18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

sz...........ik

2017-05-21, 23:07
ić s tym oszołomem

Mesjaszowaty

2017-05-22, 14:19
@up Świetna argumentacja,wręcz godna typowego "sadola" :ok:

C.Z.E.S.I.E.K

2017-05-22, 15:06
Mesjaszowaty, hmmm... jak to było? Alternatywny naukowiec... i fizyk-amator w jednym.
I jeszcze chcesz kupę czasu zmarnować uczciwemu człowiekowi...
Nie mam zwykle uprzedzeń do teorii pseudonaukowych, ale w wykonaniu typowego showmana oglądanie jest bez sensu.

Ork.Fajny

2017-05-22, 20:04
Każdy idiota może dostać patent. Apple ma patent to "slide to unlock"...
Wystarczy że nie jest to próba opatentowania powszechnie znanego prawa fizyki czy powszechnie już znanego i poznanego zjawiska biologicznego(np. enzym i reakcja katalityczna) oraz jeśli jest to całkowicie nowe urządzenie/koncept/rozwiązanie, które nie bazuje na niczym starym.
To coś nie musi nawet działać. Jeśli do tej pory jego rozwiązania nie znalazły zastosowania w żadnym przemyśle, to znaczy że nie są one zbyt odkrywcze.

Mesjaszowaty

2017-05-22, 20:45
Jest i ork.Już w pierwszych dwóch zdaniach porównujesz patent slide and lock do patentu na plasma flow interaction simulator,więc nie zaczynam z tobà żadnej dyskusji

Ork.Fajny

2017-05-22, 21:43
I co ten patent opatentował? W sensie o co chodzi w tym urządzeniu? Jakie jest jego zastosowanie?
Jesteś tak wielce oburzony moim porównaniem a chociaż sam cokolwiek wiesz o tym patencie poza tą samą nazwą rodem z kina sci-fi klasy B...?

Ty chory na łeb świrze wierzący we wszystko co powie każdy, byle tylko nie miał PhD przed nazwiskiem bo wtedy jest się k***ą Illuminatów i NWO-GMO, nie zaczniesz żadnej dyskusji bo nie masz nic do powiedzenia.
Wrzucisz film z jakimś gównianym wykładem odnośnie pseudo-fizyki i czujesz się tytanem intelektu, który zdobył tajemną wiedzę a gdybyś musiał sam skonstruować jakieś podstawowe urządzenie to byś poległ na etapie w którym musiałbyś użyć podstawowych równań pomocnych przy ustalaniu jakie właściwości fizyko-chemiczne powinny mieć elementy tej konstrukcji, tak aby wytrzymały pracę urządzenia ale nie był przesadnie drogie...

Ja przynajmniej dałem przykład czegoś czego doświadcza każdy odblokowując swojego smartfona, a Ty w swojej chorobie umysłowej podałeś przykład niczego i sobie walisz konia nad trochę bardziej skomplikowaną nazwą...

C.Z.E.S.I.E.K

2017-05-23, 09:26
Mesjaszowaty napisał/a:

@up gdybyś posłuchał o czym gada kobitka przez pierwsze 3 minuty to byś nie pisał takich głupot

Czy jakiś pseudonaukowiec fizyk amator ogarnąłby patenty typu:
https://www.google.com/patents/US8073094
http://www.freepatentsonline.com/8933595.html
http://www.patentgenius.com/inventedby/HarameinNassimHolualoaHI.html
Należałoby w to wątpić.


Przyznam, że zmotywowałeś mnie do bliższego przyjrzenia się typowi.
Podsumowując, zmarnowałem czas. Typ nie powiedział niczego szokującego, co wykraczałoby poza oczekiwania.
Pomijając, że gość mówi w ch*j niepotrzebnych, oczywistych rzeczy (których celem jest uwiarygodnienie całej reszty).

Ogólnie nie wiem co miał na celu ten temat. Uświadomienie, że wszyscy jesteśmy głupi, bo jeden gość wie lepiej? Dlatego wrzuciłbym do tego samego wora co rzeszę jegomości od płaskiej ziemi i trotylu w soku brzozy.

Mesjaszowaty

2017-05-23, 15:30
Ork gdybyś oglądał lub czytał to co w linkach to byś nie pytał.Wyj***łem argumentacje na kilka stron a4 do ciebie i czesia i mi wyj***ło cały tekst także teraz będzie krótko.
Urządzenie ma na celu zasymulowanie plazmy w warunkach laboratoryjnych by móc ją badać, mierzyć,bawić się nią co tam k***a chcesza skoro 96% obserwowalnego świata we wszystkich skalach składa się właśnie z niej to ja nie widzę w tym niczego głupiego czy nieprzydatnego.
Gdzie ja ci k***a debilu pisałem,że jestem naukowcem czy też chce nim być i tworzyć jakiekolwiek urządzenia?
Jedź po kolesiu,który swoimi dokonaniami z roku na rok przebija się coraz dalej co tylko potwierdzają jego conowsze publikacje i zdobywanie uznania o dziwo w mainstreamie a tymczasem spuszczaj się w zmurszwiałą skarpete.

Czesiek a wrzucaj go gdzie chcesz nawet do wora z płaską ziemią(swoja droga sprobuj go zdebunkowac, ja szukalem k***a po calym necie, polecam ci rational wiki a plaskoziemcow to na uniwersytecie yt czy google zdebunkujesz po 5 min szukania) czy czym tam chcesz to tylko świadczy o twoim poziomie sp***olenenia ;) oglądałeś jego wystąpienia w cognos czy grenzwissenschaftler symposium?I cie nie zszokowal?No to nie zrozumiales o czym nawija.Poprostu.

P.S.Zauważyłem, że spod poprzedniego tematu o nim zniknęło koło 30 postów.Nu nu nu.Tam zawarta była racjonalna argumentacja stąd też taki opis w tym temacie o nie powtarzaniu się.Powtórzę jak będę musiał.

C.Z.E.S.I.E.K

2017-05-23, 20:42
Mesjaszowaty napisał/a:

oglądałeś jego wystąpienia w cognos czy grenzwissenschaftler symposium?I cie nie zszokowal?No to nie zrozumiales o czym nawija.Poprostu.


Odwrotnie. Właśnie przez to, że mnie nie zszokował jestem pewny, że go z grubsza rozumiem. Inaczej mam w przypadku gości snujących irracjonalne teorie, popierając je takimi samymi argumentami i skrótami myślowymi.

Podobało mi się porównanie go do Einsteina, a zaciekawiło czy też umrze na tętniaka aorty....

Ork.Fajny

2017-05-23, 22:36
Mesjaszowaty, urządzenia do generowania i manipulowania plazmą istnieją od dawna...

Mesjaszowaty

2017-05-24, 15:26
Oczywiście, wybacz mi że jestem taki leniwy i chciało mi się przetłumaczyć tylko tyle i aż tyle dla ciebie co do twojego zarzutu co do nazwy z filmów sci-fi klasy b.

A magnetohydrodynamic simulator that includes a plasma container. The magnetohydrodynamic simulator also includes an first ionizable gas substantially contained within the plasma container. In addition, the magnetohydrodynamic simulator also includes a first loop positioned adjacent to the plasma container, wherein the first loop includes a gap, a first electrical connection on a first side of the gap, a second electrical connection of a second side of the gap, and a first material having at least one of low magnetic susceptibility and high conductivity. The first loop can be made up from an assembly of one or a plethora or wire loop coils. In such cases, electrical connection is made through the ends of the coil wires. The magnetohydrodynamic simulator further includes an electrically conductive first coil wound about the plasma container and through the first loop.

The present invention relates generally to devices and methods useful in replicating the magnetohydrodynamics occurring in a variety of astrophysical objects. More particularly, the present invention relates to devices and methods useful in performing such replication in a low-energy, controlled laboratory environment.

To date, these devices have utilized liquids (i.e., liquid sodium) or charged liquids (i.e., charged liquid sodium) to model large astrophysical plasmas. These devices have also relied upon the use of strong magnetic fields to guide ions in the liquids or charged liquids along paths that ions in a plasma would follow.

The above notwithstanding, by definition, actual plasmas are gaseous. In other words, actual plasmas do not contain matter in a liquid or charged liquid state and using ions in liquids or charged liquids to replicate the behavior of ions in a plasma may have shortcomings. Accordingly, it would be desirable to provide novel devices capable of simulating the magnetohydrodynamics of large-scale plasmas in a non-liquid medium.

Tego nawet nie będę tłumaczył bo za długie.

Taka tam mała różnica.

Ork.Fajny

2017-05-24, 21:41
A wiesz co? Uznajmy że nie znam angielskiego i przetłumacz mi na Polski. Oczywiście możesz skrócić. Parę krótki zdań, które opisują genialność, wyjątkowość i potencjalne zastosowanie wystarczy.

Mesjaszowaty

2017-05-25, 10:13
Symulator magnetohydrodynamiczny, który zawiera pojemnik plazmowy. Symulator magnetohydrodynamiczny zawiera również pierwszy jonizujący gaz zasadniczo zawarty w pojemniku plazmowym. Ponadto, symulator magnetohydrodynamiczny zawiera również pierwszą pętlę umieszczoną w sąsiedztwie pojemnika plazmowego, przy czym pierwsza pętla zawiera szczelinę, pierwsze połączenie elektryczne po pierwszej stronie szczeliny, drugie połączenie elektryczne drugiej strony szczeliny, Oraz pierwszy materiał mający co najmniej jedną niską podatność magnetyczną i wysoką przewodność. Pierwsza pętla może być złożona z zespołu jednego lub wielu lub cewek pętli drutowych. W takich przypadkach połączenia elektryczne są wykonywane przez końce przewodów zwojowych. Symulator magnetohydrodynamiczny zawiera ponadto elektrycznie przewodzącą pierwszą cewkę nawiniętą wokół pojemnika plazmowego i przez pierwszą pętlę.
Niniejszy wynalazek odnosi się zasadniczo do urządzeń i sposobów użytecznych do powielania magnetohydrodynamiki występujących w różnorodnych obiektach astrofizycznych. Bardziej szczegółowo, niniejszy wynalazek dotyczy urządzeń i sposobów użytecznych do wykonywania takiej replikacji w niskoenergetycznym, kontrolowanym środowisku laboratoryjnym.
Do tej pory urządzenia te wykorzystywały płyny (tj. Ciekły sód) lub naładowane ciecze (tj. Naładowany ciekły sód) do modelowania dużych astrofizycznych plazm. Urządzenia te opierały się również na wykorzystaniu silnych pól magnetycznych do prowadzenia jonów w cieczy lub naładowanych cieczy wzdłuż ścieżek, w których następowałyby jony w osoczu.
Powyższe, z założenia, rzeczywiste plazmy są gazowe. Innymi słowy, rzeczywiste plazmy nie zawierają materii w ciekłym lub naładowanym cieczy, a użycie jonów w cieczy lub naładowanych cieczach do powielania zachowania jonów w osoczu może mieć uchybienia. Zgodnie z tym, pożądane byłoby dostarczenie nowych urządzeń zdolnych do symulowania magnetohydrodynamiki wielkomoramiennych plazm w środowisku niefiltrowym.
Przy czym kluczowe tu będzie:
Do tej pory urządzenia te wykorzystywały płyny (tj. Ciekły sód) lub naładowane ciecze (tj. Naładowany ciekły sód) do modelowania dużych astrofizycznych plazm
Powyższe, z założenia, rzeczywiste plazmy są gazowe. Innymi słowy, rzeczywiste plazmy nie zawierają materii w ciekłym lub naładowanym cieczy, a użycie jonów w cieczy lub naładowanych cieczach do powielania zachowania jonów w osoczu może mieć uchybienia(a tego by raczej nikt nie chciał).
Oraz:
Niniejszy wynalazek odnosi się zasadniczo do urządzeń i sposobów użytecznych do powielania magnetohydrodynamiki występujących w różnorodnych obiektach astrofizycznych. Bardziej szczegółowo, niniejszy wynalazek dotyczy urządzeń i sposobów użytecznych do wykonywania takiej replikacji w niskoenergetycznym, kontrolowanym środowisku laboratoryjnym.

A teraz zapytam ciebie i oczekuje odpowiedzi.Załóżmy,że nie wiem o co mu chodzi także wytłumacz mi w kilku prostych słowach:
Na czym polega jego teoria jednolitej unifikacji pola i jak do niej doszedł.
Jeśli nie napiszesz to tylko oznacza,że nic nie oglądałeś lub czytałeś z wrzucanych przeze mnie materiałów lub też poprostu nie zrozumiałeś co tylko by świadczyło jakim prowokacyjnym debilem jesteś.