18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie przyjął orderu od Komorowskiego

WonsatyDrwal • 2013-10-20, 20:09
Opozycjonista Tytus Czartoryski, internowany podczas stanu wojennego, nie przyjął Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski z uwagi na osobę pełniącą urząd Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, który miałby go odznaczyć. Swoją decyzję uargumentował w liście.

W historii zdarza się, że osoby odznaczone odmawiają przyjęcia orderów z różnych powodów. Jednym z nich jest czasem osoba Prezydenta. Tak było na przykład z wdową po Zbigniewie Herbercie, która nie chciała odebrać Orderu Orła Białego z rąk Aleksandra Kwaśniewskiego czy z Sewerynem Blumsztajnem, protegowany Michnika i propagandzista GW, który stwierdził, że Lech Kaczyński znieważa całe pokolenia Polaków walczących o wolną Polskę i „Solidarność”.

Niedawno podobnie postąpił opozycjonista z czasów PRL, Tytus Czartoryski. Oto pełna treść listu, w którym tłumaczy swoją decyzję:

Cytat:

„Zachowując szacunek dla Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz urzędu Prezydenta R.P. odmawiam przyjęcia tego zaszczytnego odznaczenia z Pana rąk. Ze sprawowanego urzędu wiąże się nierozerwalnie odpowiedzialność. Pana decyzje a następnie bierność, doprowadziły do bezkarnego publicznego bezczeszczenia krzyża jakiego nie było dotąd w historii Polski. Zbył Pan w ten sposób prawo do nadania mi odznaczenia, które nosi zaszczytne imię krzyża.

Zajmując najwyższe stanowisko w państwie jest Pan współodpowiedzialny za działania rządu Pana partyjnych kolegów, za pogardę dla ludzi pracy, z poniżanie poprzedniego prezydenta, za tworzenie wokół niego atmosfery w której doszło do katastrofy smoleńskiej, za psucie polskiej demokracji przez zniechęcenie do udziału w referendum warszawskim, za utrudnianie polskim rolnikom dostępu do polskiej ziemi, za niszczenie polskiej edukacji, za nieudolność państwa polskiego, w wykrywaniu i ściganiu najcięższych przestępstw, za powszechną i uzasadnioną nieufność do rządzących w Polsce. Życzę zawrócenia ze złej drogi.”


ŻRÓDŁO

seattle

2013-10-20, 20:23
brawo, prawdę napisał temu cymbałowi

osa79

2013-10-20, 20:24
niech obciągnie Kaczyńskiemu idiota ^^

pakicito

2013-10-20, 20:27
Cytat:

niech obciągnie Kaczyńskiemu idiota ^^


a ty obciągnij jemu

psiwytrysk

2013-10-20, 20:29
Widziałem tego Tytusiaka na żywca- wielkie bary i malutka główka.

Ko...........ey

2013-10-20, 20:38


Tak, to ten sam 'opozycjonista'. Myślę, że to wiele wyjaśnia.

Bugini

2013-10-20, 21:41
@up Mnie to rozj***ło już myślałem, że jakiś arystokrata dobrze ciśnie komorowi a tu ch*j znowu wojna pomiędzy gównem różnego kalibru jakim jest pis i po, nic się nie zmienia

sidian

2013-10-20, 21:45
Ja pie**olę, mądry koleś, skoro myśli, że Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski ma cokolwiek wspólnego z krzyżem katolickim. Co to k***a jest, jakieś watykańskie odznaczenie? Poj***ło go? Ja pie**olę, jakich ludzi ziemia nosi, niech to cholera...

Ma...........l2

2013-10-20, 21:54
@ ale ty jesteś popie**olony :plzdie:

@up


Jemkoty

2013-10-20, 22:15
Jak mnie śmieszą komentarze debili, którzy już zobaczyli, że koleś z PiS'u i cisną po nim, że debil. A Wy co osiągnęliście? Walicie konia do harda i gracie na kompie? Faktycznie dużo. Skoro te sk***ysyny zdecydowali, że należy mu się wysokie odznaczenie państwowe, to znaczy, że to nie byle kto, pokazał w dodatku jaja odmawiając przyjęcia tego orderu. ch*ja mu możecie najwyżej ssać. Wmówili wam w TV że pis fe i teraz będziecie na nich szczekać przy każdej okazji zamiast wytężyć resztki skurczonego mózgu i pomyśleć faktycznie kto jest lepszy.

Ko...........ey

2013-10-20, 22:26
Przykład powyżej potwierdza, że sadistic nie jest dobrym miejscem na dyskusje o zabarwieniu politycznym...

ma...........pa

2013-10-20, 22:29
@Jemkoty, zgadzam się z tobą, choć myślenie kto jest lepszy, a kto gorszy troszkę mija się z celem. W każdej partii znajdzie się osobnik/osobnicy lepsi lub gorsi. Chodzi o zasady, których Wielce Szanowny Oświecony Pan Prezydent Komorowski nie zna lub zapomniał/kazali mu zapomnieć. Nie kłaniam się w pół Pisowi ani innemu, ale zasady to zasady, a przede wszystkim Szanownym Panom Politykom (przynajmniej niektórym) popieprzyło się w głowie, nie znając warunków życia w naszym, jakże pięknym kraju, zwanym Polską. Możecie mnie kopać, opluwać. Nie drgnę nawet. Ale zawsze stanę za czlowiekiem, który ma odwagę powiedzieć prawdę, nawet jeśli odbiorca może nie zrozumieć przekazu.
Jeśli ktoś zna adres Pana Tytusa to proszę mi podać, bo chcę mu przekazać kratę zimnego browara i litra na popitę.

zypon

2013-10-20, 22:43
w PO są i dawni opozycjoniści i dawne komunistyczne szuje, w PiSie są i dawni opozycjoniści i dawne komunistyczne szuje. Trzeba być wielce naiwnym kretynem, żeby sądzić że pis to jacyś wielcy patrioci. Obie partie mają tyle samo wspólnego z miłością do ojczyzny. Ale rozumiem, że niektórym wystarczy że polityk powie w jednej wypowiedzi słowa: ojczyzna, zdrada, Bóg, patriotyzm a już można go uznać za bohatera

Cameleczek

2013-10-20, 22:49
Jak ktoś porównuje krzyż do krzyża katolickiego i że ma tylko jedno znaczenie to w sumie widzę to jak swastykę, której znaczenie było całkiem inne przed III Rzeszą...
Krzyż katolicki przecież różni się od tego który mamy w orderach więc o czym mowa.

ma...........pa

2013-10-20, 22:53
@zypon, a kto tu się kreuje na bohatera? to raczej pieprzone pismaki, gazetki i cały ten szatański pomiot kreuje niektórych polityków na świętych męczenników. zrzuć klapki z oczu i zobacz jaki ten kraj jest piękny ale i popaprany. nie mówi się już całej prawdy, tylko pół prawdy albo w najgorszym wypadku to co chcą żebyśmy wiedzieli.

Cameleczek napisał/a:

Jak ktoś porównuje krzyż do krzyża katolickiego i że ma tylko jedno znaczenie to w sumie widzę to jak swastykę, której znaczenie było całkiem inne przed III Rzeszą...
Krzyż katolicki przecież różni się od tego który mamy w orderach więc o czym mowa.



"nosi zaszczytne imię krzyża." a gdzie ty tu widzisz krzyż katolicki? krzyż to krzyż. czytaj ze zrozumieniem.