18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Murarz zapomniał użyć zaprawę...

CoJaTamKurwaWiem • 2018-04-07, 05:14
Albo szopy podpie**oliły worki z cementem :mrgreen:


olbi13

2018-04-09, 11:52
@up chyba lepiej wie co zrobił, odsunął, odsuną czy odsunoł :)

JackCactus

2018-04-09, 13:44
Pogromca_Marksizmu napisał/a:

@JackCactus
Nie jest to sciana trójwarstwowa, tylko jakaś przymurówka. Przy scianie trójwastwowej odstęp pomiędzy warstwą konstrukcyjną a elewacyjną jest jakieś 15-20 cm (razem z termoizolacją) i na tym dystansie stosuje się takie kotwy. W tym przypadku rzeczywiście brakuje rozwiązania w postaci kotew (na pewno nie takich jak pokazałeś na zdjęciu) lub spięcia betonowymi wieńcami i słupami. Moim zdaniem jest to błąd projektanta który odsuną ścianę elewacyjną na ponad metr odległości zostawiając pustą przestrzeń nie wiadomo do czego służącą i nie zakotwieniu jej w elemencie nośnym.



pie**olisz wać Panie jak potłuczony. Z zawodu jestem technikiem budownictwa a jak wspominałem wyżej 12 lat stawiałem takie ściany w UK i z kilometra rozpoznaje wyżej wspominane rozwiązanie.
"Pustkę pozostawia się jedynie w ścianie trójwarstwowej ocieplonej wełną mineralną. Umożliwia ona odparowanie wilgoci, która może wnikać w ocieplenie w wyniku kondensacji pary wodnej przenikającej z wnętrza domu lub na skutek przenikania wody przez ścianę elewacyjną.

Pustkę pozostawia się jedynie w ścianie trójwarstwowej ocieplonej wełną mineralną. Umożliwia ona odparowanie wilgoci, która może wnikać w ocieplenie w wyniku kondensacji pary wodnej przenikającej z wnętrza domu lub na skutek przenikania wody przez ścianę elewacyjną.

Szerokość pustki powinna wynosić 3-4 cm plus materiał izolacyjny(wełna grubości 10cm), a na całej wysokości ściany nie mogą znajdować się jakiekolwiek przegrody.

Przepływ powietrza pod elewacją umożliwiają otwory wentylacyjne, które umieszczone są u dołu ściany w postaci wmurowanych specjalnych puszek lub jako puste spoiny pionowe pozostawione w odstępach co ok. 1 m. Na górze ściany pozostawia się takie same otwory wentylacyjne."



Z dupy wziąłeś sobie te 20 cm a ściana rozdęta na filmie nie wygląda na usytuowaną na metr od warstwy izolacji za którą jest ściana konstrukcyjna.