18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie chcesz miec kaca?

jacekmatys • 2013-01-17, 18:09
Sposób na kaca od nadmiaru piwek :mrgreen:
Polecam :lol:


Kapral Poproszek

2013-01-17, 18:13
Ja mam o wiele lepszą metodę, wystarczy dużo jeść.

Kupa_w_majtkach

2013-01-17, 18:31
Tylko szkoda, że jak na kacu zażyje któryś z tych składników to i tak je wrzygam :D

Roxann

2013-01-17, 18:35
Ej... w tekście kilka razy przewija się słowo "metanol". Wiecie co pijecie?

NafazowanyKoleś

2013-01-17, 18:39
Roxann napisał/a:

Ej... w tekście kilka razy przewija się słowo "metanol". Wiecie co pijecie?




Ten tekst po prostu został wymyślony przez debila.


Do tego większość to bujda..

Essent

2013-01-17, 19:19
Mi to zawsze rosołek pomaga ale co ja tam wiem

Loaloa

2013-01-17, 19:37
Widzę, że nawet tak zdawałoby się bliski sercu każdego Polaka temat, jakim jest alkohol stanowi dla was wiedzę tajemną. Otóż spieszę was uświadomić, że niewielkie ilości metanolu zawarte są w każdym napoju alkoholowym, tak jak to jest napisane na powyższym zestawieniu. Nie jest on tak bardzo szkodliwy, gdyż jest rozcieńczany etanolem i konkuruje z nim o prawo bycia metabolizowanym przez nasz organizm. Przy okazji mam radę, zapamiętajcie ją sobie, może kiedyś komuś uratujecie życie.

W przypadku spożycia metanolu należy oczywiście jak najszybciej udać się na oddział toksykologiczny szpitala, ale przedtem polecam wypicie możliwie dużej dawki alkoholu etylowego. Jest on inhibitorem (spowalniaczem) metabolizmu metanolu i jego nadmiar nie dopuści do uszkodzenia nerwu wzrokowego przez aldehyd mrówkowy - produkt przemiany metanolu.

Drugim składnikiem alkoholi są tzw. fuzle. fuzle to produkty uboczne fermentacji, głównie wyższe alkohole, ketony, aldehydy i estry. Są odpowiedzialne za wyjątkowo uporczywy ból głowy i zatrucie nimi jest główną składową wyjątkowo ciężkich kaców. Część z nich nie jest metabolizowana i odkłada się w jelitach. Dlatego dobrze się ich pozbyć dzień po imprezie waląc tzw. kac kupę. Zarówno fuzle jak i metanol są oddzielane od etanolu na drodze rektyfikacji czyli wielokrotnej destylacji. Dlatego po polskim spirytusie rektyfikowanym kaca prawie nie ma, w przeciwieństie do ruskiego szajsu robionego po kosztach.

Alkohol odwadnia, tym samym wypłukując z organizmu sole mineralne i witaminy rozpuszczalne w wodzie (B,C). Ich poziom należy uzupełnić, im wcześniej, tym lepiej.

Maślak

2013-01-17, 20:01
Ja polecam na kaca zapalić jointa nie znam lepszego i szybszego sposobu.

BrunerOvned

2013-01-17, 20:03
Po metanolu jest kac? Myślałem, że w najłagodniejszym przypadku ślepota...
Loaloa, zasłużyłeś na dawkę Etanolu :)

ViruZ_l

2013-01-17, 20:44
Dobry bimberek zrobiony w domu i dobrze przefiltrowany, a na drugi dzień obudzisz się jak młody bóg.

Kupa_w_majtkach

2013-01-17, 21:12
@Loaloa

W domu pichcisz narkotyki? Musk z chemi jest czas to wykorzystać.

zibicool

2013-01-17, 22:08
Cytat:

W domu pichcisz narkotyki? Musk z chemi jest czas to wykorzystać.




Jak można tak okaleczyć polszczyznę? Ty chyba nie masz "musku".
aaa... i chemii się pisze przez dwa "i".

Pan_Doktur

2013-01-17, 22:45
BrunerOvned napisał/a:

Po metanolu jest kac? Myślałem, że w najłagodniejszym przypadku ślepota...
Loaloa, zasłużyłeś na dawkę Etanolu :)



Czytanie ze zrozumieniem u Ciebie leży, koment powyżej pomoże.

Co do bimbru nigdy w życiu więcej, znak akcyzy na butelce to coś więcej niż j***ne myto

Kupa_w_majtkach

2013-01-17, 22:47
zibicool napisał/a:




Jak można tak okaleczyć polszczyznę? Ty chyba nie masz "musku".
aaa... i chemii się pisze przez dwa "i".