18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Najpierw Syria, a następnie Iran." - Ron Paul

chemik600 • 2013-07-21, 19:22
Ron Paul przeciwstawia się uchwale w amerykańskim Senacie, która nakłada sankcję na Syrię i Iran co od zawsze oznacza przygotowanie gruntu pod przyszłe wojny z odizolowanymi i odciętymi krajami...
Zobaczcie i oceńcie sami...


PS. Ten film już raz został usunięty z mojego kanału na youtube bez żadnego powiadamiania mnie, dlatego chciałbym na wszelki wypadek go wgrać na tym portalu...

Cytat:

"Iran jest o kilka tygodni od przekroczenia czerwonej linii". Premier Izraela zapowiada atak


Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł, że jego kraj nie zawaha się przed atakiem na Iran, a do jego przeprowadzenia nie potrzebuje aprobaty Stanów Zjednoczonych. W wywiadzie dla telewizji CBS izraelski lider nakreślił także wyraźną "czerwoną linię", której przekroczenie przez Teheran może wiązać się z rozpoczęciem ataku. Do uprzedzającego uderzenia mogłoby dojść nawet w ciągu kilku tygodni.




Premier Netanjahu stwierdził, że ulepszanie wirówek potrzebnych do produkcji wzbogaconego uranu sprawiło, że Iran jest w stanie w niedługim czasie przekroczyć "czerwoną linię".
Granicę bezpieczeństwa Netanjahu ustalił na 250 kilogramów 20-procentowego wzbogaconego uranu, co pozwoliłoby wyprodukować bombę atomową. Jak podkreślił premier, do tej pory Teheran zmagazynował 190 kilogramów, a jeszcze pół roku temu miał tylko 110 kilogramów radioaktywnego surowca.

- Zbliżają się. Muszą zrozumieć, że nie dostaną pozwolenia na przekroczenie (czerwonej linii) - mówił Netanjahu w wywiaadzie dla CBS.

Zapytany o możliwość uprzedzającego ataku, odpowiedział, że Izrael "nie będzie czekał aż będzie za późno". - Nie możemy na to pozwolić - mówił, podkreślając, że amerykański i izraelski "zegar" w tej sprawie "bije w odmiennym tempie".

- Jesteśmy bardziej narażeni, a więc najprawdopodobniej musimy odpowiedzieć na pytanie o to, jak zatrzymać Iran, zanim odpowiedzą na nie Stany Zjednoczone. Jako premier Izraela jestem zdeterminowany, by czynić wszystko, co konieczne, w obronie mojego kraju, jedynego w swoim rodzaju Państwa Żydowskiego, przed reżimem, który grozi nam ponowną eksterminacją - mówił Netanjahu.

Izraelczyk nie pozostawił także złudzeń w związku z nowym prezydentem Iranu Hasanem Rowhani. - Krytykował swojego poprzednika Mahmuda Ahmadineżada za bycie wilkiem w wilczej skórze. A jego strategia, to być wilkiem w owczej skórze. Uśmiechać się i budować bombę - ostrzegał.

Jak podkreśla "Jerusalem Post", ostra retoryka Benjamina Netanjahu jest obliczona na ponowne uznanie atomowego Iranu za sprawę najwyższej wagi. Według izraelskiego dziennika, część kręgów władzy, po wyborach prezydenckich w Iranie, przestała traktować ten temat w sposób priorytetowy.

CBS, jpost.com, WP.PL | dodane 2013-07-15 (13:20)



PS. 2
Chciałbym się bardzo mylić i nie mieć racji w tej kwestii, ale mam wrażenie że to już jest od dawna zaplanowane i bardzo daleko posunięte. Izrael zaatakuje Iran, naturalnie Iran odpowie na atak w bardzo brutalny i brzydki sposób przynajmniej tak to propagandowe media wykreują tzw. "cywilizowanego zachodu" i chcąc nie chcąc USA jako żandarm świata będzie musiał się wstawić za biednym i bezbronnym Izraelem? I wydaje mi się, że znów siły koalicyjne dopomogą w tym Polska gdzie już wspólne ćwiczenia były poczynione:
Cytat:

Polskie "Jastrzębie" wylądowały w Izraelu. F-16 z polskimi pilotami za sterami będą przez dwa tygodnie uczestniczyć w ćwiczeniach z Izraelczykami. - Celem wspólnych manewrów jest zbudowanie podstaw do współpracy naszych sił zbrojnych - stwierdził dowódca ćwiczącego z Polakami izraelskiego 10 dywizjonu, generał Omer. Jak podało izraelskie lotnictwo wojskowe (IAF), polskie F-16 z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku dotarły do Izraela w tym tygodniu. Myśliwce wylądowały w bazie Ovda na południu kraju, gdzie stacjonuje izraelski dziesiąty dywizjon "Latający Smok".

Jak podaje IAF, polska delegacja pozostanie w bazie Ovda na następne dwa tygodnie, podczas których będą ćwiczyć w powietrzu i na ziemi "koncentrując się na nalotach na cele". Izraelski portal Ynetnews precyzuje, że lotnicy będą się koncentrować na przeprowadzaniu precyzyjnych uderzeń na cele lądowe i przechwytywaniu wrogich samolotów. Polacy i Izraelczycy na zmianę będą pełnić rolę atakujących i broniących.
Maszyny wchodzące w skład "Latającego Smoka" podczas ćwiczeń często odgrywają tak zwaną rolę "agresorów", czyli symulują przeciwnika. W skład dziesiątego dywizjonu wchodzą F-15 i F-16 różnych wersji. Z racji bycia "agresorami", piloci tych maszyn należą do najczęściej ćwiczących w całym izraelskim lotnictwie i często biorą udział we wspólnych lotach z zagranicznymi gośćmi.
- Cieszymy się z obecności gości i dalszego legitymizowania działań IAF. Zarówno my jak i Polacy jesteśmy póki co pod wrażeniem siebie nawzajem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich poziomu i nawiązanych relacji - stwierdził generał Omer.
- Ćwicząc z IAF stykamy się z zupełnie nowymi poligonami i infrastrukturą. Na przykład trenując w Europie nie możemy próbować lotów na niskich wysokościach - powiedział reporterowi izraelskiego wojska gen. Łukasz Fiatek. - Udając się do Izraela wiedzieliśmy, że IAF to jedne z najbardziej doświadczonych sił powietrznych na świecie dzięki różnym operacjom i wojnom, w których brały udział. My jesteśmy przyzwyczajeni do ćwiczenia w pokoju, ale Wy ciągle jesteście zmuszeni do codziennego wypełniania misji mających na celu zwalczanie terroryzmu - dodał Fiatek.
Obie strony zapewniają, że będą dążyć do dalszego zacieśnienia relacji i ich pogłębienia. Jak podaje Ynetnews, spodziewane jest ustalenie ćwiczeń lotników izraelskich w Polsce. Dla Izraelczyków najciekawsza byłaby możliwość wypróbowania się w symulowanej walce z polskimi MiG-29, które są ciągle wykorzystywane w lotnictwie na przykład Syrii, czyli potencjalnego wroga.

Źródło: TVN24, Ynet, IAF



...I mamy gotowy scenariusz na WW III, gdzie amerykański odpowiednik Adolfa H., mianowicie Barack Hussein Obama II będzie mógł uciec od inflacji i od nieziemskich długów i nadchodzącego kryzysu ekonomicznego w USA, podobnie jak w 1939 zrobił to słynny Adolf. Tam też ekipa Adolfa H. podpaliła Reichstag aby mieć ogólne pozwolenie na walkę z "terroryzmem", a w USA z kolei ekipa Busha musiała "podpalić" trochę bardziej skomplikowane budynki. Historia bardzo lubi się powtarzać od wieków, ale miejmy nadzieję że to tylko chore fantazje i "teorie spiskowe", bo co innego nam pozostaje :-) ?
Proszę to traktować jako powieść fantasy, a wszelkie osoby przedstawione w tekście są fikcyjne i teoretycznie nie mają odpowiedników w rzeczywistości... :-)

Realbartu

2013-07-21, 23:24
@ostatni, szer.Lucjan

Proponowałbym poczytać trochę o Iranie czy to takie ciapaki o jakich myślicie. To samo Syria...
Gdzieś coś słyszeli, a gówno wiedzą...

Emiliev

2013-07-21, 23:26
Powiem krótko-kto trzymał z żydami po II wś, dobrze na tym wyszedł-patrz. USA.

Blizzard93

2013-07-21, 23:29
Z jednej strony chcą napie**alać ciapatych, oczywiście bez żadnych podstaw, ale mi to akurat zwisa... Z drugiej strony wk***ia mnie to, że będą walczyć u boku j***nych pejsatych sk***ysynów, którym grzybek atomowy nad Jerozolimą, zafundowany przez Iran, należy się jak mało komu. Pejsy mają problem z Iranem - ok, lecz niech rozwiążą go sobie sami, na własną rękę.
Jeśli nasz kochany Polski rząd będzie chciał wysłać Polaków do wojny, którą sobie wymyśliły j***ne żydowskie ścierwa, to k***a pierwszy raz, pod względem jedynie tej wojny będę pieprzonym pacyfistą.

zypon

2013-07-21, 23:32
@up
tak tak z całą pewnością gdyby nie przyjaźń amerykańsko izraelska usa byłoby jak jak demokratyczna republika konga

Emiliev

2013-07-21, 23:39
Btw nie rozumiecie głąby, że tu chodzi o kontrolowanie bliskiego wschodu? Przypuśćmy, że dochodzi do wy je ba nej wojny i co? latają atomówki nad głowami? Nie idioci. jest walka, między państwami, spójrzcie gdzie USA maja względy, jest korea? No jest, jest Polandia z drugiej strony? No jest, jest izrael na bliskim? No jest, jest Arabia? No jasne, że jest, więc USA może ogarniać swoje wojska-teraz spójrzcie na mapę, od AZJI WSCHODNIEJ DO EUROPY ZACHODNIEJ, po przez po poludniowa ORAZ bliski wschód :) A iran miedzy nami to straszak, gowno ma i tyle w temacie, pokazali jakie maja mysliwce, z tektury na hali, ktore potem w photoshopie dali na tle nieba, ale niestety bylo na nich swiatlo reflektorow z hangaru :D Dla niekumatych kopiuj-wklej.

Zypon chlopcze, nie wiem czy wiesz, ale po 2 ws, wiele krajów bylo w slabej formie, USA pomogly im -plan Marshalla i zydom(wlasne panstwo na terenach palestyny KTORA JEST DZISIAJ AUTONOMIA-co mnie boli)
, gdy w latach 60/70 sie zaczelo krecic, to USA przodowaly? CZEMU NIE ZSRR SKORO 'WYGRALI WOJNE'

runelord66

2013-07-21, 23:40
Do wszystkich broniących naszych biednych polskich żołnierzy: żaden polski żołnierz nie został zmuszony do wyjazdu, mało tego, polscy żołnierze sami garną się do wyjazdu. Dlaczego? Bo dostają za to grubą kasiorę. Dlatego wybucham w twarz każdemu, kto pisze o tym, jakie to niesprawiedliwe, że Polacy giną za USA. Giną za kasę i dlatego, że sami postanowili podjąć ryzyko.

ostatni

2013-07-21, 23:49
Realbartu napisał/a:

@ostatni, szer.Lucjan

Proponowałbym poczytać trochę o Iranie czy to takie ciapaki o jakich myślicie. To samo Syria...
Gdzieś coś słyszeli, a gówno wiedzą...



ahahah co mam czytać? Radziecko-lewackie gazetki? Iran to jedno z najbardziej radykalnych islamskich państw. Co ty w ogóle pie**olisz? Turasy są poj***ne, a im dalej na wschód i południe tym gorzej.

Jeszcze może mam uwierzyć w te bajki o energetyce jądrowej w kraju, w którym ropa jest tańsza od wody? W takim Dubaju w temperaturze +40 ciapaki wybudowały stok narciarski, a energia do chlodzenia jest pozyskiwana ze spalania ropy, tak jak i energia do zasilenia całego kraju. A biedni Irańczycy nie mogą się obyć bez elektrowni atomowej. Ja jebie, kolejne dziecko wierzące w lewackie bajeczki.

sz...........an

2013-07-22, 00:04
@up

ostatni, daj spokój nie warto strzępić klawiszy :P te spiskowce które zyją tylko od afery do afery, wierząc że wikileaks to jedyne słuszne źródło informacji, USA to zło a jedyne co nas może ocalić to W. Putin już dawno popadły w swoje teorie do tego stopnia, że jakiekolwiek racjonalne wytłumaczenie dlaczego jest dobrze jak jest do nich nigdy nie dotrze.

prawda jest taka, że żaden kraj źle nie wyszedł na okupacji amerykańskiej (przykład Japonia, niemcy zachodnie, korea płd.) jedynie takie ciapackie gówniane kraje typu irak/afganistan które same wybijają własnych obywateli, totalne demoludy które należy zneutralizować, oraz lewackie ścierwa przyklaskujące każdemu pajacowi który wyjawi jakieś tam tajemnice wywiadowcze mogą się cieszyć z tego, że np. żołnierzowi NATO urwało łeb gdzieś na misji.

Realbartu napisał/a:

@ostatni, szer.Lucjan

Proponowałbym poczytać trochę o Iranie czy to takie ciapaki o jakich myślicie. To samo Syria...
Gdzieś coś słyszeli, a gówno wiedzą...



A ty k***a przestań czytać wikileaks czy inne pacyfistyczne lewackie zj***ne stronki i zerknij na to co się dzieje w anglii czy francji.... multikulti pie**olone. Wielki ekspert w dziedzinie "ratujmy ciapatych oni nie są źli.. dajmy im pracę a USA należy znisczyć" :idzwch*j:

Crem0wy

2013-07-22, 00:06
ostatni napisał/a:

Zginie trochę ciapatych, komu to przeszkadza? Lewakom?


Nie udawaj "prawaka" proszę cię... My na prawicy nie lubimy jak ktokolwiek umiera kto nas nie zaatakował. A Iran to kraj który nie ma wrogich zamiarów do nas. Przynajmniej na ten czas. Ale to ostatnie zdanie można i napisać w sprawie takich potęg jak Luksemburg albo Liechtenstein.

szer.Lucjan napisał/a:

jak ogarniesz swój zdebilniały umysł to dowiesz się, że USA wspierało każdego kto był w stanie uporać się z III rzeszą.


Nie wolno zapominać że w Białym Domu siedział szpieg i agent wpływu Stalina a żona Roosevelta jawnie sympatyzowała z komunistyczną partią USA, czyli oddział wywiadu ZSRR na USA.

ostatni napisał/a:

Jak ty skończysz podstawówkę może domyślisz się, że Polska istnieje, bo USA maja taki kaprys.


Ruskie miały taki Kaprys. USA szczerze mówiąc ch*ja wiedziało wtedy na temat sytuacji w Polsce a wywiad ZSRR ich faszerował kłamstwami. A potem to już było za późno i wojna więcej by pochłonęła niż uratowała.

ostatni napisał/a:

ahahah co mam czytać? Radziecko-lewackie gazetki? Iran to jedno z najbardziej radykalnych islamskich państw. Co ty w ogóle pie**olisz? Turasy są poj***ne, a im dalej na wschód i południe tym gorzej.


Im dalej na wschód tym mniejsza możliwość ataku. Ale co ja wiem...

ostatni napisał/a:

Jeszcze może mam uwierzyć w te bajki o energetyce jądrowej w kraju, w którym ropa jest tańsza od wody? W takim Dubaju w temperaturze +40 ciapaki wybudowały stok narciarski, a energia do chlodzenia jest pozyskiwana ze spalania ropy, tak jak i energia do zasilenia całego kraju. A biedni Irańczycy nie mogą się obyć bez elektrowni atomowej. Ja jebie, kolejne dziecko wierzące w lewackie bajeczki.


Jak tam będziesz tyle powtarzał słowo "lewak" to się ktoś wreszcie kapnie że sam nim jesteś...
A co do pozostałej treści cytatu: Nie wiem czy wiesz ale cena ilości ropy która wytwarza X energii, jest o wiele wyższa nić ilość materiału radioaktywnego wymaganego do produkcji X energii, na dodatek jest czystsza a co najważniejsze lepiej się go eksploatuje niż objętościowo większą ilość ropy potrzebną do produkcji energii.
Więc lepiej jest im sprzedawać ropę i produkować(to nawet tańsze od kupna) albo kupować te materiały. Ale co ja wiem. Ja tylko robie rachunek strat i zysków...

ostatni

2013-07-22, 00:28
Crem0wy napisał/a:

Nie udawaj "prawaka" proszę cię... My na prawicy nie lubimy jak ktokolwiek umiera kto nas nie zaatakował. A Iran to kraj który nie ma wrogich zamiarów do nas. Przynajmniej na ten czas. Ale to ostatnie zdanie można i napisać w sprawie takich potęg jak Luksemburg albo Liechtenstein.



Koran jest w większości przypadków jedyną książką jaką przeczytał przeciętny ciapak w Iranie. Przeczytaj koran, potem wypowiadaj się na temat ich zamiarów.


Crem0wy napisał/a:

Nie wolno zapominać że w Białym Domu siedział szpieg i agent wpływu Stalina a żona Roosevelta jawnie sympatyzowała z komunistyczną partią USA, czyli oddział wywiadu ZSRR na USA.



I co z tego? Na szczęście lewactwo nie zniszczyło jeszcze wtedy tradycyjnych wartości i w USA rządził prezydent, a nie jego żona.


Crem0wy napisał/a:

Ruskie miały taki Kaprys. USA szczerze mówiąc ch*ja wiedziało wtedy na temat sytuacji w Polsce a wywiad ZSRR ich faszerował kłamstwami. A potem to już było za późno i wojna więcej by pochłonęła niż uratowała.



Ja piszę o dzisiejszej Polsce, gdyby nie ekonomiczna ofensywa USA, dolary płynące poprzez KK do naszej opozycji itd. to dziś dalej idąc na grzyby mógłbyś natrafić na ruskie wojsko w środku lasu.


Crem0wy napisał/a:

Im dalej na wschód tym mniejsza możliwość ataku. Ale co ja wiem...



no chyba niewiele, bo czym dla ciapka jest wysadzić się w środku miasta, nieważne czy jest to ładunek konwencjonalny czy mała bombka atomowa


Crem0wy napisał/a:

A co do pozostałej treści cytatu: Nie wiem czy wiesz ale cena ilości ropy która wytwarza X energii, jest o wiele wyższa nić ilość materiału radioaktywnego wymaganego do produkcji X energii, na dodatek jest czystsza a co najważniejsze lepiej się go eksploatuje niż objętościowo większą ilość ropy potrzebną do produkcji energii.



Ach, bo ciapaki potrafią liczyć i nie wierzą w bajki o 72 dziewicach w zamian za rozpie**olenie innowierców. Poza tym mają tyle ropy, że nieopłacalne jest budowanie elektrowni w tym momencie, bo zanim zasoby się skończą to elektrownia przestanie działać.

Ps. Na energetyce też się znasz? Dawaj materiały i źródła, bo nikt ci tu nie wierzy.

Crem0wy

2013-07-22, 01:37
ostatni napisał/a:

Koran jest w większości przypadków jedyną książką jaką przeczytał przeciętny ciapak w Iranie. Przeczytaj koran, potem wypowiadaj się na temat ich zamiarów.


Nie mylisz tekstów z Koranu z tekstami Sunny?


ostatni napisał/a:

I co z tego? Na szczęście lewactwo nie zniszczyło jeszcze wtedy tradycyjnych wartości i w USA rządził prezydent, a nie jego żona.


Zapoznaj się ze stanem zdrowie prezydenta w czasie przed i w trakcie II WŚ... Rządziła jego żona i ludzie z jego otoczenia bo ten niestety miał poważne problemy.


ostatni napisał/a:

Ja piszę o dzisiejszej Polsce, gdyby nie ekonomiczna ofensywa USA, dolary płynące poprzez KK do naszej opozycji itd. to dziś dalej idąc na grzyby mógłbyś natrafić na ruskie wojsko w środku lasu.


Gdybyś należał do obozu prawicy to: Raz, wiedziałbyś że opozycja to w większości zdrajcy, więc te dolary nie szłe na żadne szczytne cele. Dwa, Sowiety się rozpadały i dokumenty z ich politbiura jasno mówią że wojsk żadnych nie wprowadziliby a to co u nas stacjonowało to mały garnizon szybko by się wycofało wraz z upadkiem ich kraju...


ostatni napisał/a:

no chyba niewiele, bo czym dla ciapka jest wysadzić się w środku miasta, nieważne czy jest to ładunek konwencjonalny czy mała bombka atomowa


Rozumiem że masz dowody na to że Iran wspiera terrorystów i podzielisz się nimi...?


ostatni napisał/a:

Ach, bo ciapaki potrafią liczyć i nie wierzą w bajki o 72 dziewicach w zamian za rozpie**olenie innowierców. Poza tym mają tyle ropy, że nieopłacalne jest budowanie elektrowni w tym momencie, bo zanim zasoby się skończą to elektrownia przestanie działać.




ostatni napisał/a:

Ps. Na energetyce też się znasz? Dawaj materiały i źródła, bo nikt ci tu nie wierzy.


A na czym ty się znasz? Bo jak na razie także robisz za speca od wszystkiego...
Ale dobra...
Źródła:
ceny -> http://www.infomine.com/investment/metal-prices/uranium-oxide/
ropa -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciep%C5%82o_spalania & http://pl.wikipedia.org/wiki/Ropa_naftowa
uran -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Uran_(pierwiastek)

Jedna beczka Ropy to koszt 108,85$.
Jedna beczka zawiera 159l. Czyli ok. 140kg ropy. 140kg ropy to około 538moli. 1 mol ropy średni daje 3209kJ energii. Czyli mamy jej: 1,8 GJ. To kosztuje 108$. Czyli daje: ~16MJ/$.

Jeden funt uranu to 453g uranu.
Z jednego grama uzyskujemy ok. 20mld J czyli 20mln kJ.
Czyli jeden funt uranu daje nam 8 TJ po uwzględnieniu że tylko ok. 90% rudy to uran a reszta to tlen. Jeden funt kosztuje ok. 37.85$. A to daje: ~210917MJ/$.

To daje jakby 13tys razy więcej energii wzamian za wydanie 1$ na uran w stosunku do ropy...

Oczywiście to czysto teoretyczne wartości, na dodatek pisane po północy, więc czuj się śmiało aby je podważać.

ostatni

2013-07-22, 01:58
Crem0wy napisał/a:

Nie mylisz tekstów z Koranu z tekstami Sunny?



Nie.

Crem0wy napisał/a:

Zapoznaj się ze stanem zdrowie prezydenta w czasie przed i w trakcie II WŚ... Rządziła jego żona i ludzie z jego otoczenia bo ten niestety miał poważne problemy.



Byłeś tam? Widziałeś? Zresztą potem było wielu innych prezydentów, którzy działali na rzecz Polski.


Crem0wy napisał/a:

Raz, wiedziałbyś że opozycja to w większości zdrajcy, więc te dolary nie szłe na żadne szczytne cele.



Źródło?

Crem0wy napisał/a:

Dwa, Sowiety się rozpadały i dokumenty z ich politbiura jasno mówią że wojsk żadnych nie wprowadziliby a to co u nas stacjonowało to mały garnizon szybko by się wycofało wraz z upadkiem ich kraju...



Dokumenty sowietów są takie wiarygodne. A wojska radzieckie to nie były małe garnizony, na pomorzu zachodnim utrzymywały broń atomową w gotowości do uzycia i wyprowadzały się z Polski 2 lata po oficjalnym ogłoszeniu upadku ZSRR.

Crem0wy napisał/a:

A na czym ty się znasz? Bo jak na razie także robisz za speca od wszystkiego...
Ale dobra...
Źródła:
ceny -> http://www.infomine.com/i.../uranium-oxide/
ropa -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciep%C5%82o_spalania & http://pl.wikipedia.org/wiki/Ropa_naftowa
uran -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Uran_(pierwiastek)

Jedna beczka Ropy to koszt 108,85$.
Jedna beczka zawiera 159l. Czyli ok. 140kg ropy. 140kg ropy to około 538moli. 1 mol ropy średni daje 3209kJ energii. Czyli mamy jej: 1,8 GJ. To kosztuje 108$. Czyli daje: ~16MJ/$.

Jeden funt uranu to 453g uranu.
Z jednego grama uzyskujemy ok. 20mld J czyli 20mln kJ.
Czyli jeden funt uranu daje nam 8 TJ po uwzględnieniu że tylko ok. 90% rudy to uran a reszta to tlen. Jeden funt kosztuje ok. 37.85$. A to daje: ~210917MJ/$.

To daje jakby 13tys razy więcej energii wzamian za wydanie 1$ na uran w stosunku do ropy...

Oczywiście to czysto teoretyczne wartości, na dodatek pisane po północy, więc czuj się śmiało aby je podważać.



Jeszcze porównaj koszta budowy elektrowni na ropę, które ciapaki już posiadają i elektrowni atomowej oraz jej sprawność :lol:

A i ropy chyba nie muszą kupować :roll:

Crem0wy

2013-07-22, 11:13
ostatni napisał/a:

Nie.


Źródło?

ostatni napisał/a:

Byłeś tam? Widziałeś? Zresztą potem było wielu innych prezydentów, którzy działali na rzecz Polski.


A ty byłeś że wiesz że było inaczej...? Nie więc nie pie**ol w ten sposób.
To są fakty opisane przez wiele źródeł, mówiące o tym że Roosevelt był chorowity a ostatnie lata co wylewy co chwilę.
Z resztą. To on zapoczątkował tak zwany New Deal. Czyli lewicowe zmiany po I WŚ. Przypominam że lewicowość nie wzięła się w Europie i Ameryce znikąd. Ona przybyła wraz z agentami sowieckimi i pożytecznymi idiotami.


ostatni napisał/a:

Źródło?


IPN i sam wywiad PRLu? Np. Książka pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Masz tam kopie dokumentów świadczących o tym że np. Wałęsa robił dla SB.
Jeden przykład to za mało, więc dam jeszcze.
Wywiad niemiecki? Wpisz w wyszukiwarkę "Geremek namawiający do likwidacji Solidarności - Dokument Stasi" masz tam ciekawą rozmowę.
Sytuacja w kraju po 89tym? Kiszczak I Jaruzelski, dwóch ludzi winnych wielu masakrom i zabójstwom, piastujący najwyższe urzędy w rządzie...?

ostatni napisał/a:

Dokumenty sowietów są takie wiarygodne. A wojska radzieckie to nie były małe garnizony, na pomorzu zachodnim utrzymywały broń atomową w gotowości do uzycia i wyprowadzały się z Polski 2 lata po oficjalnym ogłoszeniu upadku ZSRR.


Dokumenty Sowietów, a raczej komunistów ogólnie w tym znane nam polskie teki np. Bolka, powstawały po to aby za parę lat inny towarzysz, który ma zająć się jakimś "problemem", mógł je wziąć do ręki, przeczytać i wysnuć z nich jakieś wnioski lub informacje które pozwolą mu jego problem opanować.
Chcesz mi powiedzieć że komuniści sami sobie fałszowali dokumenty wywiadowcze a potem z nich korzystali...?
To nawet mój 5letni kuzyn potrafił stwierdzić że lepiej nie zapisywać kłamstw w swoim "magicznie tajnym dzienniczku", bo jak się potem zapomni to się w te kłamstwa uwierzy i będzie problem. A ty ponad 20lat masz i tego nie wiesz.

ostatni napisał/a:

Jeszcze porównaj koszta budowy elektrowni na ropę, które ciapaki już posiadają i elektrowni atomowej oraz jej sprawność :lol:


Śmieszny jesteś. Kwestia dotyczyła samego źródła energii.
Koszta budowy elektrowni atomowej tu: http://www.synapse-energy.com/Downloads/SynapsePaper.2008-07.0.Nuclear-Plant-Construction-Costs.A0022.pdf
A kosztów budowy elektrowni na ropę ci nie znajdę bo najwidoczniej nikt prócz Dubaju takich nie buduje. O ile oni w ogóle budują a nie po prostu ty sobie pie**olnąłeś coś bez sensu.
Więc jeśli zakładasz że ona są tańsze to pokaż źródło tych danych.

Poza tym to jest na odwrót. Iran od dawna ma albo miał elektrownie, bo nie wiem jak żydki i ich naloty ostatnio, i kolejne w drodze a raczej nie posiada elektrowni na ropę, czy jak to ch*jstwo nazywasz tam...

ostatni napisał/a:

A i ropy chyba nie muszą kupować :roll:


Błyskotliwy to ty nie jesteś co...?
Skoro ropy która wytwarza X energii musi być więcej od uranu i na dodatek jest droższa ropa, to chyba każdy nie-debil wie że lepiej sprzedać ropę i kupić uran...

ostatni

2013-07-22, 11:54
Crem0wy napisał/a:

Źródło?



Koran?


Crem0wy napisał/a:

A ty byłeś że wiesz że było inaczej...? Nie więc nie pie**ol w ten sposób.
To są fakty opisane przez wiele źródeł, mówiące o tym że Roosevelt był chorowity a ostatnie lata co wylewy co chwilę.
Z resztą. To on zapoczątkował tak zwany New Deal. Czyli lewicowe zmiany po I WŚ. Przypominam że lewicowość nie wzięła się w Europie i Ameryce znikąd. Ona przybyła wraz z agentami sowieckimi i pożytecznymi idiotami.



I co z tego, że jeden Roosevelt był chorowity. Co z tego, że w USA KGB miało kilku agentów. Pomyśl ilu agentów miało CIA, że ZSRR jest już przeszłością. „Mr. Gorbachev, tear down this wall!" Rozumiem, że ten tekst twoim zdaniem ułożyli również ruscy agenci w Białym Domu.

Crem0wy napisał/a:

IPN i sam wywiad PRLu? Np. Książka pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Masz tam kopie dokumentów świadczących o tym że np. Wałęsa robił dla SB.
Jeden przykład to za mało, więc dam jeszcze.
Wywiad niemiecki? Wpisz w wyszukiwarkę "Geremek namawiający do likwidacji Solidarności - Dokument Stasi" masz tam ciekawą rozmowę.
Sytuacja w kraju po 89tym? Kiszczak I Jaruzelski, dwóch ludzi winnych wielu masakrom i zabójstwom, piastujący najwyższe urzędy w rządzie...?



Oczywiście, że w Solidarności było kilka gnid. Ale cały ten ruch społeczny i jego działania mogly istniec tylko dzięki dolarom sączącym się kościelnymi ścieżkami. Gdyby USA konsekwentnie nie osłabiały ZSRR wciągając go w wyścig zbrojeń dziś dalej żylibyśmy w PRL-u.


Crem0wy napisał/a:

Dokumenty Sowietów, a raczej komunistów ogólnie w tym znane nam polskie teki np. Bolka, powstawały po to aby za parę lat inny towarzysz, który ma zająć się jakimś "problemem", mógł je wziąć do ręki, przeczytać i wysnuć z nich jakieś wnioski lub informacje które pozwolą mu jego problem opanować.
Chcesz mi powiedzieć że komuniści sami sobie fałszowali dokumenty wywiadowcze a potem z nich korzystali...?
To nawet mój 5letni kuzyn potrafił stwierdzić że lepiej nie zapisywać kłamstw w swoim "magicznie tajnym dzienniczku", bo jak się potem zapomni to się w te kłamstwa uwierzy i będzie problem. A ty ponad 20lat masz i tego nie wiesz.



Komuniści mogli fałszować dokumenty na potrzebę chwili i dalej wywiady chętnie posługują się tą sztuczką. Jesteś naiwny jak dziecko we mgle.


Crem0wy napisał/a:

Śmieszny jesteś. Kwestia dotyczyła samego źródła energii.
Koszta budowy elektrowni atomowej tu: http://www.synapse-energy...Costs.A0022.pdf
A kosztów budowy elektrowni na ropę ci nie znajdę bo najwidoczniej nikt prócz Dubaju takich nie buduje. O ile oni w ogóle budują a nie po prostu ty sobie pie**olnąłeś coś bez sensu.
Więc jeśli zakładasz że ona są tańsze to pokaż źródło tych danych.

Poza tym to jest na odwrót. Iran od dawna ma albo miał elektrownie, bo nie wiem jak żydki i ich naloty ostatnio, i kolejne w drodze a raczej nie posiada elektrowni na ropę, czy jak to ch*jstwo nazywasz tam...



Zwykła konwencjonalna elektrownia cieplna napędzana gazem, ropą, węglem, biomasą czy czym tam sobie wymyślisz jest wielokrotnie tańsza w budowie niż elektrownia atomowa. Aty sobie szczekaj co tam chcesz i dostarczaj mi rozrywki rzucając linkami z wikipedii.

Cytat:

Błyskotliwy to ty nie jesteś co...?
Skoro ropy która wytwarza X energii musi być więcej od uranu i na dodatek jest droższa ropa, to chyba każdy nie-debil wie że lepiej sprzedać ropę i kupić uran...



Głupiec zawsze uznaje za głupotę rzeczy których nie rozumie. Nawet Polscy chłopi są od ciebie mądrzejsi i budują przy domach silosy na zboże by nie sprzedawać go od razu po niskiej cenie. Tak samo jest z Iranem. Gdyby zwiększyli podaż ropy musieliby ją sprzedawać za 20USD za baryłkę co byłoby marnym interesem. A tak to sprzedadzą jej trochę, resztę spalą. Dodatkowo Iran należy do OPEC, i jest pilnowany, żeby żeby do takich głupot nie dochodziło. Więc weź swój kajecik i marsz do książek, potem dopiero się wypowiadaj. 8-)

Crem0wy

2013-07-22, 12:44
ostatni napisał/a:

Koran?


Fragmenty by się przydały...

ostatni napisał/a:

I co z tego, że jeden Roosevelt był chorowity. Co z tego, że w USA KGB miało kilku agentów. Pomyśl ilu agentów miało CIA, że ZSRR jest już przeszłością. „Mr. Gorbachev, tear down this wall!" Rozumiem, że ten tekst twoim zdaniem ułożyli również ruscy agenci w Białym Domu.


ZSRR padło ze względów ekonomicznych. Potwierdza to ogłoszenie bankructwa przez Rosję bodajże w 1998r. gdzie nie udało im się nawet po odwilży i lekkiej dawce kapitalizmu tego powstrzymać...
A CIA w czasie II WŚ nie działało nawet w 1/10 tak dobrze jak działały służby Sowietów, bo CIA nie istniało wtedy a jej poprzednicy to raczej słabo sobie radzili kiedy USA niedawno skończyła z polityką izolowania się. Co z resztą potwierdza fakt że Prezydent tego czasu ch*ja widział o stanie ZSRR na jakiejkolwiek płaszczyźnie a ZSRR miało szpiega w Białym Domu.
Nie podstawiaj mi argumentów powojennych w dyskusji dotyczącej czasów wojny i przed nią.

ostatni napisał/a:

Oczywiście, że w Solidarności było kilka gnid. Ale cały ten ruch społeczny i jego działania mogly istniec tylko dzięki dolarom sączącym się kościelnymi ścieżkami. Gdyby USA konsekwentnie nie osłabiały ZSRR wciągając go w wyścig zbrojeń dziś dalej żylibyśmy w PRL-u.


Jakim cudem organizacja która po stanie wojennym była wypełniona agenturą ubecką co IPN potwierdza, miałaby mieć na celu transformację kraju tak by wyciągnąć z go z rąk swoich pracodawców?
Pragnę zauważyć że w innych krajach typu Czechy czy Węgry, nie zanotowano rzekomej pomocy USA dla opozycji, a mimo wszystko nie dość że się transformowali, to jeszcze osądzili komuchów.

ostatni napisał/a:

Komuniści mogli fałszować dokumenty na potrzebę chwili i dalej wywiady chętnie posługują się tą sztuczką. Jesteś naiwny jak dziecko we mgle.


Szkoda tylko że potrzeba chwili w przypadku Bolka, nastąpiła jakieś 20lat przed możliwym wykorzystaniem tych dokumentów. Chcesz mi powiedzieć że UB robiło haki na każdego, człowieka w PRLu, bo nigdy nie wiadomo czy za 20lat nie będzie szefem wielomilionowej organizacji?
Kto tu jest kuźwa naiwny...?

ostatni napisał/a:

Zwykła konwencjonalna elektrownia cieplna napędzana gazem, ropą, węglem, biomasą czy czym tam sobie wymyślisz jest wielokrotnie tańsza w budowie niż elektrownia atomowa. Aty sobie szczekaj co tam chcesz i dostarczaj mi rozrywki rzucając linkami z wikipedii.


W takim razie śmiało przedstaw swoje argumentu w postaci licz i źródeł.
A ta kretyńska uwaga co do linków do Wikipedii jest kretyńska, bo idioto to co podałem to podstawowa wiedza z zakresu fizyki. Chcesz mi powiedzieć że to też na wiki fałszują albo co chwilę ktoś zmienia dane na złe dla jaj...?

ostatni napisał/a:

Głupiec zawsze uznaje za głupotę rzeczy których nie rozumie. Nawet Polscy chłopi są od ciebie mądrzejsi i budują przy domach silosy na zboże by nie sprzedawać go od razu po niskiej cenie. Tak samo jest z Iranem. Gdyby zwiększyli podaż ropy musieliby ją sprzedawać za 20USD za baryłkę co byłoby marnym interesem. A tak to sprzedadzą jej trochę, resztę spalą. Dodatkowo Iran należy do OPEC, i jest pilnowany, żeby żeby do takich głupot nie dochodziło. Więc weź swój kajecik i marsz do książek, potem dopiero się wypowiadaj. 8-)


Gościu... Zwiększać podaż...?
Oni muszą sprzedać jedną baryłkę ropy aby kupić 1,3kg uranu...
Sprzedanie 1000 baryłek ropy nie zrobi nikomu roźnicy a pozwoli kupić ponad tonę uranu.

PS. Zaczniesz w końcu posługiwać się jakimiś liczbami i faktami które możesz potwierdzić jakimś źródłem...? Bo słabo to świadczy o tobie.