18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mężczyzna twórcą Femen

Yurij • 2013-09-05, 17:22
Mówiąc szczerze, nie jestem tym ani trochę zaskoczony. :D

Cytat:

Organizacja feministyczna stworzona i kontrolowana przez mężczyznę? Kim jest tajemniczy Wiktor Swiatski - założyciel i ideolog grupy Femen?



Wiktor Swiatski (na zdjęciu z lewej) stworzył i kontrolował ruch Femen


Mężczyzna, dotychczas przedstawiany jako jeden z współpracowników, okazuje się faktycznym twórcą ruchu, jego ideologiem i szarą eminencją.

To jego ruch. Osobiście wybiera dziewczyny. Wybiera te najpiękniejsze, ponieważ najpiękniejsze najlepiej się sprzedają - tłumaczy Kitty Green w rozmowie z "The Independent".

Reżyserka przyznaje, że Swiatski to człowiek niezwykle inteligentny, obdarzony charyzmą i zdolnościami organizacyjnymi. Dodaje jednak, że jest w nim coś przerażającego. - Bywa straszny w stosunku do dziewczyn. Potrafił krzyczeć na nie i nazywać je dz**kami, sukami - relacjonuje Australijka.

Sam Swiatski przyznaje w filmie, że jego patriarchalna postawa nie idzie w parze z ideologią feministyczną. Próbuje tłumaczyć jednak swoją rolę w organizacji. - Te dziewczyny są słabe. Nie mają siły ani charakteru. Nie mają nawet determinacji, by stać się silne. Uległość, brak punktualności i wiele innych cech uniemożliwia im działalność polityczną. Tego trzeba ich uczyć - wyjaśnia mężczyzna.

Jedna z działaczek Femen określa relacje łączące Swiatskiego z dziewczynami jako coś w rodzaju syndromu sztokholmskiego. - Jesteśmy psychicznie uzależnione od niego, chociaż zdajemy sobie z tego sprawę i wiemy, że możemy działać bez jego pomocy - mówi.

A sam Swiatski, zapytany przez Kitty Green, czy stworzył Femen, by "mieć swoje dziewczyny", odpowiada: "Być może tak, gdzieś w mojej głębokiej podświadomości".

Czy to jest prawda o Femen? Aleksandra Szewczenko, jedna z liderek organizacji, próbuje tłumaczyć, że Swiatski od roku nie jest już członkiem ruchu. Ale nie zaprzecza, że mężczyzna miał olbrzymi wpływ na kształt grupy. - Wyzwoliłyśmy się spod jego szaleńczego panowania. Dzięki temu doświadczeniu przekonałyśmy się jeszcze mocniej jak ważna jest walka z patriarchatem - zapewnia.



Normalnie Pani Ekscelencja z "Seksmisji".

Źródło, jak ktoś chce więcej fotek

Yurij

2013-09-05, 17:33
@up
Faktycznie, dodając temat nawet nie zauważyłem, że to ten sam kolo. :D
Nomen omen, jaja są tym większe, że nie tylko był członkiem ( :mrgreen: ) Femenu, ale jeszcze jego założycielem. :amused:

sir_Alex

2013-09-05, 18:45
co por*chał to jego

Hrodgar

2013-09-05, 19:25
Femen, domagając się szacunku dla kobiet, kobiety pokazują cycki.
Zróbmy kampanię przeciw alkoholowi, najebmy się wódą w 3 dupy.

JH...........DS

2013-09-05, 19:42
jeśli mnie by takie suki nagie chodziły po ulicy, to bym pomyślał, że to darmowe dz**ki, więc bym je zapakował do auta i wyr*chał :D

Jopas91

2013-09-05, 21:19
Cytat:

Bywa straszny w stosunku do dziewczyn. Potrafił krzyczeć na nie i nazywać je dz**kami, sukami




Wiktor to ty? :amused:

PoMaluchu

2013-09-06, 21:03
k***a, ale bym r*chał tym moim małym fiutem

korinogaro

2013-09-07, 08:58
Typowo babska logika: z własnej głupoty dałyśmy się wyr*chać w kakao przez kompletnego dupka, zostawiłyśmy go, ale teraz wiemy że wszyscy inni to też dupki! Walczmy z dupkami!

Peter-Norivotset

2013-09-07, 09:06
Feministki to idiotki.
Ja pie**ole jak mnie gardło nak***ia, chyba angina... No k***a czuje jakbym połykał noże, nawet śliny przełknąć nie moge nawet orofar nie pomaga, kurta!!!!!!

caiprissima

2013-09-07, 09:30
Ten cały femen to jest gówno gówniane, sama jestem kobietą i gdybym miała córkę, która chce drzeć pysk z gołymi cyckami na środku ulicy, to bym ją patelnią przez łeb zdzieliła. Taaaak, pokazując cycki na pewno można wyzwolić się spod patriarchatu... Głupie, puste dz**ki.

EDIT: @up, na ból gardła dobre są lody ;)

KTU

2013-09-07, 09:37
To tylko kolejny przykład na to jak z lewicowych środowisk wylewa się hipokryzja liderów i brak logicznego myślenia ich pionków.

stalowyszczur

2013-09-07, 09:40
Pokazywanie cyckow jako sposob na zwiekszenie swiadomosci opinii publicznej na temat problemow kobiet....

To musial wymyslic facet :D