18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Naukowy żarcik

konrad100 • 2015-11-05, 10:04
Wchodzi facet do biblioteki i prosi książkę o psie Pawłowa i kocie Schrodingera. Bibliotekarz myśli przez chwilę i mówi: „Coś mi dzwoni, ale nie wiem, czy mamy, czy nie.”

Wandenko

2015-11-05, 10:21
@up czyli że jako nigdy wcześniej nie słyszałem o tym kocie to jestem ułomny. No cóż w moim przypadku to całkiem możliwe ale żeby innych tak obrażać?

C.Z.E.S.I.E.K

2015-11-05, 10:24
@2xUp
Pozwól, że daruję sobie lektury Wikipedii.

@Up
Tłumaczę i objaśniam:

Pies Pawłowa i kot Schrodingera to obiekty badań naukowców. Tak, zgadza się Pawłowa i Schrodingera.

Pies Pawłowa miał tak naj***ne we łbie, że ślinił się słysząc dźwięk dzwonka. Na początku Pawłow sygnalizował porę karmienia psów dzwonkiem, później robił je w ch*ja, bo dzwonił, a jeść nie dawał.

Natomiast kot Schrodingera, był w zasadzie stworzeniem teoretycznym, w pewnych warunkach można było uznać, że jest jednocześnie żywy i martwy. (Opisałbym to, ale jest to tak nieżyciowe, że za niedługo umieszczą to w podstawie programowej dla gimnazjum).

krzyks

2015-11-05, 11:20
@up
Kot był po prostu w superpozycji.... :lol:

C.Z.E.S.I.E.K

2015-11-05, 11:49
@Up
Pozwól, że uzupełnię......

Zgadza się, ten stan, gdy obiekt jest jednocześnie w dwóch różnych stanach nazywa się superpozycją, ale był tam tylko teoretycznie, ponieważ nie ma warunków do przeprowadzenia doświadczenia, gdyż ten żywy obiekt musi żyć w próżni..... i tu problem.

Niejaki Oriol Romero-Isar zaplanował taki eksperyment na wirusach grypy, bo one potrafią w próżni wyżyć. Podobno na niesporczakach też się uda, ale strasznie ciężko być na bieżąco w tym temacie.

Wracając do meritum, jest to tak nieprzydatne życiowo, że k***a mać.

weryfikator4

2015-11-05, 14:33
@up
Polemizowałbym.....

@up ponownie
Tylko na niektórych gatunkach niesporczaków... i tylko przy założeniu, że obiekt DA SIĘ utrzymać w superpozycji...

tak - to kompletnie nieprzydatne zyciowo...

Ko...........ki

2015-11-05, 17:02
Wandenko napisał/a:

@up czyli że jako nigdy wcześniej nie słyszałem o tym kocie to jestem ułomny. No cóż w moim przypadku to całkiem możliwe ale żeby innych tak obrażać?



W/w ułomność wskazuje brak zdolności do wyszukania znaczeń pojęć dwuwyrazowych. Ot co.
[piwko za dystans :) ]

KrisCFC

2015-11-05, 19:22
Kolejny przeczytał o tym kocie i chce zabłysnąć... :P

arkhamasylum

2015-11-05, 19:22
Nie chodzi o próżnię ale o fakt że kot jest zbyt dużym obiektem dla obserwacji praw mechaniki kwantowej.

Hornet

2015-11-05, 19:38
Nieżyciowe bo nieżyciowe ale dla rozwoju nauki oba zagadnienia są bardzo ważne. Zwykle tak jest, że pewne dylematy są w początkowym stadium błahe jednakże w przyszłych zagadnieniach okazują się całkiem przydatne. To prawda, że zajmuje się tym w profesjonalny sposób mniej niż 0,01% ludzkości, a większości na nic to w życiu ale są to pewne tezy, które próbują zdefiniować zależności dotyczące mechaniki świata nas otaczającego. Na tym natomiast bazują już niektóre praktyczne rozwiązania.

prtnprtcl

2015-11-05, 19:50
ten żart jest względnie śmieszny

Thevenin

2015-11-05, 19:53
Jedzie elektron na motorze i nagle zatrzymuje go policja.
- Czy wie pan, że jechał pan 250 km/h?
- No dzięki, to teraz nie wiem gdzie jestem.