18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

luki24

2009-10-26, 17:08
Cytat:

Nie idz na studia!

ja np nie poszedłem i wygrałem na tym

erniii

2009-10-26, 17:09
mój wacek tyle nie zarabia...

Darth

2009-10-26, 17:17
Na początku zobaczyłem tą reklame pod tym zdjęciem i wyszło:"Nie idź na studia zostań wampirem lub wilkołakiem" :P

Cord

2009-10-26, 17:43
Jo nieposzłem na studia i tesz mi sie fajno zyje.

marna

2009-10-26, 17:47
Cord napisał/a:

Jo nieposzłem na studia i tesz mi sie fajno zyje.



mówisz, kej, ty jo ?

:facepalm:

Karenz88

2009-10-26, 18:50
popatrz sobie na żula na ławce
on też nie był na studiach
i co chcesz być nadal taki jak ten super koleś ?!

luki24

2009-10-26, 19:03
Karenz, dla Ciebie studia są wykładnią sukcesu? Ja znam wielu ludzi co ledwo zawodówki pokończyli i źle nie mają a nawet ja ze swoim średnim (z maturą) nieźle sie ustawiłem. Szkoła to nie wszystko...

A odnośnie tych żuli to często można tam spotkać ludzi wykształconych.

posel1990

2009-10-26, 19:29
spoko można robić nawet dużą kasę ale trochę wstyd jak cię na byle pie**ole zagnie pijany żul z parku, nie? przynajmniej ja tak uważam. Co więcej - może nie wszystkie, ale duża częśc studiów wyższych daje ciekawe perspektywy rozwoju kariery wielokrotnie znacznie bardziej dochodowe niż własny kiosk :-P

Pojar

2009-10-26, 19:30
Karenz napisał/a:

popatrz sobie na żula na ławce
on też nie był na studiach
i co chcesz być nadal taki jak ten super koleś ?!



Pewnego słonecznego dnia, dawno temu szedłem z kumplem i ojcem kumpla na plaże. Ojca kumpla zaczepił taki właśnie "żul" i mówi "kaziu weź poratuj" on wyciągnął 20 zł i dał mu. Kumpel zapytał dlaczego on daje temu facetowi pieniądze zawsze kiedy go poprosi. Ojciec odpiwiedział "Bo on był prymusem w ogólniaku i zawsze dawał mi ściągać od siebie"
To daje do myślenia :-|
Nie zawsze wykształconym musi się powieść w życiu i odwrotnie...

Wilczex

2009-10-26, 19:54
luki24, ma rację, nie każdy musi robić studia. Ja robię , bo zawsze chciałam je mieć i marzy mi się doktorat, który kiedyś będę miała. Ale chodzi o to, żeby mieć fajne życie a nie papierek. Tak samo jak nie rozumiem dziewczyn/ facetów którzy np. nie umówią się z płcią przeciwną, bo ta nie ma szkoły. Ba, niektórzy nawet nie chcą z takimi gadać. I kto wtedy jest większym ignorantem i burakiem?

dantel

2009-10-26, 20:50
Wasza dysputa jest żenująca... Oczywistym jest iż wykształcenie, lub jego brak nie jest równo znaczne z "biedą" lub "bogactwem". Jednak z pewnością wykształcenie daje większe możliwości ( przez wykształcenie rozumiem dyplom dobrej państwowej uczelni, na kierunku który jest pożądany na rynku pracy). ..... A propos autora, ktoś tu ma chyba jakiś kompleks ;)

Ag...........pt

2009-10-26, 21:02
dantel napisał/a:

Wasza dysputa jest żenująca... Oczywistym jest iż wykształcenie, lub jego brak nie jest równo znaczne z "biedą" lub "bogactwem". Jednak z pewnością wykształcenie daje większe możliwości ( przez wykształcenie rozumiem dyplom dobrej państwowej uczelni, na kierunku który jest pożądany na rynku pracy). ..... A propos autora, ktoś tu ma chyba jakiś kompleks ;)



Albo jesteś szczęśliwym absolwentem, albo przesyconym optymizmem studentem. W tym kraju nic nie jest oczywiste, a w szczególności to jaki kierunek, pięć lat po jego zaczęciu, da nam atrakcyjną i dobrze płatną pracę. Polecam lekturę tego artykułu:

http://biznes.onet.pl/my-ofiary-uniwersytetow,18563,3040739,1,news-detal

Żeby nie było, sam skończyłem studia i ambicji do pracy w zawodzie pozbyłem się po trzech latach i... dobrze mi z tym.

dantel

2009-10-26, 21:07
Agaliarept jestem studentem 4 roku informatyki na Politechnice Wrocławskiej, studiuje dziennie, dlatego nie mam za wiele czasu na prace, jednak czasem wezmę sobie jakieś zlecenie i za te kilkanaście godzin prazy w miesiącu ( w domu ), wyciągam niezłą kasę, dlatego nie wiem dlaczego miałbym byc pesymistą jeżeli chodzi o przyszłe zarobki/pracę.

Pojar

2009-10-26, 21:16
dantel, Po czym wnosisz ze mam jakiś kompleks?
Ja jestem w 3 klasie technikum logistycznego i za 1,5 roku jezeli zdam testy zawodowe moge juz podjąć pracę za całkiem niezłe wynagrodzenie, a studia zrobie być może zaocznie jeżeli będe miał na to czas i ochotę.