18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mężczyzna bez rąk steruje protezami za pomocą myśli

Ha...........ng • 2017-09-26, 17:59
Mężczyzna stracił obie ręce w wyniku porażenia prądem. Miał amputowane obie ręce na wysokości ramion. Teraz dzięki naukowcom z Uniwersytetu Johna Hopkinsa, jest pierwszym człowiekiem, który steruje dwiema robotycznymi protezami samymi myślami.

manson__

2017-09-26, 21:56
Timitum napisał/a:

@alexandrus soft to jedno, i uważam, że nawet nie najważniejsze. Detekcja 'myśli' jest raczej problemem,


Na początek zapoznaj się głębiej z EEG + ERP, MEG, fMRI.

Cytat:

i oczywiście jak to zapodać maszynie (chodzi mi głównie o problem konwersji analog-cyfra).


Chyba kpisz?
Zerknij na ADC i DAC..

przemslot

2017-09-26, 21:59
A to ch*jec terminatorem zostanie

kondzio63221

2017-09-27, 00:28
alexandrus napisał/a:



dziś posiadam Anete A8 i wymiata.

Pozdrów tą swoją anete i nie myśl, że myślami można kontrolować rzeczy martwe..
Co za paradoks. :idzwch*j:

St...........on

2017-09-27, 01:05
kondzio63221 napisał/a:

Pozdrów tą swoją anete i nie myśl, że myślami można kontrolować rzeczy martwe..
Co za paradoks. :idzwch*j:



Wracaj do pługa, nauka nie dla Ciebie jest.

Pa...........ek

2017-09-27, 01:21
Cytat:


kondzio63221

2017-09-27, 01:48
alexandrus napisał/a:



Wracaj do pługa, nauka nie dla Ciebie jest.


Coś jeszcze? ;)
Wybacz, że przeszkodziłem w "robocie".
A tak serio, jeśli Ty myślisz, że można kontrolować coś myślami, to jebnij z rozpędu w ścianę główką. W płaską ziemię też wierzysz pewnie?

hellbwoi

2017-09-27, 02:58
Ten tak sterował, że wymyślił sam...


mastermind.

2017-09-27, 06:54
Było nie ciąć kabli panie majster.

skin88

2017-09-27, 08:17
Kondzio63221 jesteś jakiś przyj***ny? Przecież w materiale było mówione, że do ruchu dochodzi poprzez konwersję myśli, jesteś idiotą.

A tak swoją drogą to ciekawi mnie czy dało by radę przykoksować taką rękę, i jaką w ogóle siłą dysponuje taka proteza

Wiewór

2017-09-27, 08:24
Wniosek jest taki. Korzystniej wychodzi przestrzegać BHP przy pracach elektroenergetycznych.

radek225

2017-09-27, 11:54
Dziwi mnie, jak wolno dokonuje się postęp w tej materii. Od ponad 15 lat słyszę tylko "prototypy", " prototypy", "Kaziowi, któremu uj***ło łapę założono prototyp bionicznej protezy, teraz znów może wrócić do swojej ukochanej pasji, czyli bicia żony". Pierwsze urządzenia sterowane myślami to lata '60. W latach '70 były już pierwsze bioniczne protezy działające mniej więcej jak na filmie. No chyba, że jedna z najlepszych książek o elektronice z lat '70 " Nowoczesne zabawki", mająca w dupie kacapską cenzurę kłamie. I od tamtej pory w tej materii nie posunęliśmy się nawet o krok. Osiągnęliśmy niemal technologiczny kres technologii krzemowej. Czyli dodajemy rdzenie, nie zmniejszamy wielkości tranzystora. Dzisiejsze komputery w niczym nie przypominają tych z lat '70. Sieć, która na wypadek wojny jądrowej miała łączyć stanowiska dowodzenia w USA, dziś służy głównie do wrzucania filmów z psami, kotami oraz niemieckimi karłami smarującymi się gównem i niemal każdy komputer, telefon jest do niej podpięty. Telefon, jeszcze 30 lat temu towar luksusowy, dziś komórkę ma nawet menel, a smartfony możliwościami przypominają bardziej PCty. A k***a jeśli chodzi o bioniczne protezy - wszystko stoi. Jedyne co, to implanty ślimakowe poszły mocno do przodu, i nawet na ulicy widzę, że jest to towar można powiedzieć powszechnie stosowany. A bioniczne protezy rąk i nóg stoją w miejscu od ponad 40 lat. Podobnie jest z protezami oczu. Kilkanaście lat temu słyszałem o osobach odzyskujących wzrok dzięki protezom. Rozdzielczość widzenia mniej więcej jak wyświetlacza u mnie na mikrofali, obraz monochromatyczny, ale poruszać się swobodnie po pokoju osoba z czymś takim już mogła. I co? Od mniej więcej 2002 roku cisza. O co tu chodzi? :-/

MoonBlaze

2017-09-27, 15:21
Nie sądziłem, że na sadolu jest tak wiele tępaków. Wiedziałem, że dużo, ale serio aż tyle? Teksty typu, że nie można sterować myślami rzeczy nieożywionych. Zapewne te osoby też nie wiedzą, że do poruszania kończynami "ożywionymi" potrzebne są elektrony - a więc prąd - który jako informacja wypływa z mózgu. To nic nadzwyczajnego, żeby podłączyć nieorganiczne elementy, które przewodzą prąd do organicznych, które też go przewodzą - czyli nerwów. Ludzie błagam Was...

abdul

2017-09-27, 18:12
a w muzeum raf stanie polak co zyje, a nie brytyjski as bez obu nog.