18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie przyjął orderu od Komorowskiego

WonsatyDrwal • 2013-10-20, 20:09
Opozycjonista Tytus Czartoryski, internowany podczas stanu wojennego, nie przyjął Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski z uwagi na osobę pełniącą urząd Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, który miałby go odznaczyć. Swoją decyzję uargumentował w liście.

W historii zdarza się, że osoby odznaczone odmawiają przyjęcia orderów z różnych powodów. Jednym z nich jest czasem osoba Prezydenta. Tak było na przykład z wdową po Zbigniewie Herbercie, która nie chciała odebrać Orderu Orła Białego z rąk Aleksandra Kwaśniewskiego czy z Sewerynem Blumsztajnem, protegowany Michnika i propagandzista GW, który stwierdził, że Lech Kaczyński znieważa całe pokolenia Polaków walczących o wolną Polskę i „Solidarność”.

Niedawno podobnie postąpił opozycjonista z czasów PRL, Tytus Czartoryski. Oto pełna treść listu, w którym tłumaczy swoją decyzję:

Cytat:

„Zachowując szacunek dla Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz urzędu Prezydenta R.P. odmawiam przyjęcia tego zaszczytnego odznaczenia z Pana rąk. Ze sprawowanego urzędu wiąże się nierozerwalnie odpowiedzialność. Pana decyzje a następnie bierność, doprowadziły do bezkarnego publicznego bezczeszczenia krzyża jakiego nie było dotąd w historii Polski. Zbył Pan w ten sposób prawo do nadania mi odznaczenia, które nosi zaszczytne imię krzyża.

Zajmując najwyższe stanowisko w państwie jest Pan współodpowiedzialny za działania rządu Pana partyjnych kolegów, za pogardę dla ludzi pracy, z poniżanie poprzedniego prezydenta, za tworzenie wokół niego atmosfery w której doszło do katastrofy smoleńskiej, za psucie polskiej demokracji przez zniechęcenie do udziału w referendum warszawskim, za utrudnianie polskim rolnikom dostępu do polskiej ziemi, za niszczenie polskiej edukacji, za nieudolność państwa polskiego, w wykrywaniu i ściganiu najcięższych przestępstw, za powszechną i uzasadnioną nieufność do rządzących w Polsce. Życzę zawrócenia ze złej drogi.”


ŻRÓDŁO

anakin

2013-10-20, 23:04
nie jestem lewakiem ani konserwatystą ale komorowski mi nie przeszkadza. Z resztą co on złego robi, że go hejtujecie?

dz...........77

2013-10-20, 23:05
Ale wy musiscie miec wbtej bani :D wojna tuz tuz. Oszczedzajcie pieniadze ludziska :D :evil:

bully69pl

2013-10-20, 23:23
Nie przyjął bo mu z góry kazali, tak to już teraz jest, nie przyjmiesz ważnego odznaczenia narodowego, bo boisz się o pracę.

606

2013-10-20, 23:29
@anakin
Komorowski nie robi NIC i dla mnie osobiście to w tym leży problem.

ma...........pa

2013-10-21, 00:00
bully69pl napisał/a:

Nie przyjął bo mu z góry kazali, tak to już teraz jest, nie przyjmiesz ważnego odznaczenia narodowego, bo boisz się o pracę.



weź otwórz okno i skocz, oszczędzisz innym czytania takich bredni.

Buenor

2013-10-21, 00:23
@606
też nie przepadam za tym gościem, ale z tego co mi wiadomo (może mało wiem :P ) prezydent oprócz paru przywilejów, zwierzchnictwa sił zbrojnych i funkcji reprezentatywnej nie ma wiele do gadania. Premier ma największy wpływ na sytuację.
Zestawienie tych dwóch gości daje dopiero kopa w nerw

1r2rulethemall

2013-10-21, 00:41
Skoro już temat powrócił, to tutaj pioseneczka będąca coverem pewnego znanego swego czasu przeboju:


sidian

2013-10-21, 00:43
Marvel2 napisał/a:

@ ale ty jesteś popie**olony :plzdie:

@up



Ale ty jesteś elokwentny. Nawet emota potrafisz wstawić. Grubo. Idź spać, jutro lekcje.

monczao

2013-10-21, 06:12
Ciekawe kiedy ludzie zrozumieją, że nie idąc na wybory, albo idąc i głosując na te same ryje, które już za komuny się bawiły w politykę nic się nie zmieni.

W Polskim sejmie na dzień dzisiejszy nie ma partii prawicowych. Samo lewactwo i socjaliści. Dalej głosujcie na tą bandę złodzieji która zamiast dążyć do prawdziwie atrakcyjnego kraju z którego obywatele nie muszą uciekać będzie robić mekkę dla imigrantów i zboczeńców.

Pozdrawiam.

Ocean

2013-10-21, 11:39
Przepraszam, znam osobiście pana Czartoryskiego - to między innymi on zakładał Solidarność we Wrocławiu. Człowiek jak nikt inny - nie dziwi mnie jego postawa.

Nameless

2013-10-21, 17:14
Jemkoty napisał/a:

Skoro te sk***ysyny zdecydowali, że należy mu się wysokie odznaczenie państwowe, to znaczy, że to nie byle kto, pokazał w dodatku jaja odmawiając przyjęcia tego orderu. ch*ja mu możecie najwyżej ssać. Wmówili wam w TV że pis fe i teraz będziecie na nich szczekać przy każdej okazji zamiast wytężyć resztki skurczonego mózgu i pomyśleć faktycznie kto jest lepszy.


Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi przypuszczam, że po tego ch*ja ustawiłbyś się pierwszy w kolejce. Jego partyjnych kolegów pewnie też byś nie pominął.
Może i zasłużył na to odznaczenie, ale równocześnie pokazał tą wypowiedzią swoją głupotę i fanatyzm (względem PISu i Kaczyńskiego).
Popatrz na takiego prof. Rońdę. Zasłużył na tytuł profesora? Kiedyś tak. A teraz zobacz jak koleś pie**oli jak potłuczony. Wszystkim wstyd za niego, koleś zachowuje się jak debil, a może nawet psychopata.

Więc nie pie**ol Waść. Prawda jest taka, że ci pisowcy sami nakręcają napinkę polityczną wokół smoleńska. Ciągle te same pierdy niepodparte żadnymi rozsądnymi argumentami, a tym bardziej faktami/dowodami. Debile.

PS Nie bronię PO. Nic z tych rzeczy. Jednak pisiory naprawdę przesadzają. Ci ludzie są chorzy.

meier

2013-10-21, 18:38
katolski fanatyk, pewnie stał w pierwszym rzędzie razem z joasia i tym od spermy starego ch*ja w akcji gdzie jest krzyż

maciuch2

2013-10-23, 13:05
do Paździocha podobny