18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Milczenie owiec.

DaroZ • 2018-08-26, 15:39
Niezła terapia dla sadoli. Po tygodniu pracy są wyleczeni i wracają do społeczności jak potulne baranki. :mrgreen:

Tassadar

2018-08-26, 17:22
Gdzie można napisać żeby tego typa wstawili do tej aparatury zamiast baranów?

DaroZ

2018-08-26, 17:28
Cytat:

To wszystko powinno się odbywać na linii produkcyjnej, a pracownik powinien jedynie wstawiać łeb i kopyta w obejmy... Jak coś to firmę powinno się ukarać grzywną za amatorszczyznę.



Zastanawiałeś się nad tym jak ten proces przebiegał np. od lat 50tych. ? Kiedy nie było takich środków komunikacji jak dziś? Myslisz , że ktokolwiek się pieścił w rzeźni z owcami, bo są takie słodkie i niewinne!? Pomyśl teraz o żydach i ich uboju rytualnym. Polecam publikacje w necie,bo nie sądzę abyś sięgnął po książkę.

Stewie

2018-08-26, 17:30
Prawie jak wstęp do horroru :D swoją drogą gostek widać że to lubi

mystery0987

2018-08-26, 17:34
tacy niekiedy siedzą i rządzą.

kr...........81

2018-08-26, 17:49
normalne zarzynanie u mnie na wsi wali się prosiaka w łeb siekierą i urzyna nic niezwyklego a mięsa nam potrzeba lubie mięso wy je lubicie zarzynamy to od wieków i to się nie zmieni

j***ć trawo żernych

wege i inne gówno

Hrabia Drapula

2018-08-26, 17:54
najgorsze jest to że później mięso jest ch*jowe, to samo jest z wołowiną, jadą często takie zwierzęta kilka godzin transportem, są szarpane, przepychane i ciągnięte na siłę, stoją wiele godzin, mięśnie się spinają, wytwarza się kwas mlekowy i później się kupuje takie mięso, stek twardy jak podeszwa, pieczeń robi się pół dnia, a do tego płacisz jak za zboże

DaroZ

2018-08-26, 17:58
Cytat:

najgorsze jest to że później mięso jest ch*jowe, to samo jest z wołowiną, jadą często takie zwierzęta kilka godzin transportem, są szarpane, przepychane i ciągnięte na siłę, stoją wiele godzin, mięśnie się spinają, wytwarza się kwas mlekowy i później się kupuje takie mięso, stek twardy jak podeszwa, pieczeń robi się pół dnia, a do tego płacisz jak za zboże



I powiem ci , że trafiłeś w sedno. :szzerba:

spinaczel

2018-08-26, 18:04
Ma ktoś namiary na ten ośrodek wypoczynkowy? :amused:

aaaaaaaaaaaaaa

2018-08-26, 18:45
krisman1981 napisał/a:

normalne zarzynanie u mnie na wsi wali się prosiaka w łeb siekierą i urzyna...



Jeśli dla Ciebie oba typy uboju to to samo to gratuluję zj***nia umysłowego.
Tak, brałem niejednokrotnie udział w uboju świniaka...

Catar

2018-08-26, 19:16
przej***na fucha

quraaq

2018-08-26, 19:45
Takie właśnie filmy sprawiły, że nie tykam już mięsa, nie jestem już padlinożercą, i panie krisman1981 - żyję dalej.