zjadł

krasnal_hałabała

2018-03-30, 12:58
Wy potwory! chcecie jeść żółwika? swoją drogą ciekawe czy ciasny...

Wacław.Milczek

2018-03-30, 14:31
Jakbym widział siebie po obiedzie u teściowej :mrgreen:

MadDave

2018-03-30, 14:44
Podziwiam ludzi którzy poświęcają swój czas i nie rzadko zdrowie lub życie na chęć pomocy zwierzętom. Szczególnie że jesteśmy na takim etapie rozwoju w którym możemy rozpie**alać całe gatunki tylko dla swojej satysfakcji. I tak przyjdzie taki czas że obok nas będą egzystować jedynie karaluchy i gołębie bo tylko to będzie w stanie żyć na tej planecie. A no i schorowane żyjące kilka lat rasowe maskotki żrące zmielone szczątki swoich kolegów którym się nie udało.
Tak czy srak piwko dla ekipy na załączonym filmie.

radek225

2018-03-30, 16:01
Zwierzę ma być smaczne, pożywne, użyteczne, ma się słuchać i nie być groźne dla człowieka. I tyle w temacie. Może sobie jakaś spedalona, w rurkach, szaliczku, popijając sojową latte lewacka k***a płakać, ale taka jest prawda. Nie mamy żadnego moralnego obowiązku ustępować zwierzętom. Nie jestem oczywiście za tym, by tłuc wszystkie dookoła wg naszego widzi mi się, ale jak jest smaczne i użyteczne, czemu nie korzystać. Ile istnieje gatunek ludzki? Kiedy pojawiło się pierwsze homo (znaczenie łacińskie, nie współczesne znaczenie)? 5, 6 milionów lat temu? Powstając jako włochate małpy, mieliśmy równe szanse, a nawet gorszy start niż nie jedno bydlę, które wtedy żyło. Mieliśmy ostre pazury? Nie. Mieliśmy wielgachne kły? Nie. Potrafiliśmy latać? Nie. Potrafiliśmy sp***alać przed zagrożeniem z prędkością 100km/h? Nie. Byliśmy jakimś mega inteligentnym gatunkiem? Nie. A mimo to przetrwaliśmy, wyewoluowaliśmy, zdominowaliśmy CAŁY świat nie używając kłów, pazurów ani szczęk o sile zgniotu zdolnej przegryźć stalowy pręt zbrojeniowy.

castagir

2018-03-30, 17:33
@janchlew jak zwykle musiał przypomnieć, że jest wielkim twardziochem stworzonym na podobieństwo pana Buka.
Nie myślałeś, żeby zapisać się do koła łowieckiego? Tam chętnie przyjmują takich patałachów.

radek225 napisał/a:

Zwierzę ma być smaczne, pożywne, użyteczne, ma się słuchać i nie być groźne dla człowieka. I tyle w temacie. Może sobie jakaś spedalona, w rurkach, szaliczku, popijając sojową latte lewacka k***a płakać, ale taka jest prawda. Nie mamy żadnego moralnego obowiązku ustępować zwierzętom. Nie jestem oczywiście za tym, by tłuc wszystkie dookoła wg naszego widzi mi się, ale jak jest smaczne i użyteczne, czemu nie korzystać. Ile istnieje gatunek ludzki? Kiedy pojawiło się pierwsze homo (znaczenie łacińskie, nie współczesne znaczenie)? 5, 6 milionów lat temu? Powstając jako włochate małpy, mieliśmy równe szanse, a nawet gorszy start niż nie jedno bydlę, które wtedy żyło. Mieliśmy ostre pazury? Nie. Mieliśmy wielgachne kły? Nie. Potrafiliśmy latać? Nie. Potrafiliśmy sp***alać przed zagrożeniem z prędkością 100km/h? Nie. Byliśmy jakimś mega inteligentnym gatunkiem? Nie. A mimo to przetrwaliśmy, wyewoluowaliśmy, zdominowaliśmy CAŁY świat nie używając kłów, pazurów ani szczęk o sile zgniotu zdolnej przegryźć stalowy pręt zbrojeniowy.



Ciii.... już wystarczy. Wszystko będzie dobrze.
Zanim zaczniesz wygłaszać tyrady na jakikolwiek temat, to polecam się najpierw o nim czegoś dowiedzieć.


radek225 napisał/a:

Byliśmy jakimś mega inteligentnym gatunkiem? Nie.


No pacz! Tak się składa, że właśnie nasi przodkowie byli mega inteligentni(w porównaniu do innych gatunków), dlatego mimo nie posiadania innych cennych cech fizycznych i anatomicznych, byli w stanie przetrwać i wskoczyć na sam szczyt łańcucha pokarmowego.
Gdyby inteligencja naszych przodków była porównywalna a nawet mniejsza od innymi gatunkami to myśleliby tak jak @janchlew, który uważa, że każde zwierze ma nam służyć albo być zjedzone, i byśmy przez to wyginęli, bo uganialiby się za wszystkim co się rusza i atakowali silniejsze oraz groźniejsze gatunki(lepiej wyposażone fizycznie: kły, pazury itp.). A właśnie ta wysoka inteligencja pozwoliła min. rozpoznawać inne gatunki i związane z nimi niebezpieczeństwa(potrafili przewidzieć konsekwencje kontaktu lub nieprzemyślanego ataku na dane zwierze).

ss...........mi

2018-03-30, 17:34
Zwierzeta i przyrodę należy w miare możliwości szanować, wspierać i cenić. Nie jestesmy sami na taj planecie, a j***nym tukom z kompleksem wyższości nad wszystkim co żyje, to życzę wielkiego ch*ja na grób.

MadDave

2018-03-30, 19:19
Nie przepadam za Ghandim ale powiedział dość mądre słowa - "Stopień rozwoju cywilizacji wyraża się stosunkiem człowieka do zwierząt"
To znaczy że możemy rozwijać naszą cywilizację bez konieczności rozpie**alania ekosystemu jak jacyś barbarzyńcy. Pamiętajmy że ziemia na której żyjemy dziś jest naszym świadectwem na przyszłych pokoleń. Nie wiem jak np @radek225 czy @janlew, ale ja tam bym wolał żeby moje wnuki nie oglądały wyjałowionej przestrzeni.

Wk***ia mnie podejście "zwierze ma spełniać dla mnie jakąś funkcję" k***a, a jak nie spełnia to najlepiej zapie**olić kijem! bo" na ch*j to żyje jak pod pługa nie da się podpiunć czy mlyka ni do" to jest chyba najbardziej prostackie i ignoranckie podejście jakie słyszałem głoszone przez ludzi o tak zawężonym horyzoncie że aż boli k***a.

@ssijmi dobrze powiedział. Nie jesteśmy sami. Mało tego - jako że jesteśmy na tej ziemi od niedawna możemy się czuć na niej gośćmi a nie jej władcami. Mimo że nasza cywilizacja jest stosunkowo młoda już zdążyliśmy zaśmiecić 1/3 świata. A to źle świadczy o gościu który się użyje takie porównania- wpie**olił w zabłoconych buciorach na elegancki dywan gospodarza.
Trochę pokory wobec świata wy ignoranci.