18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Neandertalczyk na wiki i pewna ciekawostka dla sadoli

Trzyzet • 2013-12-11, 22:14
Dobry wieczór drodzy sadole! Z nudów czytając wiki znalazłem bardzo dobry fragment odnośnie wielkości mózgu u neandertalczyka i przenoszenia ich genów :)

Cytat:

Badania allelu (+D) kodującego mikrocefalinę wskazują na pochodzenie genu z antycznej populacji człowieka. Wariant +D genu wprowadzony został do obecnej puli genowej ok. 37 tys. lat temu i teraz dominuje w puli genowej współczesnego człowieka. Rozprzestrzenienie się genu wynika z dodatniego efektu fenotypowego, jako że ten gen związany jest z rozwojem mózgu. Spośród możliwych populacji Evans, Lahn i inni za prawdopodobną wskazują populację Neandertalczyka, z której przez rzadkie krzyżowanie gen ten zdominował obecną pulę genową Homo sapiens. Frekwencja allelu typu +D jest mniejsza w sub-saharyjskiej Afryce, która zawiera allel -D mikrocefaliny, którego linia oddzielona jest o ponad milion lat ewolucji.



Szach mat tolerancyjni lewacy! :D

źródło


PS Od razu powiem że mikrocefalina to białko, od którego zależy wielkość mózgu u ssaków.

sidian

2013-12-12, 14:30
Draiks napisał/a:


Czemuż to niby? Przeczytałeś jakiś fragment tekstu wyrwany z kontekstu i go powielasz?
Od kiedy to niby jest wiadome co określe inteligencje człowieka a co nie? Można być inteligetnym i jednocześnie ekscentrycznym, przez co większość nazwie nas wtedy idiotą. Ot to dopiero szufladkowanie.



A dlatego, że człowiek inteligentny potrafi poprawnie zidentyfikować elementy otaczającej go rzeczywistości i nie potrzebuje upraszczać i szufladkować zdarzeń, które go otaczają. Ma po prostu dość mocy obliczeniowej, żeby wszystko poukładać według znacznie bardziej skomplikowanych wzorów.

Bycie ekscentrykiem nie wiąże się w żaden sposób z upraszczaniem rzeczywistości i bipolarnością w odbiorze faktów. Za to głupota wiąże się z nimi jak najbardziej.

To, co określa inteligencja, wiadomo, od kiedy zdefiniowano, co to znaczy iloraz inteligencji. Definicja jest na wiki, możesz sobie sprawdzić.

Co do fragmentu tekstu, to może najpierw zdefiniuj kontekst. Nie widzę możliwości wyrwania z kontekstu całości treści (zacytowałem cały post). Czyżby kontekst był szerszy?

Praetor

2013-12-12, 15:37
Gdyby ten autor wpisu z "dużym mózgowiem" potrafił myśleć i czytać ze zrozumieniem, zorientował by się że my, nie-afrykanie, mamy w sobie geny neandertalczyka (który dysponował mózgiem większym od naszego, ale niekoniecznie większą inteligencją i kreatywnością) a afrykanie genów takich nie mają. Ergo - "babcia" naszego autora dała niestety neandertalczykowi. Afrykanie mogą sie teraz śmiać z Trzyzeta...

Trzyzet

2013-12-12, 16:00
Praetor, tak, po neandertalczykach mamy gen odpowiadający za LEPSZY rozwój mózgu.

I nie obrażać lewaczku bo pójdę do moderatora :amused:

Nikczemny_Płód

2013-12-12, 16:40
rrdzony napisał/a:



Ciekawą masz koleżko definicję inteligencji, myślałem, że mierzy się nią innymi współczynnikami. Powiedz mi ilu spośród noblistów to nacjonaliści, rasiści?

Bo lewaków wśród nich nie brakuje: http://www-users.mat.umk.pl/~fly/copy/albert.html



Wódki razem nie piliśmy, żebyś sobie pozwalał na pisanie do mnie "koleżko".

Ja też nie jestem rasistą, tzn wedle kolorowych bym był. Ogólnie rasista jest nie ten kto nie lubi kolorowych a ten którego oni nie lubią. A noblistów uznawanych za rasistów paru było. Mimo to dalej nie rozumiem do czego zmierzasz? I czemu osoba nietolerancyjna to dla ciebie rasista?

Piszesz o lewactwie a sam jesteś ograniczony i szufladkujesz ludzi nietolerancyjnych.

Cytat:

To, co określa inteligencja, wiadomo, od kiedy zdefiniowano, co to znaczy iloraz inteligencji. Definicja jest na wiki, możesz sobie sprawdzić.


Może to co określa owa inteligencja wiadomo, jednak już czym ona sama w sobie jest - niestety nie. Definicje są, i są różne. Nie ma czegoś takiego jak rzetelny pomiar iq, inteligencja to nie prąd, a mózg to nie źródło prądowe, nie jest mechanizmem do końca poznanym.

A kontekst wypowiedzi jest znacznie szerszy, ba w zasadzie go nie ma, bo wypowiedź dotyczy tematu zbyt rozległego a sama w sobie jest bardzo malo rozbudowana.

Catacombe

2013-12-12, 19:14
koolowsky napisał/a:

Gdyby nie obecność białych w Afryce to oni nadal ogień rozpalaliby krzemieniem. Serio. Przez tyle lat nie osiągneli nic, nie stworzyli żadnej ciekawej kultury. Lewaki oczywiście lamentują ,że my Europejczycy wyzyskujemy Czarny Ląd nawet teraz gdy nie ma juz kolonizacji. Wyzwolenie się z "jarzma" kolonizacji było jednak dla Afryki cofnięciem się do średniowiecza. Jedyny kraj w Afryce, który jeszcze jakoś funkcjonuje, który mógł sobie pozwolić na organizację Mundialu to ten gdzie jeszcze 20 lat temu rządzili biali. Tylko dzięki nam Afryka poznała co to postęp i dobrobyt. Jeżdża naszymi samochodami, koleją, samolotami, mają TV, mikrofalówki etc. W innym przypadku chodziliby na piechotę i pasli bawoły. Takie są fakty!



Postęp? Masz na myśli gigantyczne slasmy otaczające miasta?
Dobrobyt? Mówisz o głodzie i chorobach?

Dzięki pomocy wspaniałego nadczłowieka białego czarni w afryce podczas wojen nie wykorzystują tylko dzid, mają teraz dostęp do broni która pozwala na krwawsze i większe konflikty. Tak trzymaj biały!

Nie pie**ol mi tu że biały wniósł same dobro do Afryki, bo jakby porównać to co teraz tam sie dzieje, a co było przed koloniami to lepiej żeby mieszkali w lepiankach z gówna i leczyli się u szamana. Lepiej dla nas, i lepiej dla nich.

Trzyzet

2013-12-12, 19:43
Catacombe, jak widać czarnuszki jedyne co potrafią to wybijać się wzajemnie i błagać o jałmużnę, skoro nic innego nie robią.

Izmael

2013-12-12, 19:46
Nie ma się co sugerować wielkością mózgu, czytałem w świecie wiedzy o eksperymencie w którym zbadano wielkości mózgów ludzi na całym świecie i wyszło, że im ciemniej w danym miejscu na ziemi tym większy mają mózg mieszkańcy, czyli im dalej od równika tym większy mózg. tak czy siak nie ma co brać asfaltów za równych nam bo to dwie rózne rasy, a i w komentach nie może zabraknąć tego obrazka:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/National_IQ_Lynn_Vanhanen_2006_IQ_and_Global_Inequality.png
(im zimniejszy kolor tym wyższe iq)

Trzyzet

2013-12-12, 19:53
Izmael, Źle się wyraziłem z wielkością mózgu, na wiki było wyraźnie napisane o rozwoju a rozwój nie oznacza zawsze rozrostu.

Catacombe

2013-12-12, 22:04
Trzyzet napisał/a:

Catacombe, jak widać czarnuszki jedyne co potrafią to wybijać się wzajemnie i błagać o jałmużnę, skoro nic innego nie robią.



Nie, czarnuszki najwyraźniej wolą żyć po swojemu, nawet jeśli oznacza to chodzenie w bambusie. Białym to jednak nie na rękę. Powiedz mi, po co na siłe z czarnych robić białych, pchać się do nich z kulturą i ze zwyczajami.
Nie rozumiem też o co chodzi ci z wybijaniem. Biali czy żółci nigdy nie prowadzili wojen? A jałmużna, murzynki chyba nie latają z transparentami "dajcie wode i jedzonko", tylko biali tak pogrążyli Afryke w nędzy że próbują odpokutować.