18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Młody student vs manifestacja KOD

zeen • 2016-01-27, 23:01
Brawa za odwagę i siłę spokoju bo mało który sadol by wytrzymał słuchając tych wielkich "obrońców" narodu.

vass

2016-01-28, 01:01
Obejrzałem tylko początek do górników pozbawionych pracy.
Mam dla niego radę niech dopłaca do nich, ale z własnej kieszeni.

dabster

2016-01-28, 01:08
Kopalnie są rentowne skoro już się mówi o ich prywatyzacji. Są chętni z niemiec i Czech aby kupić niektóre, sam ten fakt świadczy o tym że jest potencjał - nikt nawet nie myślałby żeby inwestować w gówno. Problemem jest daremne zarządzanie nimi i rak w postaci związków zawodowych. W prywatnej firmie jak zaczynasz pyskować to wylatujesz na zbity ryj, a tu utrzymuje się tą zgraję trutni i pozwala im dodatkowo przewalać majątek.

jacataca

2016-01-28, 01:16
Często zarzucacie ludziom o innych poglądach, że są zmanipulowanymi idiotami a sami daliście się wepchnąć przez polityków w schemat myślenia, gdzie wybiera się między PISem a PO. Przypominam, że PO już nie ma, przegrali, zapłacili za błędy, więc ciągłe wracanie do tego co było i usprawiedliwianie tym działań obecnych władz jest dowodem na braki w myśleniu. PiS, jak nikt inny wcześniej, bezczelnie zagarnia dla siebie państwa - na tym powinna skupić się Wasza uwaga.

Stnq

2016-01-28, 01:23
@Adae ty tępa k***o przecież on mówił o tym jak górników TRAKTOWANO na strajkach a nie o kopalniach, co za ameba umysłowa :-D Nawet mówił, co studiuje, sp***olino, nie umiesz słuchać, to zamknij ryj.

Bonawentura Bonaparte

2016-01-28, 01:25
Był taki film - Wielki Szu. W skrócie: dwóch szulerów grało w karty, co jeden spuentował ,,Ty oszukiwałeś i ja też. Wygrał lepszy".

PO oszukiwało i PiS oszukuje - w końcu władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie.

Wiadomo, że KOD, to w dużej mierze po prostu przeciwnicy PiS (a nie obrońcy demokracji jako takiej) - nie ważne czy Ci odwieczni, czy Ci, którzy stali się dla nich nieprzychylni kilka dni temu - o czym świadczy hipokryzja kobiety, która po usłyszeniu wypowiedzi zaczęła gościa wyzywać od gówniarzy i nie dała mu skończyć myśli, bo zarzuciła mu brak argumentów, po czym wypowiedź zakończyła zdaniem ,,Ile masz lat? 19? <machnięcie ręką w geście pogardy>" i poszła.

Pierre Gaxotte napisał niegdyś - ,,fanatyzm jest jedynym przejawem silnej woli ludzi słabych" i po obejrzeniu tego nagrania tylko się w tym utwierdziłem.

zydzyd

2016-01-28, 01:34
skopałbym ryj tej babce w okularach

yippe_ki_yay

2016-01-28, 01:39
Gościu przecież nie wyszedł tam gadać o partiach politycznych, a jedynie chciał pokazać idiotyzm całego KOD, pokazać im, że jakby rzeczywiście ograniczano demokrację, a co za tym idzie wolność, to by ich dawno policja rozgoniła armatkami i gumowymi kulkami.

Jeśli już mówić o partiach politycznych, to z dwojga złego lepiej w tę stronę. Przez 8 lat panowania ciężko spamiętać wszystkie krzywdy wyrządzone ludziom, ale między innymi ponad 10 afer i rozprzedany majątek narodowy. Pisowcy sobie ustawy nocą uchwalają i wielki szum w TV, że to zamach na demokrację. A PO sobie w nocy chciało sprywatyzować lasy państwowe, a przeszło bez echa... Pomyślcie co by k***a było jakby lasy były prywatne? Sprzedaż wielkich połaci ziemi za bezcen, zamiana na teren prywatny i nawet by k***a grzyba nie można było zebrać. Prywatyzacje innych dóbr państwowych - to był nasz IV rozbiór, tylko szkoda ze wewnętrzny i za zgodą władz. Teraz być może czekają nas z lekka zaściankowe czasy, konserwatywne podejście do życia, ale k***a oni przynajmniej nie rozjebią polski od wewnątrz. Dużym minusem jest to, że zamiast pracować w celu poprawy jakości życia i poziomu kraju zaczną wyciągać wszystkie brudy przeszłości. Niemniej jednak chętnie bym zobaczył większość tych złodziei za kratami ale nawet gówniany immunitet ciężko zdjąć.

A KOD to j***na manipulacja "niezależnych" mediów zarządzanych bądź opłacanych przez zagraniczne spółki, które "ustawą medialną" chcą odciągnąć od koryta. W ogóle to zdanie bardzo komicznie brzmi - niezależna, a zarządzana przez zagraniczne spółki o wewnętrznych mediach.

@bedzio
no nie pie**ol, bo jeszcze z 10 lat temu to i pewnie z 80% energii elektrycznej było wytwarzane z węgla. Ale wynaleźliśmy nowe, bardziej ekonomiczne sposoby pozyskiwania energii i dodatkowo ze źródeł odnawialnych. Węgiel ma setki lepszych zastosowań niż palenie w piecu.

bedzio

2016-01-28, 01:43
@Adee
Kopalnie nie opłacalne? Elektrownie węglowe nie opłacalne? Idź poczytaj zanim zaczniesz gadać, to że u nas są nierentowne to jedno ale u nas wszystko jest nierentowne (stocznie tak samo były a jakoś na całym świecie dają miliardy dochodów). Nie bez powodu na całym świecie 41% energii elektrycznej wytwarzanej jest z węgla... Więc panie wielki ekonomisto internetowy doucz się zanim zaczniesz się wypowiadać.

vass

2016-01-28, 01:57
bedzio napisał/a:

@Adee
Kopalnie nie opłacalne? Elektrownie węglowe nie opłacalne? Idź poczytaj zanim zaczniesz gadać, to że u nas są nierentowne to jedno ale u nas wszystko jest nierentowne (stocznie tak samo były a jakoś na całym świecie dają miliardy dochodów). Nie bez powodu na całym świecie 41% energii elektrycznej wytwarzanej jest z węgla... Więc panie wielki ekonomisto internetowy doucz się zanim zaczniesz się wypowiadać.


Oczywiście, że kopalnie w Polsce są nie rentowne i to z wielu powodów, ale najważniejszy, że węgiel kupiony w np. Australii jest połowę tańszy nawet z transportem. Jak ktoś chce kupić te nasze kopalnie, to należy jak najszybciej sprzedać. Może będą rentowne, ale z połowę mniejszym zatrudnieniem i bez 20 związków w zakładzie.
Co do stoczni to mają się dobrze, jedyna stocznia, która nie przetrwała to Szczecińska.

Nameless

2016-01-28, 02:15
mastahq3a napisał/a:

jakby rzeczywiście ograniczano demokrację, a co za tym idzie wolność, to by ich dawno policja rozgoniła armatkami i gumowymi kulkami


Strzelanie armatkami to już ostateczność. Oburzenie jest spowodowane tym jak PiS szanuje polskie prawo i jak je próbuje zmieniać dla swoich partyjnych potrzeb, gwałcąc przy tym podstawowe zasady.

mastahq3a napisał/a:

Pisowcy sobie ustawy nocą uchwalają i wielki szum w TV, że to zamach na demokrację. A PO sobie w nocy chciało sprywatyzować lasy państwowe, a przeszło bez echa... Pomyślcie co by k***a było jakby lasy były prywatne? Sprzedaż wielkich połaci ziemi za bezcen [...] ale k***a oni przynajmniej nie rozjebią polski od wewnątrz.


Jeśli chodzi o zamiach na demokrację, to chodzi głównie o Trybunał Konstytucyjny i ignorowanie przez prezydenta jego wyroków. To kiedy (czy w ciągu dnia, czy w nocy) PiS sobie przyjmie jakąś uchwałę nie ma akurat większego znaczenia, bo i tak mają większość, a obrad/głosowań po nocach prawo nie zabrania.
Co do lasów to nie mam zdania, ale chyba trochę jesteś w błędzie, bo taki las widnieje w papierach jako las i nie można sobie go ściąć i postawić hotelu, tak jakby to była działka budowlana...

mastahq3a napisał/a:

A KOD to j***na manipulacja "niezależnych" mediów


Jaka manipulacja? To, że ludzie w całej Polsce wychodzą z domu na manifestacje to jest manipulacja?
Uprzedzam - propagandowe pie**olenie, że to "ludzie zmanipulowani przez media" to ch*jowy argument. Gdyby to miała być manipulacja, to KOD nie byłby od samego początku związany z jakąkolwiek partią, tylko zostałoby to zorganizowane przez osoby "niezależne".
Moim zdaniem to jest znaczny błąd opozycji, że zdecydowała się na coś takiego. Teraz PiSiaki mają "argumenty" przeciw inicjatywie, a w gruncie rzeczy ci ludzie nie przychodzą tam dla jakiegoś ugrupowania politycznego, tylko dla wyrażenia sprzeciwu wobec tego co się dzieje.

gaucho16

2016-01-28, 02:16
Sama prawa!

mr-dupa

2016-01-28, 02:32
No cóż, "tłum" nie ma argumentów. Jedynym argumentem jest że jest "gówniarzem" i za "komuny" itp. Przykre patrzeć jak ludzie ślepo wierzą albo w Kaczyńskiego albo PO, a tak naprawdę w dupie każdy każdego ma liczy się tylko przedłużenie kolejnych lat przy korycie i angaż w Brukseli. Jest mi bardzo wstyd za takich ludzi. Chłopak ma rację bo patrzy na chłodno, a reszta "najeżona" i napompowana jak za czasów PZPR.

Do ADAE
Kopalnie w Polsce są rentowne, tylko problem jest w zarządzaniu. Kolej w Czechach jak i w Polsce działa ekstra ( zarobki wyższe niż u nas, stąd wiele Naszych tam pracuje).
Kopalnie i inne zakłady stają sie rentowne jak obcy kapitał je wykupuje.

Qbinho21

2016-01-28, 04:29
Nie jestem ani za PiS ani za PO i uważam, że kaczyński napewno jest nieźle pie**olnięty ale tej babce w czerwonym berecie co porwnuje go do niemców w 39 (bo o to chodziło temu chłopakowi) powinna dostać w mordę niczym szpilka od wildera.

yippe_ki_yay

2016-01-28, 07:05
@Nameless
Jebłem armatki i gumowe kulki (które też są pewno ostatecznością) ale ogólnie nie mieli by tak kolorowo.
"gwałcąc przy tym podstawowe zasady" - tzn? Bo z tego co kojarzę, to większość rządów robi w ten bądź podobny sposób.

Co do lasów masz rację, ale w przypadku gdyby to był teren prywatny to jego wycinka mogłaby postępować szybciej (patrz np. karczowanie stoku góry pod stok narciarski). A jeśli już nie wycinka, to jak napisałem, byłby to teren prywatny i właściciel mógłby kazać wypie**alać reszcie nawet z grzybobrania. O tym trybunale zapomniałem, ale z tego co kojarzę, to zawrzało bo pis obsadził sobie TK swoimi ludźmi (ta?).

A manipulacja mediów napisałem w rozumieniu, takim jak wspomniał gość z filmiku. Nikt nam tej demokracji nie ogranicza, a media których uderzyła ustawa pompują hajs w kontynuowanie tych manifestacji i szukanie kolejnych popleczników (pie**olnięte plakaty wyborczej w całym krk, z tym ich czerwonym kwadratem zamiast O: "demOkracja , wOlność słowa". Jakieś info o powiązaniu z partiami politycznymi, bo fakt, że KOD powstał w celu manifestacji działań pisu implikuje fakt, że opozycja (po, zależna i inne swetry) będą ją popierać.

Ja bym się chciał dowiedzieć, jak to co pis robi teraz wpływa na ograniczenie demokracji jednostki, że ci ludzi wypełźli na ulice?

Imie_jego_44

2016-01-28, 11:46
To w oczywisty sposób pokazuje kto popiera PiS, a kto PO i nowoczesną.
Młody, świetnie wykształcony i elokwentny człowiek kontra tępy komunistyczny motłoch.
Ten jeden obraz przekazuje więcej niż tysiąc słów.