18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mikrochipy w banknotach euro

T34v2 • 2012-09-25, 23:26


Wspaniała UE troszczy się o finanse swoich obywateli. Niebieską hołotę interesuje jak kiedy i gdzie wydaje się pieniądze, czy legalnie i żebyś przypadkiem na lewiznie czegoś nie obżenił, bo okradniesz panstwo :hitlerzaba:

Zrobiłbym test na 10zł ale mam za bardzo uj***ną kuchenke i wstydze się to filmować. Jeszcze k***a ożyje, albo co...

dla tych co oprócz patrzenia i oglądania potrafią jeszcze czytać(albo chociaż składać literki) bonus:

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/MIKROCHIPY-RFID-DZIS-W-BANKNOTACH-EURO-I-DOLARACH-CHIPY-IDENTYFIKUJA-JUZ-ZWIERZETA-CZY-JUTRO-ZAZNACZA-KAZDEGO-CZLOWIEKA-3608

St...........el

2012-09-25, 23:31
Czy panom nikt nie wyjaśnił zasady działania kuchenki mikrofalowej? :roll:

zonk

2012-09-25, 23:34
Większych debili to długo nie będzie. I w dodatku polaczki co niszczą euro.

LaChupacabra

2012-09-26, 00:15
bez paska to ci ch*ja wymienią to "ełro" tępy ślązoku.

k18t

2012-09-26, 00:26
Po upadku dolara, co nastąpi z prawdopodobieństwem 99% zostanie wprowadzone amero obejmujące zasięgiem obie Ameryki. Prawdopodobnie powrócimy do czsów, gdy kursy walut były z góry ustalone i były niezmienne, a kurs będzie następujący 1 amero = 1 euro. Co to da? mamy praktycznie jeną walutę obejmującą pół świata (tylko dwie różne nazwy). Nie wierzę w spiskowe teorie, ale to mnie zastanawia... To takie moje przemyślenia na podstawie wielu źródeł, jak pierwszy raz oglądałem Zeitgeist to się śmiałem, teraz się zastanawiam (z początkowej części negującej religię nadal się śmieję)

www.aferyprawa.eu napisał/a:


W 2005 r. w dzienniku EETimes pojawił się artykuł o planach Europejskiego Banku Centralnego dotyczących wprowadzenia do banknotów euro mikrochipów RFID, które miały zostać upowszechnione już w 2005 roku. Obecnie jest to technologia stosowana powszechnie, co ciekawe - bez wiedzy użytkowników.

...

Zapłaciłeś za towar po "dogadaniu" się z kontrahentem? Super. Ale "my" już wiemy, u kogo najpierw było to 1000 euro... prosimy o wyjaśnienie faktu znalezienia się tej sumy u wykonawcy... - nieprawdaż, że miło?

...

Po umieszczeniu w mikrofalówce, mikrochip wskutek wzbudzenia elektronów - eksploduje.


Rubik24

2012-09-26, 01:06
Mikroc**y przy mikrofalówce

Kub

2012-09-26, 01:36
T34v2 napisał/a:



Zrobiłbym test na 10zł ale mam za bardzo uj***ną kuchenke i wstydze się to filmować. Jeszcze k***a ożyje, albo co...



Jasne jasne, browara zes kupil i teraz ni ma!

jaca2790

2012-09-26, 01:51
lepiej bym te euro zainwestował ;]

Moshe

2012-09-26, 02:12
Świetnie, ale najpierw zdało by się znać dokładną zasadę działania systemu i to skąd banknot wie, że kasa ode mnie, trafiła do kogoś i na pewno nie brał w tym udziału pośrednik (np. sklep, w którym ja płaciłem, a ktoś dostał resztę).

No i też pojawia się pytanie o faktyczny zakres kontroli. Załóżmy, że system jest idealny i można określić dokładny obieg danego banknotu przez konkretnych obywateli, sklepy, firmy itp. itd. Teraz jest pytanie jak udowodnić przedsiębiorcy, że dany banknot trafił do niego w wyniku umowy na czarno, kiedy gość obraca załóżmy dziesiątkami tysięcy. Pełna kontrola firmy? No, ale kasy na czarno też pewnie oficjalnie w firmie nie będzie, więc, co? Pełna kontrola kont prywatnych, kiedy są legalne źródła dochodu nieopodatkowanego, z którego się spowiadać nie trzeba, a także prezenty itd, a nawet takie pierdoły jak pożyczenie komuś kasy, albo rozmienienie jej w sklepie? Kupa roboty nawet przy jednym typie... a gdzie reszta kraju?

Salvador

2012-09-26, 02:22
Aż nie wiem co napisać. Panowie to skończyli edukację na podstawówce, że ominął ich podstawowy kurs fizyki? W rzekomo wypalonych miejscach po "czipach" biegnie pasek, który jest jednym z zabezpieczeń. W większości wypadków ( tak jak i w euro ), pasek ten jest metalizowany. Wrzućcie kawałek folii aluminiowej do kuchenki mikrofalowej - efekt będzie podobny a nawet ciekawszy.

Kwestia czipów w banknotach - chciałbym zobaczyć technologię umożliwiająca upchnięcie odpowiedniej struktury krzemowej w banknocie, który na dodatek miałby mieć możliwej bezprzewodowej komunikacji. Już pomijając fakt znaczącego wzrostu ceny produkcji poszczególnego banknotu.

vass

2012-09-26, 02:54
Jak ktoś zawsze szuka teorii spiskowych, to nawet chipy w euro znajdzie :)

mikEWrona

2012-09-26, 03:32
Dawaj dyche, wypalimy wszystko w ch*j hahahahhaha

isotop

2012-09-26, 03:55
Ciekawi mnie tylko, czy banknot z uszkodzonym paskiem zabezpieczającym wciąż może funkcjonować w obiegu, czy też traci swoją wartość i staje się tylko uszkodzonym (tutaj akurat przypalonym) kawałkiem papieru. Jeśli to drugie, to jak dotąd panowie stracili 15€ na walce ze spiskiem tajemniczej eurożydokomuny :D ... a ile kasy łącznie przewalili przez swoją mikrofalówkę - "pogromczynię spiskowych teorii" to aż żal ich pytać.