18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na skrzyżowaniu wyprzedzanie

TT4 • 2018-11-28, 02:55
Szok i niedowierzanie..... :homer:



Seba i Mati uszkodzili 6 samochodów. E39 miało wbity kierunek? Bo nie widzę. Serio pytam.

kamillo16

2018-11-28, 23:53
Jak to mówią o Audi?
A no tak, cztery zera na masce a piąte za kierownicą :P

picolo

2018-11-29, 00:49
Haha typek się złapał za głowę i kombinuje co teraz powie tacie.

Hoakin

2018-11-29, 07:33
Najśmieszniejsze jest to że w podobnej sytuacji mój znajomy który tak jak ten z BMW skręcal został ukarany. A wyprzedzający który nawet nie miał prawka dostał tylko 500zl mandatu. Orzekli wine znajomego bo jak stwierdzili nie upewnil się czy ktoś go nie wyprzedza.

Mqul

2018-11-29, 13:33
AyCaramba napisał/a:

Nie mieli, ale na skrzyżowaniu się nie wyprzedza.



Nosz k*rwa zastanawiam się ile osób tu ma prawko..
Znajomi mieli masę takich sytuacji.Przez takie myślenie "na skrzyżowaniu na pewno nie będzie mnie nikt wyprzedzał to po ch*j patrzeć w lusterka" ginie masa motop*zd. Oczywiście za takie wyprzedzanie powinni go srogo ukarać ale prawo jest całkiem inne.

Wyprzedzający dostanie mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, pasach itd. ale wina będzie TYLKO I WYŁĄCZNIE SEBY z BMW. A to że nie mieli kierunków to jeszcze ich pogrąża.

"CYTAT Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności...
4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, NA KTÓRY ZAMIERZA WJECHAĆ, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony...."


O tą szczególną ostrożność też chodzi. Wina zawsze leży po stronie osoby skręcającej - ZMIENIAJĄCEJ PAS RUCHU.
AMEN K*RWA

gaznik

2018-11-30, 07:26
pie**olicie głupoty, mandat dostanie jeden i drugi, tyle ze seba pewnie i prawko straci tak dla zasady.

Mqul

2018-11-30, 14:26
gaznik napisał/a:

pie**olicie głupoty, mandat dostanie jeden i drugi, tyle ze seba pewnie i prawko straci tak dla zasady.



Ale z jakiej racji ma mu zostać zabrane prawo jazdy? No k*wa kolejny debil. To oczywiste, że obydwoje dostali mandaty.

I miałem rację, winnym spowodowania kolizji został uznany kierowca BMW - to z jego OC poleci szkoda.

PieronJasnySzlag

2018-11-30, 20:43
Ale to znaczy tylko i wyłącznie że przepisy są pie**olnięte. Skręcając w lewo mam obowiązek patrzeć czy nie jebne w prawidłowo jadących idących a nie k***a czy ktoś jest na tyle pie**olnięty żeby wyprzedzać w takich miejscach.
Sebix z BMW miał stanąć i powróżyć z fusów czy aby kolejny sebix w tym czasie nieodpie**oli maniany?
To przecież nielogiczne. Wine ponosi osoba która jechała przepisowo... sic.