18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ministerstwo wydało 49 mln zł na portal dla bezdomnych

RustyRat • 2014-03-25, 10:38
Jak pomóc bezdomnym i osobom, które potrzebują pomocy socjalnej? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wpadło na pomysł, aby w tym celu uruchomić ...serwis internetowy. Problem polega na tym, że koszt jego stworzenia sięgnął blisko 50 mln zł a zainteresowanie jest niewielkie – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

„Portal emp@tia adresowany jest w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa oraz pracowników instytucji tę pomoc świadczących. Tworząc portal emp@tia chcieliśmy, żeby w jednym miejscu mogli Państwo znaleźć kompletne i aktualne informacje potrzebne przy ubieganiu się o pomoc i od razu o tę pomoc zawnioskować – możemy przeczytać na stronie empatia.mpips.gov.pl.

Okazuje się, że budowa platformy dla osób potrzebujących pochłonęła 49 mln zł. Dodatkowo funkcjonowanie będzie w tym roku kosztowało 2 mln zł. Większość środków na projekt Emp@tia pochodzi ze środków europejskich. Jak wynika z informacji, do których dotarł „Dziennik Gazeta Prawna” za pośrednictwem platformy wniosek złożyło do tej pory kilkadziesiąt osób. Być może przyczyna jest dosyć oczywista – brak dostępu do internetu.

Kradzione z: mambiznes.pl

:homer:
brak słów- jeśli to nie planowana defraudacja to nie wiem jakim trzeba być kretynem żeby tyle kasiory na to wydać.

mks

2014-03-25, 17:43
NieWiemZeWiem napisał/a:

Ja się przymierzam do otwarcia ze znaomymi platformy gdzie będa nazwy firm i ich wygrana oferta przetargowa. Ludzie będą mogli ich zlinczować i zj***ć opinie a co.



dodaj do tego jeszcze pieniądze wyrzucane w błoto (jak organizacja olimpiady w krakowie) i ludzi odpowiedzialnych za te idiotyczne pomysły (prezydent krakowa, jagna marczułajtis itp).
I daj numer konta jak ruszy, to sie dorzuce do utrzymania serwera.

bu...........ch

2014-03-25, 17:43
student informatyki za 2 stówy by odj***ł robotę :)

MdoN

2014-03-25, 18:25
a najlepsze jest to, że w budowlance przetargi zawsze (99%) wygrywają najtańsze oferty, często poniżej połowy wycenionej wartości robót, a tutaj k***a na odwrót, no poj***ne :D

szwajceneger

2014-03-25, 18:31
Ja pie**olę. Wami, lamusy, to się tak łatwo manipuluje jak dziećmi. Poczytajcie sobie o tym portalu, wejdźcie na niego, to zobaczycie o co w tym chodzi, zamiast powielać bzdety pie**olone przez innych. Nie jestem fanem obecnego rządu(jest co najmniej ch*jowy), ale k***a takie pie**olenie ignorantów i internetowych buntowników mnie po prostu wk***ia.

Te 50mln to koszt wprowadzenia całego projektu, a nie jakiejś tam strony internetowej, poza tym do końca 2014r. mają go wdrożyć dopiero, a powstaje od 2007r. Także ten koszt licząc średni koszt jednego roku istnienia emp@tii nie jest wcale tak duży.

contowsky

2014-03-25, 18:59
49mln z czego 48 mln to zapewne premie, wypłaty, nadpłaty, dopłaty, przepłaty... Mój kraj, taki k***a piękny.

to...........tt

2014-03-25, 21:41
Ja was wszystkich, drodzy Sadole doskonale rozumiem, może i te pieniądze idą również na wdrożenie tego projektu, a nie samego portalu. Z drugiej strony popatrzcie na to logo Krakowa ("Miasto zgłaszające się"), jak oni k***a za to zapłacili 78 tysięcy złotych, za jeden j***ny logotyp. Na dodatek musiała to zrobić zagraniczna firma, bo oczywiście w Polsce nie ma jakichkolwiek firm (a nawet pojedyńczych grafików), aby zrealizować jedno logo. Czego to się nie robi dla okradania podatników.

PS: mogli do mnie napisać, zrobiłbym im to za darmo, albo za symboliczną dychę, bo mnie ch*j strzela z tym naszym rządem. Dobrze, że tylko 78 tysięcy złotych, bo mogli przecież wydać o wiele, wiele więcej.

razraz

2014-03-25, 22:28
To jest jeszcze pikuś. Fajna sprawa była z napisaniem systemu dla ZUSu. (usłyszane od prof na wykładzie) Otóż firma bodajże prokom wtedy jeszcze tak się nazywała wygrała przetarg (co też ciekawe od dobrych paru lat wszystkie duże (informatyczne) przetargi rządowe wygrywały 4 firmy pamiętam tylko, że hp prokom dwie wyleciały mi z głowy) na napisanie wyżej wymienionego systemu. Wszystko było ok umowa podpisana na ponad 100milionów PLN, firma pracuje, tworzy system aż do momentu kiedy zmieniła się osoba zarządzająca zusem (Nie znam tutaj nazwisk) i stwierdził że funkcje tego systemu są niewystarczające i chce inny system. Wyżej wymieniona firma po zapoznaniu się z nową funkcjonalnością jak najbardziej się zgodziła i mając od tego paragraf w poprzedniej umowie, zainkasowała poprzednie ok. 120milionów a następnie za jeszcze większy hajs zaczęła pisać kolejny system. (chodzi plota, że właściciel prokomu wysłał wszystkich pracowników na bahamy)

A wszystko to by wprowadzić Polskę 2.0, która jest w pełni zinformatyzowana. (podobne systemy te 4 firmy pisały dla NFZ i w sumie dla wszystkiego co się da) Jak se człowiek o tym poczyta to fajne wałki wychodzą : :mrgreen: