18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mgławice

białywęgorz • 2013-05-14, 22:52
Od ponad roku interesuje się (i zajmuję amatorsko) astrofotografią. Chciałbym wam przedstawić kilka najładniejszych mgławic (bo zazwyczaj to jest głównym punktem fotografów). Mgławice to obłoki gazu i pyłu międzygwiazdowego, często odpowiednia struktura i zawartość gazów i pyłów powoduje, że nagrzewanie jej przez pobliskie gwiazdy powoduje emitowanie pięknych, różnokolorowych kształtów.

Mgławica Carina, odległa o ok. 7500 lat świetlnych i wielka na ok. 260 lat świetlnych. Jedna z najładniejszych mgławic.



Mgławica Koński Łeb odległa o ok. 1500 lat świetlnych.



Mgławica Motyl odległa o 2500-5000 lat świetlnych.



Mgławica Ślimak oddalona o ok. 700 lat świetlnych i rozciągająca się na 2,5 roku świetlnego



Wielka Mgławica w Orionie oddalona od Ziemi o ok. 1300 lat świetlnych i mająca średnicę ok. 30 lat świetlnych, jako jedyna widoczna w 100% nieuzbrojonym (gołym) okiem.


Jeżeli chcecie więcej to wstawię kolejne zdjęcia, ponad to zapraszam na Facebook'a , gdzie na bieżąco pojawiają się nowe zdjęcia.

Pozdrawiam :)

adresikpuma

2013-05-15, 12:50
jak masz teleskop i podłączony apaat do niego to trzaśnij od czasu do czasu jakieś foto podglądanym sąsiadkom :amused:

białywęgorz

2013-05-15, 13:10
Cytat:

Temat zacny, ale z tym j***nym ch*jbookiem to przegiąłeś pałkę....



Nie wiem co ludzie mają do Facebook'a. Tak, sam za nim nie przepadam, ale przyznam że możliwość prowadzenia stron jest jej największym atutem, bo można dotrzeć do jak największej grupy osób w jak najprostszym stylu. Miałem chęć założyć bloga, ale to jest pewne, ze nikt by tego regularnie nie odwiedzał.

Co do fotografii to nie są oczywiście moje zdjęcia. Mój sprzęt to dość dobra lustrzanka (z niezłym zoomem), i oczywiście akcesoria fotograficzne. Więc moja Astrofotografia kończy się gdzieś na Księżyca czy Plejad... Obecnie jestem w trakcie zbierania na teleskop (ok. 1500 PLN). Wtedy zacznę wrzucać swoje zdjęcia, a jeżeli interesują wam moje zdjęcia chociażby Drogi Mlecznej, to z chęcią wrzucę. Niestety astrofotografia to nie jest tanie hobby, za to dające dużo radości :)

dk2626

2013-05-15, 14:26
Masz ciekawe hobby :) piwko

kalosz90

2013-05-15, 14:36
Mgławica Skyrima :-D



@edit: zmieniam zdj. na lepsze.

alkem1

2013-05-15, 15:28
Mgławica ślimaka to bardziej oko saurona przypomina...

naqbi

2013-05-15, 19:20
@ k***a, to był mój tekst!

białywęgorz

2013-05-16, 19:56
kalosz90 napisał/a:

Mgławica Skyrima :-D

Obrazek

@edit: zmieniam zdj. na lepsze.



O tej zapomniałem, to się nazywa Mgławica Nordów, jak już, bo znajduję się tylko i wyłącznie w Sovngardzie.

Ps.: Tak, kocham uniwersum The Elder Scrolls'a :)

tomaszf1990

2023-02-28, 20:34
LeweOkoSaurona napisał/a:

Zajebista sprawa... pamiętam, jak swojego czasu próbowałem fotografować Księżyc, nakombinowałem się z podłączeniem aparatu pod teleskop a i tak ch*j z tego wyszedł



Minęło już wiele lat, więc mam nadzieję ,że ogarnąłeś temat. Pokażę ci foto jak wygląda księżyc telefonem przez teleskop 6 cali