18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mosorny Groń trasa Fr+parę gleb

Gównoburz • 2015-12-09, 17:46
Pierwszy sklecony filmik przy którym miałem okazje wytestować kamerkę. Jest parę gleb, zachęcam do oglądania.Zalecam odpalać w jakości 1080 p 60 klatek.




Materiał własny

Gównoburz

2015-12-11, 00:38
@Nameless
W filmiku przeważały ujęcia z klatki ale były też ujęcia z głowy :D Używałem zarówno J-hook'a jak i zwykłej szybkozłączki.Co do tych 60 klatek to człowiek się uczy na błędach i następnym razem będzie już to ogarnięte :D Jak ktoś jest w stanie polecić dobrego kodeka w sony vegasie13 to byłbym w opór wdzięczny, bo renderowałem do wyjściowego formatu .mp4 przez SONY XAVC HD 1080 LONG-GOP 59.94 p przy czym wejściowe pliki to były głównie .mp4 .Co do samych redukcji efektów opadającej migawki i innych ch*jów mujów to niestety jestem za duży laikiem i za mało siedzę w temacie żeby tak dopieszczać filmiki.

@Catar
W decathlonie, na promocji.Jak widać na filmie się nie rozj***ły mimo przejechania dupskiem po glebie, więc generalnie polecam :D

Rax

2015-12-11, 01:13
nie wiem co za pojeb wymyslił 60fps dla filmu...
też macie wrażenie że wszystko jest za żywe, za żwawe...
"oko ludzkie nie rejestruje już błysków powyżej 45–53 na sekundę, dlatego postrzegamy np. światło świetlówki jako ciągłe, chociaż pulsuje ono z częstotliwością 100 lub 120 błysków na sekundę."

na ch*j to? a już wiem... hd już nie jest hd, teraz musi być 4k itp itd ludzie zachłanne k***y, bydło do kupowania i moje refleksje z niedożywienia

dasdasvxcvbxcbcvnnnnn

2015-12-11, 01:16
@Gównoburz nagrywam filmy na YT na co dzień, więc powiem wam czemu macie taką słabą jakość na tych nagraniach o których piszecie. Przedewszystkim musisz przy renderowaniu ustawić opcje:

Variable Bit Rate, a nie jak na 100% ustawiłeś Constant Bit Rate.
Druga opcja w zakładce Variable Bit Rate to TWO PASS - film będzie się renderował dwa razy dłużej, ale jakość będzie jak igła. Dwa razy dłużej trwa render bo tak naprawdę filmik jest podwójnie renderowany, aby takiej pixelozy nie było.

Wymagany Bitrate przy 1080p w 60 klatkach to 12 Mbitów, ale zalecam ustawić nieco wyższy. Około 20 Mbitów i nigdy nie kompresujcie tego. Lepiej, aby się filmik dłużej wrzucał i renderował, ale nie będzie przynajmniej takich pixeli co 5 sekund.

Jeśli pobawicie się jeszcze RAWami to można uzyskać taki obraz jak żyleta jak poniżej. Powiem wam, że miałem GoPro od 2 do aktualnej 4, mam też Xiamoi Yi i bez apelacyjnie GoPro 4 rządzi w szybkich filmach i Xiamoi Yi może się schować. No chyba, że jesteś Mirkiem, który porównuje obraz wrzucony w takiej ciulowej jakości jak filmik powyżej to wiadomo, różnicy nie zobaczy, ale zobaczcie co ludzie wyprawiają z RAWami po obróbce. Film pierwsza klasa. Dla ciekawskich koleś też ma na kanale tutoriale jak przerobić filmiki z GoPro, może komuś się przyda.

Najlepiej nagrywać w 2K i 60 klatkach, a renderować to potem do 1080p. Najlepszą jakość wtedy uzyskacie.

https://www.youtube.com/watch?v=r09R7Ez555c


ironik

2015-12-11, 02:32
Mam pytanko, czemu dałeś logo gopro na początku? Zasponsorowali kamerkę?

kluch

2015-12-11, 03:12
powiem że ch*jowo... jak na rower za 17tyś czyli demo itp to umiejętności nie na poziomie
ja lepiej zapie**alm na hardtailu ze skokiem 100
https://www.youtube.com/watch?v=01lnhMy6AgI
widzę że albo brak weny albo coś nie tak

ganji

2015-12-11, 06:57
Daj się karnąć :)

Porkimrk

2015-12-11, 08:03
Daję Piwko bo fajnie odpie**alacie, ale następne filmiki nagrywaj w gorszej jakości bo długo się ładuje.

muziq

2015-12-11, 08:48
Z górki to każdy głupi tak umie jeździć, a weź tak pod górkę zapie**alaj.

babiloński

2015-12-11, 09:38
Rax
60 fps jest po to aby zrobić slowmo ale twój tępy łeb tego nie pojmie.

Gównoburz

2015-12-11, 16:06
kluch napisał/a:

powiem że ch*jowo... jak na rower za 17tyś czyli demo itp to umiejętności nie na poziomie
ja lepiej zapie**alm na hardtailu ze skokiem 100
https://www.youtube.com/watch?v=01lnhMy6AgI
widzę że albo brak weny albo coś nie tak




Widzę że mamy tutaj eksperta który nie potrafi rozróżnić dema od najpopularniejszej glorki w Polsce :amused: Chociaż powiem że jeszcze większy banan na mordzie mi się pojawił jak próbowałeś porównać jakąś lokalną góreczkę pod Warszawą do normalnej trasy w górach.

TRS

2015-12-11, 19:30
@UP, co nie zmienia faktu, że umiejętności ma zero i tyle.

ironik

2015-12-12, 02:13
Ponawiam pytanko - ono jest bez złośliwości. Jaka jest rola logo na początku?

Nameless

2015-12-12, 02:25
@to co napisał dasdasvxcvbxcbcvnnnnn
100% potwierdzam, od początku do końca czysta prawda.

Ja polecam tutoriale tego typka: micbergsma. Mimo tego, że jest głuchoniemy, robi eleganckie filmy ;)

Gównoburz

2015-12-12, 14:09
ironik napisał/a:

Ponawiam pytanko - ono jest bez złośliwości. Jaka jest rola logo na początku?




Szukając kamerki do downhillu, porównywałem kilkadziesiąt filmików bezpośrednio z trasek w górach.O ile w przypadku kamer go pro lub sony zawsze była jakaś wzmianka ze to jest właśnie kręcone tymi kamerami, to w filmikach kręconymi np: garmino,tracerami,xiamoi,driftami czy overmaxami nie było prawie żadnych informacji.Ja to traktuje po prostu jako krótki opis techniczny, żeby mniej więcej odbiorca wiedział z czym ma do czynienia. Ale suma sumarum i tak nie da się w sumie tego wszystkiego porównać, bo na przykład jak w moim przypadku jest źle wyrenderowany film i potencjał kamerki trochę się marnuje. Co nie zmienia faktu ze na przyszłość będe pracował nad tym żeby się potencjał kamerki nie marnował 8-)

ironik

2015-12-12, 17:52
Bardzo dziwna motywacja, ale dzięki za wyjaśnienie.