18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Napromieniowani

The Butcher • 2011-03-22, 19:15
Wstrząsający dokument o eksperymentach jądrowych prowadzonych w ZSRR w latach 1949-1985, których ofiarami stały się tysiące Kazachów, obywateli okolic miasta Kurczatow. Przez ponad 40 lat Rosjanie przeprowadzili tu 456 testów nuklearnych, napromieniowując około 150 tys. ludzi. W wyniku ich działalności dawna baza wojskowa stanowi obecnie dom dla ludzi chorych na ślepotę, nowotwory, łamliwość kości itp. Ofiary eksperymentów jądrowych otrzymują od państwa skromne renty, zbyt małe, by dało się z nich utrzymać siebie i dzieci, cierpiące na skutek poważnych schorzeń genetycznych wywołanych promieniowaniem. Na domiar złego władze zastanawiają się nad oddaniem pod uprawę terenów, na których przeprowadzano doświadczenia. To, co uda się wyhodować na skażonej ziemi, będzie zabijać kolejne pokolenia Kazachów.

Tutaj pierwsza część

Reszta na youtube.

Voland

2011-03-23, 11:24
Z tym że bomby atomowe gwarantowały pokój to trochę racji jest. Kto tego nie rozumie to jego problem.. Z drugiej strony to mało im było pustkowi w zsrr że musieli to odpalać przy ludziach? Ruska patologia...

samozlo171

2011-03-23, 11:35
a ile motywów odj***li amerykanie... ale to oczywiście niewazne:P Mam cały dokument w lepszej jakości, jak ktoś poszukuje to linki wziałem chyba z Exsite.

modzgi

2011-03-23, 13:42
Zwyciężców się nie osądza......

Vasqezzzz

2011-03-23, 15:01
" modzgi
Zwyciężców się nie osądza......"

Ciebie to chyba słownik pokonał.

Coliber

2011-03-23, 17:21
@WhyMe? @Klocuszek Wchodząc na tą stronę czego się spodziwacie?

kapitansraczka

2011-03-23, 17:51
Wow dzięki za wrzucenie zajebistego dokumentu! Cały rząd ZSRR powinien zostać spalony na stosie za te wszystkie zbrodnie a każdy młody, durny komuszek jarający się tą ideologią wysłany do gazu. Mimo, że wpie**alam kanapki oglądając harda i nic mi nie jest to ten dokument jakoś robi tak, że mi dziwnie w środku... tak jakby współczucie się we mnie obudziło czy coś :shock:

szczur77

2011-03-23, 18:39
komp w izbie jest...faje kurzy...nie ma zle ;]

emilwkpg

2011-03-26, 03:38
j***ne ruski ! j***ne k***a mac zdupiale szmaty zaj***ne do k***y nedzy szczury !!!