18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Most Overtoun

Krówka • 2012-12-28, 23:36
Wierzysz w duchy lub zjawiska paranormalne ?
Jedni wierzą, inni nie. Są jednak miejsca na świecie, które cieszą się złą sławą. Przez lata zdobyły reputacje miejsc tajemniczych, dziwnych a nawet nawiedzonych. Takich miejsc jest wiele, a oto jedno z nich :


MOST OVERTOUN






Milton, West Dunbartonshire w Szkocji. Jest to bardzo malownicza miejscowość, która słynie nie z wyżej przedstawionej kamiennej budowli lecz z mostu. Co w tym moście jest takiego niezwykłego ? Dlaczego jest on tematem rozmów wielu odwiedzających ?





Most Overtoun kryje w sobie niewyjaśnioną do dziś zagadke. od ponad 60 lat. Na tym moście NIE ZGINĄŁ ani jeden człowiek, w przeciwieństwie do... psów.
Nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, ale z jakiegoś powodu setki psów skaczą z niego do wody i giną. Byli nawet wśród nich desperaci, którzy po nieudanej próbie samobójczej ponownie wdrapywali się na most, by skoczyć jeszcze raz.
Świadkowie tego długo pozostawali w szoku, gdyż na własne oczy widzieli że nie był to nieszczęśliwy wypadek tylko celowe ich działanie.
Mieszkańcy twierdzą, że jest to miejsca nawiedzone. Ich zdaniem jest to miejsce przeklęte przez złego demona , który łaknie świeżej krwi. Podobno kilkanaście lat temu pewien facet, zrzucił z tego mostu swojego syna, uważając że jest on opętany przez szatana. Chłopak przeżył, ale kilka lat później próbował popełnić samobójstwo.





W ciągu ostatnich lat liczba zgonów psów wzrosła dramatycznie, do około pięciu skoków w ciągu sześciu miesięcy. Historia przyciąga powszechną uwagę mediów, pojawiła się teoria mówiąca, że psy te popełniły samobójstwo.
Overtoun House oraz jego okolice zdobyło reputację centrum niewyjaśnionych zjawisk. W mitologii celtyckiej, Overtoun znany jest jako „cienkie” miejsce. Miejsce, w którym Niebo i Ziemia znajdują się bardzo blisko. Niektórzy przypuszczają, że wrażliwsze od ludzi psy są przez coś na moście straszone.

Ci co nie wierzą w różnego typu siły nadprzyrodzone, szukali innych wyjaśnień tych dziwnych sytuacji. Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest to że psy nie mają możliwości zobaczyć co jest za wysoką i ponad 45cm grubości balustradą. Wyczuwając jakiś dźwięk lub kuszący zapach np. wiewiórki których jest pełno, kierowane instynktem skaczą, nie mając świadomości zagrożenia jakie ich czeka po drugiej stronie.
Warto zaznaczyć, że do tego czasu zanotowano około 1000 takich przypadków i liczba cały czas rośnie.





Teorii na temat tego miejsca jest więcej - od naukowych - pole magnetyczne, działające na psie błędniki, dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha, po paranormalne tj. demony czy inne siły nieczyste. Ale tak na prawdę nikt nie wie dlaczego w tym miejscu psy chcą umrzeć.






Źródło : Sfora.pl
paranormalne.pl
banzaj.pl
poznajnieznane.pl
informacje zwarte i połączone przeze mnie

Kalibur

2012-12-28, 23:45
Szkoda, że te PSY nie będą w okolicy tego mostu

Ciastek2

2012-12-28, 23:48
Fajniego tak sobie po ciemaku w nocy o tym przeczytać xD

Mgla

2012-12-29, 01:55
No ciekawe czy mamy na sadolu pracownika schroniska. Szybko rozwiąże problem przepełnienia. "Ale ja tylko na spacer je zabrałem!"

smougie

2012-12-29, 05:43
Idealny temat na tą godzinę ;)

mglisty

2012-12-29, 08:06
@up

tę* godzinę :-)

gupichuj

2012-12-29, 08:32
Policja też skacze?

zonk

2012-12-29, 08:43
A kto by nie chciał umrzeć w takim pięknym miejscu.

goliat1982

2012-12-29, 11:22
Co oglądało się wczoraj "Wyjaśnić niewyjaśnione" ?
I już temacik się znalazł na sadola Netkidzie pie**olony


Krówka

2012-12-29, 12:13
goliat1982 napisał/a:

Co oglądało się wczoraj "Wyjaśnić niewyjaśnione" ?
I już temacik się znalazł na sadola Netkidzie pie**olony

Jak mnie wk***iają takie dzieci jak Ty. Nie znalazłem takiego tematu na tej stronie. Na ch*j się tak rzucasz dzieciaku ? Zainteresowało mnie to no to wrzucam. A ty do mnie odrazu się plujesz... Tacy ludzie jak ty mnie poprostu wk***iają. Nic w życiu nie potrafią tylko wyzywają innych przez internet... Ja bym to inaczej załatwił ale przecież ty zapyziały pie**olcu z domu nie wyjdziesz, bo mamusia cię nie wypuści dalej niż do sklepu na róg.

me...........44

2012-12-29, 12:16
goliat1982 napisał/a:

Co oglądało się wczoraj "Wyjaśnić niewyjaśnione" ?
I już temacik się znalazł na sadola Netkidzie pie**olony

Na ch*j się do niego produkujesz ? Sam takiego tematu po tagach nie znalazłem.

goliat1982

2012-12-29, 12:54
A czy pie**olone netkidy uczyły sie w szkole czytac z zrozumieniem temat z dupy zlepek informacji z mało wiarygodnych stron pie**olcu jest taki program "Wyjaśnić niewyjaśnione" na kanale Discavery i akurat wczoraj był odcinek o tym moscie pie**olcu i informacje które podales w temacie sa z ch*ja wziete 50 psów od lat 50-tych raptem z tego mostu skoczyło naczytałes sie jakis tematów na stronkach z dupy posklejałes pare info niepopartych dowodami i cisniesz temat na sadola szczesliwego nowego roku ku*asie a i co do nazwania mnie dzieciakiem gdybym podczas pierwszego dymania nieubrał gumy i zlał sie do srodka moglbys zostac moim synem waginosceptyku pie**olony

W samym zródle z którego zaczerpnąłeś informacje jest podane wyjasnienie tej niby k***a zagadki http://www.paranormalne.pl/topic/24822-most-psich-samobojcow/

megrin

2012-12-29, 12:58
kuuurwa jaki hejt poszedł! :D

ktoś tu lewą nogą wstał :P

goliat1982

2012-12-29, 12:59
megalodon444 napisał/a:

Na ch*j się do niego produkujesz ? Sam takiego tematu po tagach nie znalazłem.


Tematu niema ale nie o to chodzi temat nie wiarygodny jak i zródła z krórych czerpał info

marakuja88

2012-12-29, 13:07
Mój pies też chciał skoczyć z tego mostu ale powiedziałem mu żeby przestał się wygłupiać i zszedł z poręczy. Pies powiedział że mam rację i poszliśmy razem na cieplutki spirytus.