18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mecz Polska - Dania

Kaczor58 • 2017-09-02, 12:04
Taka myśl mnie naszła po meczu Polska - Dania. 1 września nigdy nie mieliśmy dobrej obrony.

:idzwch*j:

aleleble

2017-09-02, 20:21
Ciekawe co zrobiliby,gdyby zamiast dani w grupie były niemcy.Mecz też by odbył się 1 września:D A potem mecz z rosją 17 :D Ale tym razem byśmy wygrali:)

Loaloa

2017-09-02, 21:34
Duńczycy zrobili wam blitzkrieg. Różnica taka, że bohaterski rząd nie zdążył uciec z kraju.

Pa...........ć

2017-09-02, 22:12
MgrMajster napisał/a:



Akurat ten fakt, który przedstawiłem powyżej jest jak najbardziej prawdziwy i realny.
Ale zamiast troszkę poczytać o przebiegu II W.Ś., czy pooglądać programy o tym... to wolicie kisić ogóra przeglądając memy, kotki i gołe dupy.
A potem tacy z was specjaliści od wszystkiego i niczego.



Skąd ten ból dupki?
Przecież ci nie zaprzeczyłem tylko podałem również realny fakt :-P

MgrMajster

2017-09-02, 22:20
PalonyPaznokieć napisał/a:

Skąd ten ból dupki?


Bo naród polski głupieje, czego jesteś przykładem.
PalonyPaznokieć napisał/a:

realny fakt


A to jest przykładem powyższego....fakt może być tylko i wyłącznie realny.
Nie ma faktów nierealnych....masło maślane....
I żadnego faktu nie podałeś...

zygmunt151

2017-09-02, 22:35
panowie jak tak gadacie dobrze, to poczytajcie niemiecką wersję artykyłów wikipedii na temat 2 wojny światowej, szczególnie wojny z Polską bo ich propaganda wciąż jest bardzo aktywna. Się pewnie trochę zdziwicie, zatem konto na wikipedii się przyda.

Piesgrzybiarz

2017-09-02, 22:42
MgrMajster - faktem jest że zdecydowane decyzje dowództwa mogłyby kampanie wrześniowa przedłużyć na tyle, że francja mogłaby wparować w niemców od zachodu (mieli przewagę liczebną i sprzętową) ba może nawet anglia zdążyłaby się zmobilizować(ale to w cholerę mało prawdopodobne).
Niestety kampanie wrześniową przegraliśmy przez wzgląd na błędne założenia strategiczne - Polskie dowództwo za bardzo polegało na doktrynach pierwszowojennych (punkty umocnione, wojna pozycyjna) natomiast niemcy mieli (niedorobiony jeszcze) blitzkrieg - my oddawaliśmy inicjatywę niemiaszki robili co trzeba. W sumie chyba tylko w bitwie pod Bzurą wojsko Polskie przejęło inicjatywę.

@eksperci od historii - tak była Wizna, było Wsterplatte i w cholerę innych przejawów złodupności Poslkiego żołnierza ale kampania wrześniowa została sp***olona przez dowództwo w sposób koncertowy.

MgrMajster

2017-09-02, 22:52
Piesgrzybiarz napisał/a:

ale kampania wrześniowa została sp***olona przez dowództwo w sposób koncertowy.


to właśnie chciałem przekazać, że dowództwo dało dupy na całej linii, szukało tylko drogi ucieczki zamiast starać się scentralizować rozproszone oddziały i przejść do kontruderzenia.
Sami dowódcy niemieccy mówili, że gdybyśmy tak postąpili moglibyśmy im dać łupnia i powstrzymać niemiecką ofensywą na około 3 miesiące, zanim uzupełniliby zapasy i straty.
Domniemać można, że żabojady i herbaciarze pomogliby nam poprzez wparowanie swoimi wojskami na niemcy...ale to tylko gdybanie...

Pa...........ć

2017-09-02, 23:56
MgrMajster napisał/a:


Bo naród polski głupieje, czego jesteś przykładem.



Ale nienawiść do innych mamy wrodzoną czego ty jesteś przykładem.
Wyglądasz tak?


Dalej uważam że niezależnie od tego jak doskonałe i przemyślane były by decyzje dowództwa to dostalibyśmy wpie**ol. - I to jest fakt
Taka mentalność jak twoja przypomina mi pie**olenie komentatorów piłkarskich 10 lat temu o "słynnym meczu w Wembley" i "co to by nie było gdyby"

MgrMajster

2017-09-03, 00:46
PalonyPaznokieć napisał/a:

Dalej uważam że niezależnie od tego jak doskonałe i przemyślane były by decyzje dowództwa to dostalibyśmy wpie**ol. - I to jest fakt

I pewnie dlatego w życiu niewiele, bądź nic nie osiągnąłeś, bo i tak dostaniesz od życia wpie**ol, więc nawet się nie wysilasz.
I jeszcze raz napiszę, co napisałem, że samo dowództwo niemieckie obawiało się pewnych posunięć wojsk polskich, które to na 100% spowolniłoby blitzkrieg. Ale skoro FAKTY do Ciebie nie docierają i masz bardziej faktowe fakty to tylko świadczy to o Twoim sp***oleniu umysłowym, które każe Ci uważać, że cokolwiek Polska, Polacy by nie zrobili i tak będzie źle.
PalonyPaznokieć napisał/a:

Taka mentalność jak twoja przypomina mi pie**olenie komentatorów piłkarskich 10 lat temu


Miałeś 12 lat, ch*ja wiedziałeś, ch*ja pamiętasz.

Piesgrzybiarz

2017-09-03, 09:10
W kampani wreśniowej nawet genialne decyzje nie mogły nas uratować. Róznica potencjału militarnego i gospodarczego była zdecydownie na korzyść niemców. A z ruskimi na plecach i tak mieliśmy przej***ne. Ale istniała możliwość ze bronilibyśmy się dłużej i wtedy nasi sojusznicy mogliby zdążyć coś zdziałać a może nawet ruskie zastanowiliby się nad sensem wbijania się 17 września (ale to tworzenie alternatywnej historii wiec można odpuścić).

Pa...........ć

2017-09-04, 23:02
MgrMajster napisał/a:

I pewnie dlatego w życiu niewiele, bądź nic nie osiągnąłeś, bo i tak dostaniesz od życia wpie**ol, więc nawet się nie wysilasz.
I jeszcze raz napiszę, co napisałem, że samo dowództwo niemieckie obawiało się pewnych posunięć wojsk polskich, które to na 100% spowolniłoby blitzkrieg. Ale skoro FAKTY do Ciebie nie docierają i masz bardziej faktowe fakty to tylko świadczy to o Twoim sp***oleniu umysłowym, które każe Ci uważać, że cokolwiek Polska, Polacy by nie zrobili i tak będzie źle.

Miałeś 12 lat, ch*ja wiedziałeś, ch*ja pamiętasz.




Nie zesraj się polaczku, nic o mnie nie wiesz i pie**olisz głupoty.
Spowolniłoby i ci wcale nie zaprzeczyłem ale prędzej czy później w końcu by nas stłumili, a kampania spowodowała by większe straty w w ludziach.
Próbujesz wyciągać o mnie wnioski na podstawie kilku moich postów i twojego emocjonalnego pseudo- patriotycznego zj***nia. Zero kulturalnej dyskusji tylko jad i obrażanie ludzi z innymi poglądami jak zresztą wszędzie w tym j***nym Polskim internecie.
Gardzę w ch*j