18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

skywalker75

2020-04-25, 08:56
swampman napisał/a:

jakbym byl wszechmocny to poprostu bym zalatwil sprawe
jakby mi sie nudzilo to napewno znalazlbym ciekawsza rozrywke niz sadomaso
1. nie. nie stworzyl i nic nie dał
2. grzechem jest to co ci ksiadz powie ze jest. grzech pierworodny a wlasciwie jego filozofia jest jednym z najbardziej toksycznych elementow natury biblijnego boga i pokazuje jego ch*jowe cechy. kara za zlamanie zakazu a odkupienie tylko przez wiare i kazdy nawet ten nienarodzony jest juz tym obarczony...
3. marna bajka pod kazdym wzgledem. marne historie a jeszcze gorsze odpowiedzi na kluczowe pytania.
4 polecam. mniej bajek a wiecej np. hitchensa


Polecam mniej marksistowskich opowiadaczy a więcej np prof Hellera

Jokerd

2020-04-25, 10:59
swampman napisał/a:

jakbym byl wszechmocny to poprostu bym zalatwil sprawe
jakby mi sie nudzilo to napewno znalazlbym ciekawsza rozrywke niz sadomaso
1. nie. nie stworzyl i nic nie dał
2. grzechem jest to co ci ksiadz powie ze jest. grzech pierworodny a wlasciwie jego filozofia jest jednym z najbardziej toksycznych elementow natury biblijnego boga i pokazuje jego ch*jowe cechy. kara za zlamanie zakazu a odkupienie tylko przez wiare i kazdy nawet ten nienarodzony jest juz tym obarczony...
3. marna bajka pod kazdym wzgledem. marne historie a jeszcze gorsze odpowiedzi na kluczowe pytania.
4 polecam. mniej bajek a wiecej np. hitchensa



Błądzisz człowieniu. Nawet taka k***a jak Jaruzelski, ktory mocno walczył z kościołem i był zdeklarowanym ateistą, jak był przykuty do łózia i czuł że kostucha idzie, się wyspowiadał i przyjął ostatnie namaszczenie....kto by pomyślał :)

stefanwtiorturiowanyprzez

2020-04-25, 17:52
Mussolini wydawał komunistyczną gazetę,a potem uczynił Watykan państwem suwerennym,więc co z tego?Wierzących komunistów było tysiące od Jima Jonesa,który założył komunę w Ameryce Płd do Tiso,który rządził Słowacją podczas 2 wojny światowej,a był księdzem komuchem.Niezrozumienie tego,że ktoś może mieć prywatnie inne poglądy,a do społeczeństwa głosić inne,bo jest akurat na nie popyt,bo jest duże poparcie dla danej idei i tylko w ten sposób można dojść do władzy jest żałosne.Jaki sens ma podział na lewice czy prawice,jak np w Polsce politycy mówią ludziom tylko to co chcą usłyszeć.

Jokerd

2020-04-25, 21:51
wiesz, jak ktos jest wierzacy to nie wydaje rozkazu strzelania do strajkujacych ludzi, mordowania ksiezy...
Prywatnie inne poglady mowisz... moze rybki moze c*pki, ja opieram sie na tym co ten czlowiek publicznie zadeklarowal, za co dostal ekskomunike zreszta. Nie bede sie dopieral na domyslach...
Fakt jest dla mnie powszechnie znany, ze nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy kosciola i/lub Boga twierdzacy ze Boga nie ma i ze nic na swiecie nie stworzyl - w ostatnich swoich chwilach osrali sie na purpurowo ze strachu i prosili o spowiedz i sakramenty

kulawiec

2020-04-26, 00:31
skywalker75 napisał/a:

Bóg tworząc człowieka dal mu wolną wolę. Grzech pierwotny jak i każdy inny jest przejawem woli człowieka. Myślenie nie boli.



Jak możesz dać wolną wolę, skoro z góry wiesz wszystko i masz wpływ na wszystko? Przecież jeszcze zanim stworzysz jakąkolwiek istotę będziesz wiedzieć jak postąpi razem ze wszystkimi potomkami. Zatem to ty decydujesz o zbiorze cech i sytuacji jakie wykreują końcowy produkt i pośrednie. Innymi słowy
SF.

ImGorri6117

2020-05-20, 21:30
poligon6 napisał/a:

To co ty masz? Ołówka?


Widocznie tak