18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nerwowa krowa

Dorik • 2016-07-28, 00:22
jeszcze świeże :D
nie przerzucajcie na harda bo nawet na fejsie nei usuwają ( nie przesadzajmy)

PA...........SM

2016-07-28, 00:25
No k***a mać, zrobiłeś mi smak na stek po północy :) Ale sk***iel z Ciebie :) Piwko

Dorik

2016-07-28, 00:44
@up jak to mówią: Mam smaka na maka :D

qxy1255

2016-07-28, 01:34
Na marginesie krówka w burgerze z Maka to nic innego jak krówka, która ma około 6-7 lat i jest eks krową mleczną, z której nie było już pożytku, w biznesie mleczarskim krowa jest eksploatowana do granic możliwości, trawiona chorobami itp uśmiercana i ląduje albo w burgerach albo w karmach dla zwierząt.

Eramod

2016-07-28, 02:21
że niby jeszcze żyje ?? czy jak mam to odbierać ?

Omgjkla

2016-07-28, 06:50
Ktoś potrafi to wyjaśnić?

norbiman

2016-07-28, 07:15
jak dla mnie to nie moze zlapac oddechu.

gosiakowyymis

2016-07-28, 07:32
pyszna wolowinka, najlepsze miecho ze wszystkich -.^

C.Z.E.S.I.E.K

2016-07-28, 07:39
Eramod napisał/a:

że niby jeszcze żyje ?? czy jak mam to odbierać ?


Żyje? Nie, po prostu impulsy jeszcze krążą po organizmie. Podobnie masz w przypadku świątecznego karpia.
Na przyszłość zapamiętaj, jeśli dojdzie do dekapitacji, czyli odłączenia głowy od korpusu, następuje śmierć.

The_Generat

2016-07-28, 08:46
"Na marginesie krówka w burgerze z Maka to nic innego jak krówka, która ma około 6-7 lat i jest eks krową mleczną, z której nie było już pożytku, w biznesie mleczarskim krowa jest eksploatowana do granic możliwości, trawiona chorobami itp uśmiercana i ląduje albo w burgerach albo w karmach dla zwierząt"


jak jest smaczna to wybaczam te niedoskonałości

samon

2016-07-28, 08:50
@czesiek99
"impulsy krążą po organizmie"?! To już chyba lepiej napisać, że "bóg tak chciał".

Jakie impulsy? Nerwowe impulsy? A czym są nerwowe impulsy że mogą krążyć?
Czemu raz "krążą", a raz "nie krążą"?
Co wyzwala takie "impulsy"
Czemu mięśnie reagują mimo, że nie ma krwi dostarczającej subst. odżywcze od dłuższego czasu.
Czemu skurcze są rytmiczne?


C.Z.E.S.I.E.K

2016-07-28, 09:16
samon napisał/a:

Jakie impulsy? Nerwowe impulsy? A czym są nerwowe impulsy że mogą krążyć?
Czemu raz "krążą", a raz "nie krążą"?
Co wyzwala takie "impulsy"
Czemu mięśnie reagują mimo, że nie ma krwi dostarczającej subst. odżywcze od dłuższego czasu.
Czemu skurcze są rytmiczne?



Dziękuję Ci, myślałem, że się w tej robocie zanudzę. Zacznijmy od widoku takiego mięska z bliska:

Całe zjawisko nosi miano stężenia poubojowego, bardzo podobne do stężenia pośmiertnego u ludzi. U człowieka zdarza się odruch zwany "Odruchem Łazarza", czyli ruchy pośmiertne kończyn.
Ale wróćmy do zwierząt...
Organizm cały czas przetacza krew, dostarcza do komórek tlen, a impulsy, tak, nerwowe (elektryczne) sterują pracą mięśni. Przelicznik jest prosty, im bardziej dotlenione było zwierzę tym intensywniejsze odruchy, dlatego nie u wszystkich zwierząt da się to zauważyć. Ciągły napływ świeżej krwi nie jest tutaj niezbędny, ponieważ część, jak to ująłeś "subst. odżywczych" magazynowane jest w mięśniach.
W przypadku krów i koni takie zjawisko może mieć miejsce nawet kilka godzin po śmierci. W skrócie cały bajer polega na tym, że mięsień, nie wie, że właściciel jest bez głowy i pracuje dalej, a coby nie. I póki ma paliwo, działa. Tylko, że podczas takiej pracy w mięśniach powstają pewne odpady, jak dwutlenek węgla i kwas mlekowy, które mogą wpłynąć na smak mięsa. Dlatego dobrym zwyczajem jest ogłuszyć zwierzaka, obuchem (trza umieć) lub tzw aparatem ubojowym, i spuszczenie krwi, co zmniejsza szansę na wystąpienie stężenia poubojowego.
Dla ciekawskich:
Nie polewacie świeżo wypatroszonych ryb sokiem z cytryny:


samon, tak idea się zgadza, ale wybacz, biologiem nie jestem, lubię po prostu wiedzieć co jem, tutaj przy ruchu beztlenowym i przekrojów nerwowych to już fach-majstrów po biol-chem trza pytać, a mamy tu pewno takich.

samon

2016-07-28, 09:46
Oo, stary, dzięki za konkrety :D
Czy dobrze rozumiem ideę: gdy przed śmiercią krowa albo człowiek się zasapią (dotlenią) to zwiększa się prawdopodobieństwo takich skurczów i będą trwały aż skończy skończy się tlen albo atp?
A jak w tym kontekście wygląda "oddychanie beztlenowe" mięśni - też mogą tak pracować?
Kurde, tyle pytań :D
Masz możliwość walnięcia zdjęć z mikroskopu jakiś ciekawych elementów np. połączenie nerwu z mięśniem, przekrój przez nerw powiedzmy wzrokowy czy co Ci tam wpadnie pod rękę?

edit: co wyzwala skurcze?

edit2: w sensie, że są rytmiczne.

edit3: dzięki czesiek99. Podsunąłeś mi kilka fajnych tematów do obadania - będę miał co robić przez kilka najbliższych dni :)

EvilDick

2016-07-28, 10:50
Czyli słynny Ronaldo pracuje teraz w masarni.