18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Most Overtoun

Krówka • 2012-12-28, 23:36
Wierzysz w duchy lub zjawiska paranormalne ?
Jedni wierzą, inni nie. Są jednak miejsca na świecie, które cieszą się złą sławą. Przez lata zdobyły reputacje miejsc tajemniczych, dziwnych a nawet nawiedzonych. Takich miejsc jest wiele, a oto jedno z nich :


MOST OVERTOUN






Milton, West Dunbartonshire w Szkocji. Jest to bardzo malownicza miejscowość, która słynie nie z wyżej przedstawionej kamiennej budowli lecz z mostu. Co w tym moście jest takiego niezwykłego ? Dlaczego jest on tematem rozmów wielu odwiedzających ?





Most Overtoun kryje w sobie niewyjaśnioną do dziś zagadke. od ponad 60 lat. Na tym moście NIE ZGINĄŁ ani jeden człowiek, w przeciwieństwie do... psów.
Nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, ale z jakiegoś powodu setki psów skaczą z niego do wody i giną. Byli nawet wśród nich desperaci, którzy po nieudanej próbie samobójczej ponownie wdrapywali się na most, by skoczyć jeszcze raz.
Świadkowie tego długo pozostawali w szoku, gdyż na własne oczy widzieli że nie był to nieszczęśliwy wypadek tylko celowe ich działanie.
Mieszkańcy twierdzą, że jest to miejsca nawiedzone. Ich zdaniem jest to miejsce przeklęte przez złego demona , który łaknie świeżej krwi. Podobno kilkanaście lat temu pewien facet, zrzucił z tego mostu swojego syna, uważając że jest on opętany przez szatana. Chłopak przeżył, ale kilka lat później próbował popełnić samobójstwo.





W ciągu ostatnich lat liczba zgonów psów wzrosła dramatycznie, do około pięciu skoków w ciągu sześciu miesięcy. Historia przyciąga powszechną uwagę mediów, pojawiła się teoria mówiąca, że psy te popełniły samobójstwo.
Overtoun House oraz jego okolice zdobyło reputację centrum niewyjaśnionych zjawisk. W mitologii celtyckiej, Overtoun znany jest jako „cienkie” miejsce. Miejsce, w którym Niebo i Ziemia znajdują się bardzo blisko. Niektórzy przypuszczają, że wrażliwsze od ludzi psy są przez coś na moście straszone.

Ci co nie wierzą w różnego typu siły nadprzyrodzone, szukali innych wyjaśnień tych dziwnych sytuacji. Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest to że psy nie mają możliwości zobaczyć co jest za wysoką i ponad 45cm grubości balustradą. Wyczuwając jakiś dźwięk lub kuszący zapach np. wiewiórki których jest pełno, kierowane instynktem skaczą, nie mając świadomości zagrożenia jakie ich czeka po drugiej stronie.
Warto zaznaczyć, że do tego czasu zanotowano około 1000 takich przypadków i liczba cały czas rośnie.





Teorii na temat tego miejsca jest więcej - od naukowych - pole magnetyczne, działające na psie błędniki, dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha, po paranormalne tj. demony czy inne siły nieczyste. Ale tak na prawdę nikt nie wie dlaczego w tym miejscu psy chcą umrzeć.






Źródło : Sfora.pl
paranormalne.pl
banzaj.pl
poznajnieznane.pl
informacje zwarte i połączone przeze mnie

imbryg

2012-12-29, 13:09
goliat1982 napisał/a:


temat nie wiarygodny




niewiarygodny*

goliat1982

2012-12-29, 13:17
azu1 napisał/a:




niewiarygodny*


racja bo sie wkórwiłem hehe

Krówka

2012-12-29, 13:25
Dobra jak sie nie podoba to sp***alaj, nie bede sie znizal to twojego poziomu i nie bede sie z toba klocil przez internet...

Robcio1207

2012-12-29, 13:29
Coś jest na tych wyspach. Ja, gdy tam byłem u siostry w środkowej Anglii, w małym miasteczku, to też coś przeżyłem.
szwagier mnie chciał nastraszyć i w nocy obrócił obraz w moim pokoju, tak że był do góry nogami. Oczywiście o tym nie wiedziałem i potem co chwilę zerkałem na niego. Możecie sobie wyobrazić co poczułem, gdy sprawdziłem czy wisi poprawnie, po czym zamknąłem okno, bo zimno się zrobiło, obróciłem się z powrotem i obraz już był na odwrót. Prawie się zesrałem ze strachu:D Jeszcze tej samej nocy obudziło mnie uczucie, jakby ktoś chuchał na moją twarz. Ni ch*jet oczu nie otworzyłem:D

goliat1982

2012-12-29, 13:30
Krówka napisał/a:

Dobra jak sie nie podoba to sp***alaj, nie bede sie znizal to twojego poziomu i nie bede sie z toba klocil przez internet...


No co ty nierób scen w domu nudą wieje w ch*j a ty ustępujesz

malinp

2012-12-29, 13:31
Goliat, chwalisz się czy żalisz tym dymaniem? pierwsze i ostatnie, teraz zły że potomstwa nie zostawiłeś?
Pff, sam jestem bardzo młody ale gdyby mój ojciec pisał na forum w ten sposób co Ty, chyba bym się do niego nie przyznawał (pozdro dla dzieci jeśli jednak może je masz)
Wiesz że telewizja kłamie? Na jakich faktach opierają się te programy? Na takich samych wyssanych z palca jak w internecie. Jeśli tego nie wiedziałeś żyjąc tyle lat na świecie a wie to gówniarz jakim przy Tobie jestem ja (o ile 82 to Twój prawdziwy rocznik) to brak mi słów na Ciebie

oroboros

2012-12-29, 13:46
Goliat przedstaw dowody na to, że program w TV jest bardziej wiarygodny.

goliat1982

2012-12-29, 14:00
malinp napisał/a:


Wiesz że telewizja kłamie? Na jakich faktach opierają się te programy? Na takich samych wyssanych z palca jak w internecie.



Właśnie temat taki jak ten jest wyssany z palca koleś podaje zlepek informacji kawałki artykułów z różnych zródeł nie podając wyjaśnienia tej niby zagadki które tez jest w nich podane potem biega gimbus po szkole i pie**oli bajki o moście z którego skaczą psy bo niby je coś tam k***a straszy a pieski po prostu czuja zapach norek buszujących pod mostem i skaczą sobie nieświadomie zwabione ich zapachem
"skopiuję wkleję dodam coś od siebie wpie**ole na sadola będę na głównej"

oroboros napisał/a:

Goliat przedstaw dowody na to, że program w TV jest bardziej wiarygodny.


Nie twierdzę ze program w tv jest bardziej wiarygodny ale akurat dotyczył tego tematu i zawierał o wiele wiecej informacji jak i zródła z których autor tematu kopiował informacje tez zawierały ich więcej

kseroboy

2012-12-29, 14:19
Piękna historia, normalnie się popłakałem.

goliat1982

2012-12-29, 14:29
Robcio1207 napisał/a:

Prawie się zesrałem ze strachu:D Jeszcze tej samej nocy obudziło mnie uczucie, jakby ktoś chuchał na moją twarz. Ni ch*jet oczu nie otworzyłem:D


Szkoda że się nie zasrałeś

Krówka

2012-12-29, 15:14
Ludzie odpuście sobie krytykowanie go... siedzi jakiś zgarbiony 30 latek bez perspektyw na przyszłość i do każdego chce się przyj***ć...
Pozdrawiam normalnych użytkowników portalu sadistic

megrin

2012-12-29, 17:00
@Krówka

tu nie ma normalnych :D

ryzy27

2012-12-29, 18:13
Przypomina mi trochę most z Atlasu Chmur.

malinp

2012-12-29, 19:05
goliat1982 napisał/a:

Właśnie temat taki jak ten jest wyssany z palca koleś podaje zlepek informacji kawałki artykułów z różnych zródeł nie podając wyjaśnienia tej niby zagadki które tez jest w nich podane


Czy oby na pewno czytałeś cały wątek Krówki?
Krówka napisał/a:

Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest to że psy nie mają możliwości zobaczyć co jest za wysoką i ponad 45cm grubości balustradą. Wyczuwając jakiś dźwięk lub kuszący zapach np. wiewiórki których jest pełno, kierowane instynktem skaczą, nie mając świadomości zagrożenia jakie ich czeka po drugiej stronie.


Ale mimo wszystko uważam że nie ma co jechać po Goliacie, mimo jego hejtu i naszej odpowiedzi potrafił jeszcze odpisać jak przystało na człowieka z kulturą, a po części nawet próbował obrócić całą sytuację w żart :)
:metalhead: