18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ministerstwo wydało 49 mln zł na portal dla bezdomnych

RustyRat • 2014-03-25, 10:38
Jak pomóc bezdomnym i osobom, które potrzebują pomocy socjalnej? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wpadło na pomysł, aby w tym celu uruchomić ...serwis internetowy. Problem polega na tym, że koszt jego stworzenia sięgnął blisko 50 mln zł a zainteresowanie jest niewielkie – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

„Portal emp@tia adresowany jest w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa oraz pracowników instytucji tę pomoc świadczących. Tworząc portal emp@tia chcieliśmy, żeby w jednym miejscu mogli Państwo znaleźć kompletne i aktualne informacje potrzebne przy ubieganiu się o pomoc i od razu o tę pomoc zawnioskować – możemy przeczytać na stronie empatia.mpips.gov.pl.

Okazuje się, że budowa platformy dla osób potrzebujących pochłonęła 49 mln zł. Dodatkowo funkcjonowanie będzie w tym roku kosztowało 2 mln zł. Większość środków na projekt Emp@tia pochodzi ze środków europejskich. Jak wynika z informacji, do których dotarł „Dziennik Gazeta Prawna” za pośrednictwem platformy wniosek złożyło do tej pory kilkadziesiąt osób. Być może przyczyna jest dosyć oczywista – brak dostępu do internetu.

Kradzione z: mambiznes.pl

:homer:
brak słów- jeśli to nie planowana defraudacja to nie wiem jakim trzeba być kretynem żeby tyle kasiory na to wydać.

Dymekx

2014-03-25, 13:28
Nasz rząd przypomina mi żonę mojego znajomego, bez zastanowienia się wydała 1700 zł na patelnię a 2300 zł na 4 garnki. To była tak znamienita opowieść, że każdy kto od tamtego wydarzenia stołował się u znajomego kwitował wspaniałość potraw tekstem "obiad był pyszny, z pewnością te garnki były warte swojej ceny".

makabrax

2014-03-25, 14:06
a najlepsze jest to że żeby cokolwiek na tym "portalu" załatwić, należy mieć podpis cyfrowy którego wyrobienie kosztuje 500zł, ciekawe jak to się ma do ludzi bezdomnych (żeby mieć podpis należy mieć zamieszkanie :D ) i do tych którzy potrzebują pomocy socjalnej, wiem że duża część zwyczajnie drenuje socjal więc może mieć podpis cyfrowy no ale sam sens i założenie...

Ba...........co

2014-03-25, 14:48
Sk***ysyny, dobrze że nie wysyłali im listów do skrzynek pocztowych. To sie nadaje do Trybunału Stanu.

CbK

2014-03-25, 15:38
Bezdomni będą mogli poczatować na swoich tabletach.

Chołek

2014-03-25, 15:49
takie rzeczy tylko w Polsce :homer:

Mo...........oo

2014-03-25, 15:50
"W ramach projektu zakupiono również ponad 3,5 tys. laptopów, które będą służyć pracownikom opieki społecznej do przeprowadzania wywiadów środowiskowych.
Ministrowi Kosiniakowi-Kamyszowi zakupiono na koszt projektu najnowszą wersję iPada."


Tu już nawet się śmiać nie chce, w głowie się nie mieści.

Yamissek

2014-03-25, 16:11
50 mln zniknęło, ale serio jak można myśleć że to poszło na portal. Może z 2 mln na to przeznaczyli, reszta rozeszła się po kieszeniach, tak ja zawsze się rozchodzi. Nauczcie się wreszcie, że jak w tym kraju nagłówek w gazecie mówi o inwestycji za 100 tys w małej wsi, to 60 tysięcy idzie w kieszeń a 40 na inwestycje, która potem stoi niedokończona latami.

d3bo

2014-03-25, 16:23
kto k***a robi strone za 49 mln zl ??

judasz1234

2014-03-25, 16:27
twoja_stara_315 napisał/a:


Zamknij mordę.


bardzo dobrze przecież napisał. to co się u nas dzieje, to już nawet nie jest komedia, tylko dramat. i we władzy leży tylko część problemu, głównym jego powodem jest mentalność narodu, który taką władzę wybiera. ale przecież trzeba do tego wszystkiego jeszcze robić z siebie pozera-patriotę, który na każde złe słowo na temat kraju będzie od razu reagował w ch*j heroiczną postawą.

RavenRR

2014-03-25, 16:34
A może pomylili bezdomnych z hipsterami? Obie grupy podobne z wyglądu i łatwe do pomylenia, ale Ci drudzy mają dostęp do sieci, to by wiele wyjaśniało.

oneshott

2014-03-25, 16:40
No za niedlugo dowiem ze ze wydali 100 mln na ta platforme.

patr00

2014-03-25, 17:15
To państwo od dawna już jest sprzedane, rządzący odpie**alają tu takie przekręty że nawet Rosja przy nas to pikuś, ale spokojnie, już niedługo nawet nie będzie co rozkradać.

Dranzes

2014-03-25, 17:26
Przecież to jakaś parodia j***na, taką stronę paru łebków ogarniętych za paręnaście tysięcy by odj***li na cacy, no może trochę więcej ale te k***y kradną ja jebie.

Sova30

2014-03-25, 17:28
Przecież 49 mln to i tak jest mały pikuś, bo przynajmniej jest jakaś inicjatywa dla bezdomnych no i nowoczesna platforma a że trochę przepłacili, no cóż nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz, ALE gdzie podziało się 19 MILIARDÓW ZŁ z OFE to już k***a temat ucichł.
Było trochę szumu miesiąc temu i co? No i właśnie k***a nic - było i nie ma a dlaczego temat ucichł?
Bo media zamiast k***a zajmować się naszym krajem i tym co się do ch*ja dzieję w rządzie, to tylko w kółko jedno i to samo - Ukraina, Putin, Krym,Ukraina, Putin, Krym,Ukraina, Putin, Krym,Ukraina, Putin, Krym... rzygać się k***a chce!