18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Murarz zapomniał użyć zaprawę...

CoJaTamKurwaWiem • 2018-04-07, 05:14
Albo szopy podpie**oliły worki z cementem :mrgreen:


Dzisiaj

2018-04-07, 22:54
jesli sie nie myle to jest anglia. angielscy specjalisci maja 2 lewe rece i potrafia tylko narzekac, ze polacy przyjechali, robia 2x szybciej i są tansi...

CoJaTamKurwaWiem

2018-04-07, 23:08
eclipse2012 napisał/a:

debilu to nie jest mur



Żywopłot...? :krejzi:

JackCactus

2018-04-07, 23:37
Akcja prawdopodobnie UK.
Cavity wall czyli ściana trójwarstwowa. Najbardziej popularny typ ścian zewnętrznych na wyspach.
Murarze zapomnieli lub celowo zapomnieli o wall tie czyli kotwach łączących obie warstwy ściany. Wiatr dostał się do szczeliny prawdopodobnie przez zerwaną fascia board- taka listwa wieńcząca dyndająca na flmie u szczytu dachu lub poprzez szpary na łączeniu sidingu ściany frontowej ze ścianą boczną i rozdął ją elegancko. Jak by były kotwy skończyło by się na drobnej reperacji.




~Velture

2018-04-08, 07:37
Dzisiaj napisał/a:

jesli sie nie myle to jest anglia. angielscy specjalisci maja 2 lewe rece i potrafia tylko narzekac, ze polacy przyjechali, robia 2x szybciej i są tansi...


To samo w cebulandii. Przyjedzie jakiś murzyn albo arab co ma większego fiuta i r*cha wasze cebulowe baby 2x lepiej a wy narzekacie.






spoiler

Jorgen88

2018-04-08, 08:45
JackCactus napisał/a:

Akcja prawdopodobnie UK.
Cavity wall czyli ściana trójwarstwowa. Najbardziej popularny typ ścian zewnętrznych na wyspach.
Murarze zapomnieli lub celowo zapomnieli o wall tie czyli kotwach łączących obie warstwy ściany. Wiatr dostał się do szczeliny prawdopodobnie przez zerwaną fascia board- taka listwa wieńcząca dyndająca na flmie u szczytu dachu lub poprzez szpary na łączeniu sidingu ściany frontowej ze ścianą boczną i rozdął ją elegancko. Jak by były kotwy skończyło by się na drobnej reperacji.



Obrazek


jak ch*j stawiasz ściany w UK tylko teraz pytanie: czy też robisz tak ch*jowo? bo troszkę zbyt profesjonalnie się wypowiedziałeś :D

JackCactus

2018-04-08, 09:51
Jorgen88 napisał/a:


jak ch*j stawiasz ściany w UK tylko teraz pytanie: czy też robisz tak ch*jowo? bo troszkę zbyt profesjonalnie się wypowiedziałeś :D



12 lat stawiałem. Od trzech miesięcy jestem już w Pl na stałe i jem cebulę :)

sqnk

2018-04-08, 18:01
zaplacone mozna sp***alac :P

rocaa

2018-04-08, 21:42
Wedlug mnie to stany zjednoczone i jedna z najpopularniejsza elewacja ,poprzypinali'' drutami do pazdziezowej plyty po bnb paru latach puscilo standard

lordbober

2018-04-08, 22:53
@Velture przeszedł na strone abraxusa :O

Noemi1998

2018-04-08, 23:50
Velture napisał/a:


To samo w cebulandii. Przyjedzie jakiś murzyn albo arab co ma większego fiuta i r*cha wasze cebulowe baby 2x lepiej a wy narzekacie.






spoiler



Velture, chodźbyś nie wiem jak się starał , dla rodowitych Brytoli będziesz tym samym czym jest dla rodowitego Polaka, ukrainiec - śmieciem , ktory przyjechał ze wschodu ...

Pogromca_Marksizmu

2018-04-09, 00:25
@JackCactus
Nie jest to sciana trójwarstwowa, tylko jakaś przymurówka. Przy scianie trójwastwowej odstęp pomiędzy warstwą konstrukcyjną a elewacyjną jest jakieś 15-20 cm (razem z termoizolacją) i na tym dystansie stosuje się takie kotwy. W tym przypadku rzeczywiście brakuje rozwiązania w postaci kotew (na pewno nie takich jak pokazałeś na zdjęciu) lub spięcia betonowymi wieńcami i słupami. Moim zdaniem jest to błąd projektanta który odsuną ścianę elewacyjną na ponad metr odległości zostawiając pustą przestrzeń nie wiadomo do czego służącą i nie zakotwieniu jej w elemencie nośnym.

Novotko

2018-04-09, 05:25
@up "odsunął"