18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niecierpliwy brazylijski pacjent

phrontch • 2018-04-02, 18:09
W Brazylii służba zdrowia jest zdecydowanie gorsza od polskiej, a że obywatele mniej cierpliwi, to mamy sytuacje jak na poniższym filmie, gdzie pacjent miał dość czekania i w ramach wyrażenia swojego zniecierpliwienia, postanowił podpalić szpitalną poczekalnię



Akcja miała miejsce na samym południu Brazylii, a więc stan raczej cywilizowany w porównaniu do stanów północnych, jeśli chodzi o przestępczość, zabójstwa itd

Mors_Nigra

2018-04-03, 19:54
@up "Ale jak trafił bym na takiego śmiecia jak ty który tylko krytykuje wszystko, to byś specjalnie jeszcze dłużej czekał na pomoc." dziękuję za udowodnienie naszych racji. Obyś wylądował na bruku.

kubes

2018-04-03, 20:05
ale wy pie**olicie panowie bzdury, przecież to, że są długie kolejki to nie jest wina personelu, tylko NFZ-u, który oszczędza na czym sie tylko da, a to irytuje i personel, który zarabia gówniane pieniądze i pacjentów, którzy czekają kurewsko długo. To że Pinhead napisał że dałby typowi czekać dłużej? Wcale sie nie dziwie, skoro wini się personel (w tym jego) za coś co nie jest przez niego spowodowane. Podejrzewam, że nasłuchał sie już tyle takiego pie**olenia, że ma prawo sie wk***ić. Bo przecież wszyscy Polacy wiedzą lepiej, jak powinien funkcjonować szpital, tylko nie ludzie którzy w tym szpitalu faktycznie pracują.

Arnor

2018-04-03, 22:47
@Pinehead88 Ja mogę się przypie**olić do służby zdrowia bo mam powód - po wypadku musiałem leżeć w szpitalu przez tydzień, co może nie byłoby upierdliwe gdyby k***y pielęgniarki/pielęgniarze tam nie pracowali. Przychodzi taka p*zda i zaczyna warczeć na ciebie o ch*je wie co, nie odpowiada na pytania, na dzień dobry drze się na ciebie. Zrozumiałbym jakby to był gorszy dzień jednej baby ale nie k***a 5 dni i 6 typiar, które po prostu drą jape bez powodu. Pielęgniarz za to darł ryja, żebym szybciej szedł z kulami i popychał. W ciągu tygodnia jedyne osoby, które były uprzejme w stosunku do mnie i osób z sali to lekarze.

Pinhead88

2018-04-04, 15:16
@Arnor to że ktoś jest wypalony zawodowo(albo po prostu jest j***nym chamem) to inna sprawa. Sam jak leżałem w szpitalu ( a jak wyszedłem ze szpitala, problemy z sercem, miałem się stawić na kontrolę za miesiąc, poszedłem do poradni się zapisac w ten sam dzień w którym miałem wypis,to wolny termin był za 8 miesięcy)to było kilka starych piguł, które darły p*zde tylko, bez powodu. Nie mówię że wszyscy są dobrzy i super bo medal ma zawsze 2 strony, jest personel normalny i są popie**oleńcy. U mnie jest jeden taki gość, no szelma taka j***na, już z kilku oddziałów go wyj***li za jego zachowanie(sam prawie mu naj***łem na oddziale za jego zachowanie, i odzywki nie tylko do współpracowników ale i do pacjentów). Ale chodzi mi o to, że jak czekasz godzinami na pomoc, to nie jest zależne od personelu( w większości przypadków). NFZ prognozuje ile np. będzie zabiegów w tym roku(czy półroczu) na np. usuniecie wyrostka robaczkowego, i wychodzi jakaś tam kwota, każdy zabieg jest punktowany( punkty=kasa) i jak szpital wykonał już swój limit np. w 3 miesiące to za resztę zabiegów NFZ nie zwróci pieniędzy szpitalowi, i szpitale tak toną w długach. Cały NFZ powinni rozwiązać, a kasa do szpitali powinna iść bezpośrednio z Ministerstwa Zdrowia.