18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Medal Of Honor - Warfighter //GROM

matiskate • 2012-07-09, 13:07
Nowy montaż do reklamy krajowej (?) ukazujący fragmenty akcji GROM'u. Dla wszystkich tych co to nie wierzą w polskie wojsko.



Sprawdzałem jest tylko 1 filmik o tej grze i nie grom'owski a ogólny.

mr_9mm

2012-07-11, 00:45

Tutaj też pokazali GROM w tej grze.

Korliki

2012-07-11, 00:50
Już wiem że nie pogram. chyba że komputery będą na wagę w tedy będzie mnie stać

Piotrkowski

2012-07-11, 00:58
Ja na tym trailerze widzę Seals'ow a nie GROM...

dymion

2012-07-11, 01:00
widzę, że nasi przyjaciele z afganistanu powrócą w warfighterze

rolerek

2012-07-11, 01:03
@Ranger

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Masz 22 lata (jeśli nie nakłamałeś w profilu), przeszedłeś selekcję do którejś z tych jednostek, że masz na tyle wiedzy aby się o nich wypowiadać ? Nie przeszedłeś, bo nie mogłeś przejść młody szczawiku. Z tak aroganckim nastawieniem nie wróżyłby ci kariery w żadnej z tych jednostek.

Akurat GROM jest wzorcem i zarówno FORMOZA czy JW Komandosów (dawny 1.PSK) dzięki tej medialności GROMu sporo zyskały zarówno na szkoleniu i wyposażeniu. Nie wiem czy wiesz ale to z JW Komandosów i Formozy rekrutuje się żołnierzy do GROM a NIE NA ODWRÓT.

Paradoksalnie dzięki tej "medialności" ta jednostka przetrwała, bo było parę zakrętów w jej historii gdzie tzw. "polskie gówno" próbowało zrównać z ziemią to co ci ludzie wypracowali przez lata. Operacje w Iraku i Afganistanie dowiodły jakości tej jednostki w takim stopniu, że nasze wojska specjalne mają w tej chwili taką renomę jak ich najlepsze odpowiedniki w czołowych armiach świata. SAMI mogą sobie wybierać partnerów z którymi chcą współpracować a na coś takiego może sobie pozwolić tylko elita.


W którymś z numerów Komandosa przytoczono słowa operatora z JW Komandosów, który wprost powiedział, że to jaką jednostką stał się w tej chwili dawny pułk z Lublińca jest dużej mierze zasługą kolegów z GROMU, którzy bardzo chcieli żeby takie jednostki jak JW Komandosów czy FORMOZA miały taki sam poziom wyszkolenia i wyposażenia jak opluwany przez ciebie wzorzec w postaci GROM.

Nie wiem czy wiesz ale uzbrojenie naszych operatorów ze spec jednostek, jest wybierane wspólnie przez specjalistów z właśnie tych jednostek.

Np. morski oddział GROM w zasadzie jest niemal połączony z FORMOZĄ, świadczą o tym regularne ćwiczenia i wspólne procedury. Podobnie jest w U.K gdzie SAS i SBS to niemal bliźniacze jednostki.



Następnym razem zanim na kogoś naplujesz to zastanów się przez chwilę czy znasz tego kogoś na tyle, masz do tego prawo.

Abakan

2012-07-11, 01:05
@BarnabaTheDog F16 zdolne utrzymać czemuś kroku? (szczególnie te nasze) na prawdę mi się nie wydaje. A pro po lotnictwa (nie tylko samolotów) to sądzę że znacznie lepiej byśmy wyszli na ruskim sprzęcie z wielu przyczyn.
T90 ? Coś ty z czołgów to mamy jakiś T 72 (złe nie są ale z nowoczesnymi czołgami nie mogą się równać) pt 91 "twardy" ulepszony T 72 (co do ich jakości to za wiele nie wiem ale to podobnie jak z berylami u piechoty mamy ich po prosu mało) i trochę nakupionych od naszych "przyjaciół" leopardów2a4 które podczas gdy niemiaszki mają a7 nie robią wrażenia

Generalnie moje zdanie wyraził już Pater patriae ja tylko dodam moją konkluzje tego wszystkiego. Polskie wojsko mogło by być bardzo dobre ale jest ciągle niszczone przez kolesiostwo (może będące spuścizną ze związku sowieckiego (z rodzaju "szwagier ma fabrykę klapków to czemu nie miał by zaopatrywać nimi naszego wojska")), kolejne rządy które chyba liczą że zachód nam w razie czego pomoże (swoją drogą ciekawa analogia z latami 30'tymi) i wszelakie pomniejsze idiotyzmy z reguły związane z powyższymi

rolerek

2012-07-11, 01:22
Jeszcze jedno:

W Afganistanie bardzo intensywnie działa JW Komandosów, zajmują się min szkoleniem jednostek Afgańskich i to z dużymi sukcesami. Nie tak dawno nasi komandosi z tej jednostki przeprowadzili spektakularną akcję odbicia budynku rządowego z rąk talibów, wśród których był dwóch zamachowców samobójców. Nasi żołnierze zrobili to tak sprawnie i profesjonalnie, że zrobiło to ogromne wrażenie na dowództwie SOCOM (Special Operation Command) i potwierdziło tylko tezę, że polskie spec jednostki to nasza specjalność w NATO.

W Afganistanie GROM kierowany jest do NAJTRUDNIEJSZYCH i najniebezpieczniejszych zadań a szczątkowe informacje o operacjach jakie przeprowadza, pozwalają stwierdzić, że śp. gen. Petelicki wykonał kawał dobrej roboty...

@Abakan

Różne ćwiczenia międzynarodowe z naszymi F-16 wielokrotnie udowodniły, że ta wersja którą dysponujemy to najwyższa półka w całym NATO (oczywiście oprócz Amerykanów z ich F-22). Nasi piloci podkreślają ogromne możliwości tej wersji i skrzętnie to wykorzystują w pojedynkach z innymi samolotami. 2 lata temu podczas dużych ćwiczeń w Szwecji nasi piloci starli się min ze Szwedzkimi Gripenami w wersji C i końcowy bilans dla naszych wyniósł 4:0. Podobnie było z fińskimi F-16 gdzie nasi wygrali 4:1.

Co ciekawe rok temu na ćwiczeniach w Niemczech, nasi starli się z Eurofighterami z elitarnej jednostki w której latają instruktorzy - wyniki były zaskakujące (50 / 50) bo przecież Eurofighter to doskonały samolot do walki w powietrzu. Jak się okazało nasi na tej wersji F-16 też mają parę argumentów co skutecznie pokazali w walce ;)

Nasza wersja F-16 to CJ block 52 Advanced, ta maszyna naprawdę ma niewiele wspólnego z wzorami chociażby z lat 90-tych. Np. ma bardzo skuteczną powłokę antyradarową o czym mało kto wie. Min. dlatego wielu entuzjastów lotnictwa narzeka, że nasi nie malują eFów okolicznościowo jak niektóre siły powietrzne - nie mogą tego robić aby jej nie uszkodzić. Lada moment zostanie dopięty do ostatecznej wersji zaawansowany system walki elektronicznej AIDEWS, dla którego równorzędnym systemem w całej Europie jest chyba tylko francuska Spectra z Rafale F.3.

sadystycznie bolesny

2012-07-11, 01:23
Nie wiem kto ci bajer wcisnął, ale w żadnym momencie nie ma tutaj żołnierza GROMu. Nasi pojawią się w misjach na terenie Bośni, a nie na Filipinach. Sam trailer pojawił się ponad miesiąc temu, nic tam nowego nie ma.

artis1990

2012-07-11, 02:49
1:13. Sprawdźcie gdzie może Bałtyckie i Polska, a gdzie pokazany jest GROM. Przy tylu ekipach wymienionych, to na prawdę muszę się czuć zaszczycony, że wymienili GROM, tylko, że Polska nie leży w Rosji i nie graniczy z Kazachstanem.

wudun

2012-07-11, 08:23
rolerek, Daj naszym pilotom drzwi od stodoły, też będzie 50/50;). Tak na poważnie na stan naszego wojska narzekają ci którzy o wojsku nie mają bladego pojęcia lub znikome. Kupujemy mało ale nie można powiedzieć że nie kupujemy wcale. Przykład rosomak niby nic specjalnego kupiliśmy wprowadziliśmy kilka modyfikacji i całe nato w afganistanie języki na brodzie. Talibom do dzisiaj nie opłaca się rosomaków wysadzać( jedno zniszczenie(ładunek jak na abramsa) reszta to uszkodzenia). Jedynym problemem który trapi polską armię( nie tylko) są przetargi które są korupcjogenne jak i łatwe do zaskarżenia. Mimo że kasa na zakupy jest przez nasz system przetargowy takie zakupy ciągną się latami. Powoli i siłą militarną będziemy. Już dzisiaj uważam że ruskich jesteśmy w stanie pogonić gdyby tutaj przyszli. Migi i su spadałyby jak kaczuszki;)

malvo

2012-07-11, 09:37
Nic specjalnego ...

barachlam

2012-07-11, 10:25
1:12 widzę, że nie tylko bbc nie wie gdzie leży polska

Ceryni

2012-07-11, 10:26
tak pt91 twardy to ulepszona konstrukcja t72 ,a t90 czym jest? ZMODERNIZOWANA KONSTRUKCJA t90.
Jednak nadal pozostaje fakt, ze mamy ich malo. W ktoryms numerze "Polski Zbrojnej" w artykule o wspolnych cwiczeniach dywizji pancernych polskiej i niemieckiej byla taka mala rameczka gdzie wyczytalem, ze (jezeli zle pisze niech mnie ktos sprostuje bo nie jestem pewien): Polska odmowila darowizny w postaci kilku(nastu, set? nie pamietam) LEopardow od Niemcow. Wtf..

wormarder

2012-07-11, 10:35
1:11 czemu napis GROM jest na Rosji a nie na Polsce?

Sz...........jk

2012-07-11, 10:36
Z tą Ukrainą to mnie któryś tam z góry rozśmieszył. Ukraiński budżet na armie jest 10 krotnie mniejszy niż polski. Białoruś bez wsparcia Rosji przegrałaby wojne z Polską (kwestia tego, że gdyby nie Rosja i Łukaszenka to Białoruś byłaby świetnym sąsiadem). Niemcy mają jakieś szanse w starciu z Polską ze względu na potencjał ekonomiczny i ludnościowy, ale wcale nie są militarną potęgą.

Przypomne, że Polska ma na celu ochrone także państw bałtyckich i z tego powodu stacjonują tam co jakiś czas nasze myśliwce. Brakuje nam nieco kasy i własnego zaplecza produkcyjnego, ale jak na dzisiejsze warunki w jakich znajduje się Europa na pewno nie jesteśmy na szarym końcu.

Cytat:

tak pt91 twardy to ulepszona konstrukcja t72 ,a t90 czym jest? ZMODERNIZOWANA KONSTRUKCJA t90.



Twardy nie ma k***a NIC wspólnego z rosyjskim T-90! T-90 to świetny i nowoczesny czołg, T-72 to stara konstrukcja, o której podwozie oparty jest nasz Twardy. T-90 bazuje jedynie na wersji T-72BM, ale nie jest bezpośrednio oparty na tym czołgu (gdyby tak było to T-72 mógłby przejść modernizacje do T-90).