18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Neandertalczyk na wiki i pewna ciekawostka dla sadoli

Trzyzet • 2013-12-11, 22:14
Dobry wieczór drodzy sadole! Z nudów czytając wiki znalazłem bardzo dobry fragment odnośnie wielkości mózgu u neandertalczyka i przenoszenia ich genów :)

Cytat:

Badania allelu (+D) kodującego mikrocefalinę wskazują na pochodzenie genu z antycznej populacji człowieka. Wariant +D genu wprowadzony został do obecnej puli genowej ok. 37 tys. lat temu i teraz dominuje w puli genowej współczesnego człowieka. Rozprzestrzenienie się genu wynika z dodatniego efektu fenotypowego, jako że ten gen związany jest z rozwojem mózgu. Spośród możliwych populacji Evans, Lahn i inni za prawdopodobną wskazują populację Neandertalczyka, z której przez rzadkie krzyżowanie gen ten zdominował obecną pulę genową Homo sapiens. Frekwencja allelu typu +D jest mniejsza w sub-saharyjskiej Afryce, która zawiera allel -D mikrocefaliny, którego linia oddzielona jest o ponad milion lat ewolucji.



Szach mat tolerancyjni lewacy! :D

źródło


PS Od razu powiem że mikrocefalina to białko, od którego zależy wielkość mózgu u ssaków.

gryzly123

2013-12-11, 22:27
"sto lat za murzynami" czyli 1000100 lat za rówieśnikami? :D

McMenel

2013-12-11, 22:34
A pokaż mi korelacje między inteligencją a wielkością mózgu.. Jakieś naukowe badania proszę.

Nikczemny_Płód

2013-12-11, 22:38
Oczywiście, że człowiek inteligentny nie jest tolerancyjny. Nie da sobie wmówić, że zboczenia sa ok, że wszyscy są równi.

Tylko tępak bez własnego zdania będzie podążał tą piekną drogą manipulacji.

benzedrine

2013-12-12, 00:08
nasi przodkowie mieli większe mózgi od nas

Nihil

2013-12-12, 09:41
Wielkość mózgu u człowieka nie ma dużego znaczenia. Już więcej do powiedzenia ma np. pofałdowanie. Czego natura nie zrobi wielkością to nadrobi jakością.

BVLBI

2013-12-12, 10:23
Nie trzeba takich rzeczy czytać, żeby od razu wiedzieć, że banany, kozojebcy, albo cygańskie karaluchy to nieudany eksperyment natury. Chciała połączyć szympansa, kilo gówna białego człowieka i wyszło co wyszło. Teraz musimy niestety się z tym ch*jostwem użerać.

Buaszej

2013-12-12, 10:36
Łańcuch DNA który posiadamy jest wypełniony około 5% (dla europejczyków) łańcuchem DNA Neandertalczyków o tym można byłoby się rozpisywać. Przypominam, że przeciętna objętość czaszki to 1350 cm3 jednak zdarzają się osoby z objętością czaszki 650 cm3 czyli mniej więcej z taką objętością jak nasi przodkowie z przed 2mln lat temu dla ciekawskich nie nie było wtedy jeszcze sadola.

sidian

2013-12-12, 11:04
Wyskrobany_Płód napisał/a:

Oczywiście, że człowiek inteligentny nie jest tolerancyjny. Nie da sobie wmówić, że zboczenia sa ok, że wszyscy są równi.

Tylko tępak bez własnego zdania będzie podążał tą piekną drogą manipulacji.



Pierwszą i jedną z najważniejszych oznak człowieka inteligentnego jest to, że nie szufladkuje otaczającej go rzeczywistości i prócz czerni i bieli dostrzega również odcienie szarości. To tak na marginesie.

koolowsky

2013-12-12, 11:43
Gdyby nie obecność białych w Afryce to oni nadal ogień rozpalaliby krzemieniem. Serio. Przez tyle lat nie osiągneli nic, nie stworzyli żadnej ciekawej kultury. Lewaki oczywiście lamentują ,że my Europejczycy wyzyskujemy Czarny Ląd nawet teraz gdy nie ma juz kolonizacji. Wyzwolenie się z "jarzma" kolonizacji było jednak dla Afryki cofnięciem się do średniowiecza. Jedyny kraj w Afryce, który jeszcze jakoś funkcjonuje, który mógł sobie pozwolić na organizację Mundialu to ten gdzie jeszcze 20 lat temu rządzili biali. Tylko dzięki nam Afryka poznała co to postęp i dobrobyt. Jeżdża naszymi samochodami, koleją, samolotami, mają TV, mikrofalówki etc. W innym przypadku chodziliby na piechotę i pasli bawoły. Takie są fakty!

rrdzony

2013-12-12, 12:02
Wyskrobany_Płód napisał/a:

Oczywiście, że człowiek inteligentny nie jest tolerancyjny. Nie da sobie wmówić, że zboczenia sa ok, że wszyscy są równi.

Tylko tępak bez własnego zdania będzie podążał tą piekną drogą manipulacji.



Ciekawą masz koleżko definicję inteligencji, myślałem, że mierzy się nią innymi współczynnikami. Powiedz mi ilu spośród noblistów to nacjonaliści, rasiści?

Bo lewaków wśród nich nie brakuje: http://www-users.mat.umk.pl/~fly/copy/albert.html

Wójcik

2013-12-12, 12:22
@up a ilu noblistów jest z Afryki :amused:

makabrax

2013-12-12, 12:25
Obama też dostał nobla plemniorze więc nie wiem jak to może o czymś świadczyć...
może popatrzmy raczej na ludzi którzy osiągnęli wielkie sukcesy jak np Henry Ford, który był rasistą i wspierał III rzeszę wysyłając kasę i sprzęt :]

inteligencja to nie wszystko, można być mega inteligentnym, a postępować głupio w swoich poczynaniach, również do tego dochodzi etyka i moralność... tak jak wszystko nie jest czarne i czarne, znaczy białe i białe... czy jakieś tam...

co do samych murzynów, zobaczcie na RPA co się tam teraz dzieje, o inflacji w Zimbabwe sięgającej 2mln %, zapaści w Etiopii po nacjonalizacji farm prowadzonych przez białych...
jedynym dobrze rozwiniętym i trzymającym poziom krajem jest Namibia, była kolonia niemiecka, więc Niemcy trzymali za mordy i szkolili murzynów więc teraz jest tam znacznie lepiej niż w każdym innym afrykańskim państwie

co do tego też czemu w Afryce jest jak jest polecam filmik
http://joemonster.org/p/716542/Nieefektywnosc_pomocy_zagranicznej
ni ch*ja nie wiem jak go tu wkleić więc trudno, problemem nie są sami murzyni tylko jeszcze ich rządy jebiące ich w dupę

Draiks

2013-12-12, 12:27
sidian napisał/a:



Pierwszą i jedną z najważniejszych oznak człowieka inteligentnego jest to, że nie szufladkuje otaczającej go rzeczywistości i prócz czerni i bieli dostrzega również odcienie szarości. To tak na marginesie.


Czemuż to niby? Przeczytałeś jakiś fragment tekstu wyrwany z kontekstu i go powielasz?
Od kiedy to niby jest wiadome co określe inteligencje człowieka a co nie? Można być inteligetnym i jednocześnie ekscentrycznym, przez co większość nazwie nas wtedy idiotą. Ot to dopiero szufladkowanie.

pręgło_z_olkusza

2013-12-12, 14:22
Rasiole są lepsi nie tylko o jeden allel ale i o calusieńki chromosom!