18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nerwowa krowa

Dorik • 2016-07-28, 00:22
jeszcze świeże :D
nie przerzucajcie na harda bo nawet na fejsie nei usuwają ( nie przesadzajmy)

powoluku

2016-07-28, 11:19
ch*jowe mięso będzie panie i panowie. Wiem co mówię. Tylko na gulasz albo inne duszone potrawy bo przy smażeniu podeszwa wyjdzie.

PoliteP

2016-07-28, 14:58
Smacznego życzę wszystkim, którzy chcieliby to zjeść. Po zabiciu krowy krew trzeba spuścić, a mięso schłodzić, żeby nie było właśnie takich cudów. Potem masarz może zabierać się za krojenie. Tu jakieś wieśniury porżnęły mięso, jakby ich właściciel gonił i takie są efekty.


boskigry

2016-07-28, 18:47
Byloby ciekawie spotkac jakiegos specjaliste od medycyny sadowej z zacieciem naukowym. Z jednej strony macie odnerwienie miesnia. To nie jest to samo co stezenie poubojowe, to pierwsza faza tego stezenia, do ktorego dochodzi na przestrzeni godzin, gdzie wapn wydobywa sie z magazynow komorek miesniowych i kurczy miesnie do 1/3 ich dlugosci. W normalnych warunkach (w zywym organizmie) filamenty wlokien miesniowych sa jak napieta cieciwa luku, maja energie skumulowana i czekaja na wystrzal dyktowany wapniem. Po odnerwieniu dochodzi do wycieku wapnia, ktory zwalnia ta cieciwe, poczatkowo w taki sposob jak na filmie, potem powodujac, ze mieso staje sie obkurczone i niesmaczne (czemu mozna zapobiegac na rozne sposoby).

marecky86

2016-07-28, 20:11
O k***a mać jaki tam syf.
Tak, znam się 8-)

gura87

2016-07-29, 01:41
PANxxxBDSM napisał/a:

No k***a mać, zrobiłeś mi smak na stek po północy :) Ale sk***iel z Ciebie :) Piwko



a gdzie ty widzisz steka?
bo nie widze polędwicy, antrykotu, ani rostbefu?
stek ze schabu bądź żeberek

19_91

2021-11-26, 10:12
Najzwyklejsze ruchy pośmiertne od układu nerwowego